Skocz do zawartości

Czyszczenie, pranie, prasowanie, mole, pielęgnacja, itd.


wx1440

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Moje stare żelazko niestety chyba już ostatecznie padło (o ile iskry z kabla przy próbie włączenia mogą być jakimś wyznacznikiem ;)) Koleżanki z pracy polecają tego Philipsa - warto?

http://www.eukasa.pl/zelazko-philips-azur-pro-gc4885-30-purpurowa/#

Ewentualnie możecie coś polecić do 400 zł maks? Stacji nie potrzebuje - tygodniowo mam ogółem może z 5-7 koszul i 2-3 pary spodni do przeprasowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie,

jaką stację parową polecacie? Budżet, tak do 800zł chyba, że będzie bardzo warto to mogę wydać więcej. Chciałbym, żeby mi służyła do prasowania wszystkiego- od jeansów po krawaty. Prasuję ubrania przeważnie raz w tygodniu, w niedzielę, na cały tydzień. Deskę w sumie już wybrałem http://www.ceneo.pl/33189486#tab=reviews (skusiły mnie głównie skrzydełka na koszulę), ale jeśli macie jakąś tańszą alternatywę to proszę o propozycję.

Z góry dzięki za pomoc.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, sytuacja jest następująca: w kuferku, w którym trzymałem rzadziej używane swetry, nastąpiła zdrada. Mole urządziły nalot dywanowy i praktycznie nie ma co zbierać, ocalały te, których używałem na bieżąco, natomiast pięć czy sześć poszło właśnie do śmietnika z powodu dziur na wylot. Pojemnik poszedł won, ocalałe swetry i wszystko, co leżało w pobliżu, na wszelki wypadek do czyszczenia. Pytanie brzmi, co dalej, czyli jak zatrzymać inwazję? Czy jestem jak Rommel w Normandii, czy jednak mam jakieś szanse? Sprawa jest poważna, w końcu z wełny są nie tylko swetry, ale i na przykład garnitury. Jeśli coś mi wtranżoli smoking, to będę niepocieszony, nie mówiąc o tym, że nieubrany. Czego użyć, żeby zabezpieczyć się przed tymi draniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chemia antymolowa do wszystkich szaf - najlepiej taka, która niszczy szkodniki w dowolnym stadium rozwoju (czyli nie odstraszacze).

Dodatkowo pułapki na mole - pojemniki z wkładami z klejem; zapach wabi owady, które się przyklejają.

Edit: oczywiście na początku warto wszystko wywalić z szafy i wytrzepać. Rzeczy noszone i potencjalnie zabrudzone - wyprać. W nocy zaczynają się przymrozki, można część rzeczy wynieść na zewnątrz (balkon, samochód) i w ten sposób dodatkowo zde-molować. Ubrania popakować w duże worki foliowe i wrzucić chemię, po czym starannie zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie znalazłem przez wyszukiwarkę odpowiedzi, więc pytam:

Jak czyścicie wkłady wełniane w rękawiczkach skórzanych? Od razu uprzedzę żarty i powiem, że ręce myję  - ale wiadomo: pot, kurz itd.

Pan Jamroziński zaleca pranie rękawiczek w ciepłej wodzie w płynie do wełny,delikatnie "masując". Po praniu wypłukać delikatnie w ten sam sposób. Oczywiście nie wykręcać. Po praniu mogą być sztywne,wtedy wystarczy rozmasowywać.Jak pojawią się zacieki,potrzeć palcem/paznokciem. Twierdzi,że skuteczne do zamszu i lica:).

Edit.sam jeszcze nie stosowałem tego sposobu. Wspominał też,że można mu wysłać rękawiczki do wyprania:)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 7.09.2016 o 22:59, Caporegime napisał:

Mówi że nie potrzebuje stacji parowej tylko ten kto jej jeszcze nie używał :)

 

Zakupiłem i potwierdzam. Bez porównania do zwykłego żelazka. Jedyny minus to konieczność zakupu deski z metalowej siatki, bo drewnianą załatwiłem w 3 dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.