Skocz do zawartości

Dandysi


Üxküll

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Moim faworytem czerwcowych targów Pitti Uomo jest Luca Rubinacci w białej, lnianej i mocno konserwatywnej dwurzędówce 6x2 z szerokimi nogawkami spodni, czyli wielki powrót do klasyki lat 30. XX w.

 

Więcej zdjęć z Pitti wraz z fachowym komentarzem:

http://www.gentlemansgazette.com/pitti-uomo84-street-style-summer-2013/

 

post-202-0-70797000-1371805395_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany. IMO taka nogawka źle wygląda - powinna być albo dłuższa i szersza, albo krótsza i węższa. Nie wynika to bynajmniej z mody, tylko z proporcji ludzkiego ciała.Szarmant dawno temu pokazywał na blogu takie spodnie, właśnie szerokie i dość krótkie, chyba od Kruszewskiego, i wyglądało to równie kiepsko. Luca Rubinacci miał lepsze stylizacje.

 

Jeśli chodzi o Pitti. według mnie dużo lepiej wygląda ten np. facet:

 

Light-blue-summer-suit-double-breasted-w
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany. IMO taka nogawka źle wygląda - powinna być albo dłuższa i szersza, albo krótsza i węższa. Nie wynika to bynajmniej z mody, tylko z proporcji ludzkiego ciała.Szarmant dawno temu pokazywał na blogu takie spodnie, właśnie szerokie i dość krótkie, chyba od Kruszewskiego, i wyglądało to równie kiepsko. Luca Rubinacci miał lepsze stylizacje.

 

Jeśli chodzi o Pitti. według mnie dużo lepiej wygląda ten np. facet:

 

Light-blue-summer-suit-double-breasted-w

 

 

Moim zdaniem rozkład guzików jest paskudny. Tylko, że to dandys ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Luki Rubinacciego, to wszystkie jego stylizacje z trzech dni Pitti nr 84 można obejrzeć pod tym linkiem:

http://www.marianorubinacci.net/club/

 

@pirat

jak wiadomo obuwie Luki to jego ulubiony model Murphy i nie widzę wielkiego zgrzytu w połączeniu z dwurzędowym białym, lnianym garniturem, kojarzącym mi się z nadmorskimi bulwarami miast południowowłoskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałabym sie dowiedzieć co jest ładnego w wymiętolonym garniturze pana nr.1 zdecydowanie popieram Pana nr.2, garnitury z jedwabiem (szantung) to jednak klasa sama w sobie, tylko te guziki jakoś nie grają z całością.

Nie mniej panowie z Florencji mają klasę i kreatywność - a kazda ulica to swoisty wybieg dla modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojejku prawie jak w radiu Erewań... Nie panowie z Florencji a raczej panowie w podrózy służbowej do Florencji i nie każda ulica tylko otoczenie targów PU gdzie oprócz dobrze ubranych facetów biegają słupy ogłoszeniowe które chcą się załapać na zdjęcia Tommy Tona czy innych blogerów, reporterów. 

 

Jeśli chodzi o garnitur Luki, nie wiem czy uznasz to za ładne, ale to co mi się w nim podoba to nonszalancja z jaką Luka go nosi. Koszulka matrosa, pomimo braku kołnierza jest na miejscu, msz. Ale to może dlatego że lubię len jako materiał i fakt, że się gniecie nie jest dla mnie wadą. Mógłbym wręcz powiedzieć, że gniecie się szlachetnie. 

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jestem bardzo początkującym, ale słyszałem wielokrotnie, że mankiet koszuli musi wystawać spod rękawa marynarki. Na ostatnim zdjęciu ani nie wystaje, ani nawet nie widać, by krył się gdzieś w głębi rękawa marynarki. Czy to nie jest, lege artis, błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.