Skocz do zawartości

Jak się ubierają gwiazdy, politycy, celebryci- zdjęcia, opisy


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem ilu z Was oglądało wczoraj debatę prezydencką w TVP 1, ale zaskoczyło mnie w niej jedno: prowadzący oraz kilkoro jej uczestników zapięło marynarki jednorzędowe dwu-guzikowe na wszystkie dwa guziki. Czy to jakieś nowe podejście do męskiej elegancji?

Trzeba tu podkreślić, że był to jeden z najbardziej oglądanych programów ostaniach tygodni z osobami które ubiegają się o urząd Prezydenta RP, czyli dość reprezentacyjna funkcja, gdzie elegancja jak i dobre obyczaje powinny być na najwyższym poziomie.

 

Skromne podsumowanie niektórych kandydatów pod kątem strojów:

 

Janusz Palikot - standardowo numer jeden. Mankiety koszuli (na spinki) bardzo fajnie wystawały z rękawów marynarki. Sama marynarka miała ciekawie szerokie klapy. Troszkę krawat mi nie pasował, ale rozumiem że miał być wyrazisty.

 

Paweł Tanajno - zbyt casual-owa marynarka i do tego zapięta na dwa guziki

 

Marian Kowalski - elegancka marynarka ze stonowanym krawatem. Nie wiem tylko czemu marynarka była cały czas rozpięta

 

Paweł Kukiz - totalna porażka

 

Krzysztof Ziemiec (prowadzący) - klasyczny, elegancki strój. Moim zdaniem tylko poszetka zbytnio wystawała z brustaszy

 

 

Poniżej kilka przykładów z debaty:

 

Janusz Palikot

853910d1869f06a026be575b716e9754,640,0,0

 

Paweł Kukiz

dace9ffe80760b0c90cf1c936e8a53e7.jpg

 

Marian Kowalski

uid_18f933490007a5822fd6cbe3f32896fd1430

 

Krzysztof Ziemiec

66734951491430849937.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najładniej wyglądała pani doktor.

 

Palikot miał doskonałą marynarkę, prawie na pewno szytą na miarę.

 

Potem była grupa poprawnie ubranych w ciemne garnitury, zapewne z sieciówek, o przeciętnym dopasowaniu (zwłaszcza w ramionach).

 

Na końcu Kukiz i Tanajno - obaj ubrani całkowicie nieodpowiednio, ten drugi w marynarkę utrzymaną w przaśnych, ludowych klimatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Garnitury Andrzej Duda ma szyte na miarę (z tego co mi wiadomo - w Polsce), co widać mimo wszystko na innych ujęciach i na żywo. Aczkolwiek brak mu tego "czegoś" co posiadał wczoraj Palikot (Marynarka doskonała, tylko IMO za wąski krawat w stosunku do klap)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Garnitury Andrzej Duda ma szyte na miarę (z tego co mi wiadomo - w Polsce), co widać mimo wszystko na innych ujęciach i na żywo. 

 

Mam ten komfort unikania pretendentów do fotela na żywo, ale jak przejrzeć fotosy Dudy to trudno dopatrzeć się w tym miarowego krawiectwa. Klapy wąziutkie jak na Vistulę przystało. 

 

Palikot chyba wyrwał się z udawanego populizmu stylowego i wraca do swoich dawnych nawyków - wyjdzie to na zero, bo będzie częściej dobrze się ubierał, a zdecydowanie mniej będzie widoczny w mediach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostając przy kandydatach na najwyższy urząd. Jeśli myślę o signature look u polityków, to przychodzi mi tylko na myśl Janusz Mikke, czyli muszka, koszula na spinki i ciemny garnitur. Jest ktoś jeszcze z wyraźnym signature look?

post-3921-0-96842300-1430945202_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie jak się ubierał Ś.P. prof. Bartoszewski nie odpowie pewnie nikt, ale jaką kartę w historii zapisał pamiętać będzie wielu. Jeśli wyróżnieniem polityka ma być jedynie signature look, to niech przepadnie w odmętach niepamięci (za 10 lat nikt nie będzie pamiętał o JKM, tak jak o wielu innych, którzy wyróżnili się strojem - np. Janusz "Sweterek" Pałubicki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Progres natomiast u Pawła Kukiza. Już nie kurtka, ale marynarka. Taki obraz buntownika chyba jest bardziej akceptowalny.

 

Wystarczy porównać do zdjęć przedstawicieli greckiej Syrizy. Styl ten sam, opowieści te same... efekt zapewne identyczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.