Skocz do zawartości

Antyperspirant, dezodorant - jak usunąć plamy?


Misza

Rekomendowane odpowiedzi

To był blocker. Szybko się go pozbyłem i szczegoły nazwy mi umknęły. Pozostawiał lepką, kleistą maź pod pachami i w moim wypadku nieskuteczną. Skład chemiczny także nieszczególny. Podobną skuteczność miał także wariant damski testowany przez żonę. Najbardziej irytująca była ta kleistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Od wielu lat używałem dezodorantu Vichy,robiłem próby rowniez z innymi Biotherm,Clarins,wciaz pojawiał się ten sam problem,ciężkie do usunięcia plamy pod pachami na koszuli.Najgorzej było z Clarins.

Dwa miesiące lub więcej temu kupując perfumy J Ose ,pani namówiła mnie na dezodorant do nich w sztyfcie,miałem duże opory,sztyft i cena coś ponad 160 zł, Pomimo ze perfumy już mi się skończyły wciaz go używam,jest bardzo wydajny,świetnie się wchłania i nie ma plam na koszulach..Dołączam zdjęcie ,trochę sfatygowany ale jeszcze spokojnie na 2 miesiące wystarczy,jest bardzo wydajny.

 

IMG_0732.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 year later...

W sumie będzie to dość duży odkop tematu, ale chciałbym zapytać czy coś się zmieniło? Czy ktoś znalazł jakiś inny skuteczny antyperspirant, trochę tańszy niż ten od diora? 

I przy okazji, czy ten dr beckmann jest gdzieś dostępny? W drogeriach go nie widziałem a jeśli rzeczywiście jest taki skuteczny to bym spróbował go do swoich koszul. Trochę się obawiam o koszule inne niż białe, ale to najwyżej sprawdzę na jakieś, której w przypadku szkód nie będę jej żałować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pi_senny napisał:

Plamy są nie tylko efektem samego dezodorantu, ale tego co wydalacie wraz z potem i stężenia jego poszczególnych składników.

Zatem, jeśli dany antyperspirant spełnia czyjeś oczekiwania, to nie znaczy, że spełni i Twoje.

Testuj. 

 

Dodam do tego coś o czym wiele osób zapomina. Plamy pod pachami to wynik reakcji dezodorantu z potem, a następnie z wodą w której pierze się ubrania. W Polsce czy we Włoszech, gdzie woda jest b.twarda wyrzucałem koszulki praktycznie co pół roku. W Stanach czy Niemczech, gdzie jest miękka woda przy dokładnie tych samych kosmetykach nie mam jakichkolwiek śladów od ponad trzech lat. Może warto rozważyć zmiękczacz wody do prania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość antyperspirantów zawiera związki glinu (najczęściej jest to chlorek glinu) - tworzą one mieszane chlorowodorotlenki w reakcji z potem i wodą. Twardość wody raczej nie ma tu nic do rzeczy, gdyż ona spowodowana jest zawartością magnezu i wapnia (chyba że przyjąć pośredni mechanizm: większa twardość wody to większe stężenie wodorowęglanów, to z kolei oznacza wyższe pH, a w wyższym pH chlorowodorotlenki tworzą się łatwiej).

Aby pozbyć się niechcianych śladów wystarczy zamoczyć koszule w roztworze kwasku cytrynowego. Po takim całonocnym moczeniu trzeba wypłukać, a dla chętnych - dodatkowo zneutralizować resztki kwasu sodą oczyszczoną.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Friedman napisał:

Aby pozbyć się niechcianych śladów wystarczy zamoczyć koszule w roztworze kwasku cytrynowego. Po takim całonocnym moczeniu trzeba wypłukać, a dla chętnych - dodatkowo zneutralizować resztki kwasu sodą oczyszczoną.

Pisząc roztwór, masz na myśli po prostu mieszaninę wody z kwaskiem cytrynowym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam raz na dwa-trzy tygodnie antidralu na noc i dezodorant jest opcjonalny, a antyperspirant niepotrzebny. Pierwsze użycie było bardzo nieprzyjemne, kolejne coraz mniej, wreszcie dyskomfort zniknął całkowicie. Rano trzeba dobrze wypłukać i tyle.

Na plamy już nie pomoże, ale zapobiega powstawaniu kolejnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 months later...
W dniu 21.01.2019 o 20:32, xkoziol napisał:

Ja z kolei bezustannie:

image.png.7fd63dc1e41d9176aa6c3587817ab7b5.png

+/- 4, 5 dych (nie kupuję kosmetyków i leków w internecie)

Wersja 72h  jest moim zdaniem lepsza, pachnie inaczej. I co do zasady katuję od lat.

Teraz testuję jeszcze wersję w przezroczystym opakowaniu, jest bezzapachowa i ma szczelniejszy dozownik przez co nie chlapie mi tak płynem po łazience. Poza tym nie zauważyłem różnicy w porównaniu do wersji 48/72, ale może jeszcze wszystko przede mną.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2019 o 09:21, pablocito napisał:

Chyba najpierw spróbowałbym na najmniej ulubionej koszuli, ba, wręcz na tej, której nie lubię, a potem miał pretensje do kolegi.

 

Tylko ulubiona miała wystarczające plamy żeby była warta próbowania, z racji bycia ulubioną właśnie. ^^

Update: udało mi się ją jednak naprawić, zamoczyłem tym razem całą w roztworze kwasku cytrynowego na 24 godz. i odbarwienia zniknęły. Odradzam stosowania miejscowego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.