Skocz do zawartości

Jak się ubierają gwiazdy, politycy, celebryci- zdjęcia, opisy


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.12.2018 o 12:38, Midlife-Crisis napisał:

Eleganckie zestawy inspirowane strojem ludowym nie są w krajach alpejskich niczym nadzwyczajnym, szczególnie na spotkania mniejszego stopnia formalności.  W Polsce nowa tradycja. Jak na Beskid Śląski przystało hybryda munduru górniczego  ze strojem góralskim.

1552276115_z24236027IHAndrzej-Duda-i-Antonio-Guterres.thumb.jpg.6d96d90968341c287776d66a69acaed3.jpg

 

 

 

Przypomniał mi się hit Sir Eltona - Im still standing...

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ciasteczkowy napisał:

Proszę o podpisywanie zdjęć "znanych" ludzi, może jestem ignorantem żyjącym pod kamieniem ale większości prezentowanych celebrytów zupełnie nie kojarzę.

Też nie kojarzę większości , ale jeszcze gorzej kiedy nie rozpoznasz takiego w rzeczywistości, czyli "tak zwanym realu".,Czasem oni(celebryci) bardzo źle na to reagują.,  

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2018 o 20:21, mayor napisał:

Też nie kojarzę większości , ale jeszcze gorzej kiedy nie rozpoznasz takiego w rzeczywistości, czyli "tak zwanym realu".,Czasem oni(celebryci) bardzo źle na to reagują.,  

Podobno są pokazywani na tym co nasi dziadkowie nazywają kablówką. Ciekawostką historyczną jest fakt, że telewizor był wykorzystywany do czegoś innego niż konsola i Netflix w zamierzchłych czasach. Mogłeś mówić ile chcesz do Google Home co chcesz oglądać, a on i tak nie reagował. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywny przykład.,Dodatkowo facet reprezentuje wszystkie kategorie -gwiazda, polityk i celebryta.,Można się zgadzać lub nie z jego poglądami, ale dzisiaj jest niewielu polityków, którzy dobrowolnie idą do więzienia w imię idei o jakie walczą.,Za to jest mnóstwo takich ,których miejsce jest w więzieniu ,ale dzięki temu że są na stanowiskach mogą cieszyć się wolnością.,

sharpton.jpg

sharpton1.jpg

sharpton3.jpg

sharpton2.jpg

sharpton4.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ostatnio oglądałem buty marki Conhpol i przez przypadek wszedłem na bloga Pana Janiaka. Łudziłem się, że znajdę coś ciekawego, wydawało mi się, że facet jest na poziomie. Początek zdań pisamy małą literą, czyta się to fatalnie, a informacja w artykule: "inne BUTY" http://www.olivierjaniak.com.pl/#fashion-2-conhpol-brown podanie skąd są skarpetki, przekonała mnie, że trzeba szybko zamykać stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Servetch napisał:

Straszne są te buty.

Buty odpustowe, ale najgorszy jest garnitur w kratę ,gdzie projektant zapomniał o regułach "patern matching" i krata jest ukośnie do krawędzi marynarki

Inkedjaniak_LI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 7.02.2019 o 19:17, mayor napisał:

Buty odpustowe, ale najgorszy jest garnitur w kratę ,gdzie projektant zapomniał o regułach "patern matching" i krata jest ukośnie do krawędzi marynarki

 

Z przyjemnością czytam ostatnio Twoje wpisy bo widzę, że masz dość duże doświadczenie. Sam zajmuję się zawodowo (chyba) tym samym co Ty, sądząc po wpisach, choć na pewno nieco krócej bo jakieś 6 lat. Wskazany przez Ciebie błąd dotyczący pogwałcenia reguł pasowania raportu jest dla mnie, przyznam szczerze, wielkim zaskoczeniem. Biorąc pod uwagę liczby, które przywołujesz dotyczące obsłużonych klientów i lat doświadczenia tym bardziej trudno jest mi zrozumieć Twoje stanowisko w tej sprawie. To co Ty nazywasz błędem, ja określę jako podstawową zasadę sztuki krawieckiej. Otóż jeśli raport tkaniny miałby biec równolegle do krawędzi dołu marynarki wówczas zawsze fronty będą za krótkie dołem bo będą "zrywać do góry" co bardzo dobrze widać na drugim, załączonym zdjęciu. Zauważ proszę, że pozostałe zdjęcia przedstawiające marynarki (a są to renomowane pracownie krawieckie bespoke, zdjęcia przypadkowe), to sytuacje gdzie ten raport nie układa się już równoległe do krawędzi dołu zachowując przy tym balans długości między przodem i plecami korpusu. Czasem ta różnica jest mniejsza (ledwo widoczna) czasem większa, ale występuję zawsze. Oczywiście przy tkaninach z deseniem jest to dużo łatwiejsze do zaobserwowania.

Nie zmienia to faktu, że garnitur jest paskudny. 

SolitoBespoke-22.jpg

marynarka-tweedowa-kaszmirowy-krawat.jpg

BlueLoafers0672.jpg

tumblr_nvskvqdLAF1s41qhqo1_500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tomasz Fedak napisał:

Z przyjemnością czytam ostatnio Twoje wpisy bo widzę, że masz dość duże doświadczenie. Sam zajmuję się zawodowo (chyba) tym samym co Ty, sądząc po wpisach, choć na pewno nieco krócej bo jakieś 6 lat. Wskazany przez Ciebie błąd dotyczący pogwałcenia reguł pasowania raportu jest dla mnie, przyznam szczerze, wielkim zaskoczeniem. Biorąc pod uwagę liczby, które przywołujesz dotyczące obsłużonych klientów i lat doświadczenia tym bardziej trudno jest mi zrozumieć Twoje stanowisko w tej sprawie. To co Ty nazywasz błędem, ja określę jako podstawową zasadę sztuki krawieckiej. Otóż jeśli raport tkaniny miałby biec równolegle do krawędzi dołu marynarki wówczas zawsze fronty będą za krótkie dołem bo będą "zrywać do góry" co bardzo dobrze widać na drugim, załączonym zdjęciu. Zauważ proszę, że pozostałe zdjęcia przedstawiające marynarki (a są to renomowane pracownie krawieckie bespoke, zdjęcia przypadkowe), to sytuacje gdzie ten raport nie układa się już równoległe do krawędzi dołu zachowując przy tym balans długości między przodem i plecami korpusu. Czasem ta różnica jest mniejsza (ledwo widoczna) czasem większa, ale występuję zawsze. Oczywiście przy tkaninach z deseniem jest to dużo łatwiejsze do zaobserwowania.

 

 

 

 

Przede wszystkim wszystkie marynarki, które pokazałeś na zdjęciach nie są przypadkowe, tylko mają jednakowy element kroju tak zwane "open quarters /cutaway front of the skirts"Jednym z najważniejszych obszarów, który determinuje rodzaj kroju garnituru lub marynarki, jest to, co miłośnicy odzieży męskiej online lubią nazywać quartes. Jest to sekcja marynarki, która znajduje się tuż pod punktem zapięcia. Profesjonalni krawcy odnoszą się do obszaru jako "front" lub "front of the skirt", ale jest to tylko różnica w terminologii.

Marynarka może być wykrojona z otwartymi lub zamkniętymi "quarters" (lub, odpowiednio, prostymi lub wyciętymi frontami).W marynarce z otwartymi ćwiartkami fronty będą wycinane nieco poniżej guzików,a w marynarce z zamkniętymi ćwiartkami fronty są wykrojone niemal prosto w dół.Oczywiście nigdy nie są całkowicie proste. Closed quarters pozwalają uzyskać sylwetkę zbliżona do litery "Y", a open quarters dają sylwetkę przypominającą literę "X".,W przypadku prostych frontów uzyskanie lini horyzontalnych deseniu w kratkę równoległych do dolnej krawędzi marynarki jest łatwe, gdyż dolna krawędź marynarki jest prosta.,W przypadku frontów wyciętych jest to trudniejsze , gdyż dolna krawędź marynarki ma kształt elipsy.,Przy deseniu ,który ma dużo detali (busy patern) jak  kratka POW,/Glen Plaid/Tattersall/Hounstooth jest to łatwo zgubić, przy deseniu typu Windowpane Check (jak u Janiaka) trudniej .Jedyny sposób to tak podzielić kratę żeby horyzontalne linie nie spotykały dolnej krawędzi marynarki, a u Janiaka jest taka szansa ,gdyż krata ma na moje oko ok 2.5 cala wysokości.,Kilka przykładów garniturów w kratę i spasowanie względem krawędzi marynarki.,Nie chce wyszukiwać zdjęć w sieci, dlatego wszystkie przykłady są z mojej szafy,Nie mam zbyt wielu garniturów w kratę, gdyż nie jest to nigdy mój pierwszy wybór.,Nie są to produkty z renomowanych pracowni , ani żadne Himalaje sztuki krawieckiej ., Po kolei :   zdj #1 Isaia wycięty front , krata perfekcyjnie wpasowana.,#2 Zegna prosty front idealnie wpasowana krata.,#3 Zegna wycięty front, wpasowana krata #4 Bespoke, wycięty front, krata poprawnie wpasowana.,#5 Bespoke prosty front,krata wpasowana idealnie #6 Bespoke wycięty front krata wpasowana poprawnie.,#7 Brooks Brothers prosty front krata pasuje idealnie, mimo że nawet gdyby była skoszona to i tak by było ledwo widoczne.,#8 Canali prosty front ,ale jedyna marynarka w której krata uciekła 

P2250002.JPG

P2250003.JPG

P2250005.JPG

P2250007.JPG

P2250009.JPG

P2250012.JPG

P2250008.JPG

P2250011.JPG

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Urzekła mnie ta historia  - https://www.pudelek.pl/artykul/146839/jaroslaw_kaczynski_olsniewa_w_niemieckim_garniturze_w_koncu_ma_dobrze_dopasowana_marynarke/

Dla niecierpliwych najsmaczniejsze kąski:

'Jarosław Kaczyński w końcu zaprezentował się w dobrze dopasowanej marynarce - zachwyca się Piotr Krajewski. To podstawa, o której, zdaje się, wcześniej zapominał. Tym razem nie zapomniał też o dodatkach, takich jak porządnie wypastowane buty.'

00f50404dc186803157d8ee8cdb22880a7177118.thumb.jpg.852eb1613a6d0807cd6c6b5551ab8aa0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.