Skocz do zawartości

Czyszczenie, pranie, prasowanie, mole, pielęgnacja, itd.


wx1440

Rekomendowane odpowiedzi

Używam Bosch Sensixx'x DA70 od neidawna. Wcześniej miałam Tefala z tej samej półki. Całkiem dobre żelazka. Prasuję głównie jedwab, wełnę, bawełnę, len. Mój Bosch ma wbudowany taki program dla roztargnionych, który przy dość niskiej temperaturze wyrzuca dużo pary. Dzięki niemu można prasować wszystko na tym samym ustawieniu żelazka. Oczywiście, lepiej czytać metki, ale w przypadku osoby, która posiada dużo sztucznych rzeczy wymieszanych z tymi bawełnianymi, to to rozwiązanie jest wygodniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Piorę (no za dużo powiedziane, żona mi pierze) w pralce i bawełniane spodnie, i swetry z kaszmiru lub z kaszmirem (choć spodni w konfiguracji bawełna/kaszmir nie posiadam) i nie ma z tym najmniejszego problemu, jak do tej pory - tylko zawsze w temperaturze 30 stopni, wkładane na lewą stronę i na najmniejszej wartości wirowania (swetry chyba w ogóle bez).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ratunku na praktycznie nowej zielonej marynarce barutti z lnu Angelico, wylał mi w kieszeni czarny długopis żelowy, niestety plamy wyszły również na zewnątrz. 

 

Jakieś pomysły ? próbowałem lekko nacierać alkoholem (spirytus salicylowy) niestety nie pomogło, wcześniej w 5a sec, pani powiedziała, że jak zastosuje odplamiacze na lnie, to go odbarwi. Jutro wybieram się do pralni na Brodowicza w Krakowie.Chyba że znacie jakieś lepsze miejsce, na taką akcję ratunkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do doświadczonych kolegów. Czy spodnie 60% lnu i 40% bawełny można prać w pralce lub ręcznie, nawet jeśli na metce jest zalecenie by prać spodnie tylko chemicznie? Dodam tylko, że to białe spodnie, dlatego każdorazowe oddawanie ich do pralni byłoby uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.07.2016 o 17:29, emarcins napisał:

Mam pytanie do doświadczonych kolegów. Czy spodnie 60% lnu i 40% bawełny można prać w pralce lub ręcznie, nawet jeśli na metce jest zalecenie by prać spodnie tylko chemicznie? Dodam tylko, że to białe spodnie, dlatego każdorazowe oddawanie ich do pralni byłoby uciążliwe.

 

Ja swoje dwie pary spodni o bardzo podobnym składzie (bawełna/len 50/50) piorę regularnie w pralce. Ale ja w ogóle piorę w pralce wełniane szaliki, swetry, kaszmirową czapkę itd. Nie myślę, żeby spodniom się coś stało, robisz to jednak na własną odpowiedzialność (producent nie uzna reklamacji, skoro wyprałeś niezgodnie z metką).

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja zapytam, czasem jak się prasuję i nie zauważy zgięcia materiału z drugiej strony to wprasowujemy sobie takie zgięcie, kształt. W zasadzie nie wiem jak to nazwać, czy z tym da się jakoś później walczyć? Bo zdaje mi się z mojego młodego doświadczenia prasowania, że jest to już na stałe i ciężko takie zagięcie wyprowadzić. Są na to jakieś metody? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2016 o 22:43, Bartek 00 napisał:

Czym można usunąć tłustą plamę najprawdopodobniej po "niedzielnym rosole" lub jakimś tłuszczu spożywczym z wełny czesankowej s110 ?

Ja z tłustymi plamami na garniturze radzę sobie zasypując je zwykłym talkiem, potem wystarczy wyczesać i plamy nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Łukasz N. napisał:

Ja zapytam, czasem jak się prasuję i nie zauważy zgięcia materiału z drugiej strony to wprasowujemy sobie takie zgięcie, kształt.

Skoro nie możesz potem zagieć rozprasować to może masz za "miekką" deske do prasowania. Na miekkiej powierzchni ciężko jest rozprasować takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.