Skocz do zawartości

Dandysi


Üxküll

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
Dr Kilroy, dnia 03 Lut 2014 - 20:18, napisał:Dr Kilroy, dnia 03 Lut 2014 - 20:18, napisał:

Ale strój zdecydowanie nie na tę porę dnia. ;)

 

Pozdrawiam, Dr

 

Czysta zabawa konwencją. Przyznasz chyba, że ładny smoking i nieczęsto widywany na pustyni. Może to ukłon w stronę czarnego stroju Berberów? Z tej samej sesji pochodzi jeszcze jedno zdjęcie poniżej, ufffffffff koszula z krótkim rękawem. :D

 

post-202-0-61801000-1391460853_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność widzieć "Wielkie Piękno" już dwa razy. Pierwszy w zeszły wtorek na przed premierze w krakowskim kinie studyjnym Agrafka, a drugi dziś - w dniu oficjalnej premiery. Poszedłem obejrzeć go po raz kolejny, bo bardzo mnie zachwycił. Ciężko uchwycić w kilku zdaniach o czym jest, myślę, że każdy po obejrzeniu sam odpowie sobie na to pytanie, ale fabuła oparta jest na nostalgii, zagubionym przed laty pięknie, elegią i pytaniem o dzisiejsze wartości świata oraz refleksją nad relacjami międzyludzkimi. Włoski reżyser z dużą dawką humoru posługuje się autoironią wobec swojego narodu, obnażając jego naturę. Przedstawia świat utracjuszy, włoskiego establishmentu zatraconego w upojnym dekandentyzmie. Na szczęście, nie jest to dzieło moralizujące; główny bohater Jep, mimo iż widzi, że świat w którym żyje jest fałszywy, nie stroni od przyziemnych rozrywek, ponieważ nie pozostaje mu nic innego. Przed wielu laty utracił "Wielkie Piękno" i nie mógł go później odnaleźć.

 

Ogółem świetnie się ogląda, film niesamowity, porównywany do "La Dolce Vita" Felliniego. Jedynymi wadami, jakie mogą trochę drażnić są wielowątkowość i przeskakiwanie z tematu na temat.

Obraz jest niejako hołdem dla Rzymu - ilość pięknych ujęć różnych miejsc "Wiecznego Miasta" nadaje filmowi bajkowy charakter. Nie wspominając już o tym co najbardziej nas interesuje, czyli włoska sprezzatura i garnitury :). Główny bohater w każdej stylizacji prezentuje się wyśmienicie. Wystarczy choćby popatrzeć na plakaty.

Gorąco polecam!

 

7592862.3.jpg

 

 

28604id_032_wide-a00b7281eb913c9a3d9c4f3

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.