Skocz do zawartości

Marka Loake


yoshi

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro postaram się zrobić lepsze zdjęcia. Jedyne detale które mogły być lepiej wykończone to szwy podeszwy, w paru miejscach są malutkie otarcia lakieru/farby na krawędziach i rzucają się w oczy bo skóra pod spodem jest bardzo jasna - ale wystarczyła odrobina Pommadiera Saphira i problemu nie ma :)

 

Z dodatków: Dwa grube worki na buty, łyżka, zapasowa para sznurowadeł.

 

2014-10-20_259855.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuję czarnych butów na bardziej uroczyste okazje oraz od czasu do czasu do biura. Myślałem o tych Loake 200B http://www.sklep.klasycznebuty.pl/291,loake-200b.html z uwagi na bardoz klasyczny wygląd i niską cenę (jak na dobre buty).

Niestety przeczytałem o nich kilka niepochlebnych opinii. Zwłaszcza jakość skóry na cholewce, podobno schodzi polerka i zostanie niemożliwa do odnowy plama... Wiem jednak że nie wszyscy traktują buty odpowiednio a niektórzy mają po prostu pecha.

 

Czy możecie mi cokolwiek powiedzieć o jakości tych butów? Warto je kupić?

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mętnie się tłumaczą, więc pewnie skóra jest gorszej jakości. Jeśli jesteś ciekaw, to ich spytaj.

 

A jeśli chciałbym ich używać jako buty biurowe z użytkowniem co drugi dzień? Wiem, że ściera się w Loake podeszwa i jak tylko się doszuram do szwów to je podzeluję.

 

Od razu podzeluj, taki zabieg ma praktycznie same zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślizganie się zależy w dużej mierze od użytej skóry i sposobu jej zakonserwowania - im bardziej miękka skóra (np. po natłuszczaniu - paradoksalnie), tym lepsza przyczepność, ale jednocześnie szybsze zużycie. Moje Grensony i Meerminy (do niedawna) zachowują się jak łyżwy na lodzie, natomiast nowe Loake wręcz kleją się do posadzki (suchej). Ale faktycznie, przetarcia na krawędziach podeszwy wyglądają mało estetycznie. Trochę żałuję, że skusiłem się na użycie nowych butów jeszcze przed zelowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy powinienem się tym przejmować. Zauważyłem w swoich monkach Loake 2 rzeczy. Cholewka jest przyszyte tak jakby dalej od brzegu podeszwy z jednej strony. Widać zmarszczenie skóry na pierwszym zdjęciu. Na drugim zdjęciu z kolei widać, że podeszwy względem siebie nie są równe. But widoczny po prawej stronie posiada jakby bardziej wygiętą podeszwę (jej prawą stronę). Oczywiście nikt poza mną tego nie widzi :) i nie przeszkadza to w chodzeniu. Zastanawiam się tylko czy but się nie "rozleci".

post-5751-0-32662600-1414435814_thumb.jp

post-5751-0-76309700-1414435818_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Loake Wycombe: Buty są niskie i skóra nie obejmuje w pełni pięty, czuję się w nich bardziej jak w klapkach niż butach. Pewnie odeślę je z powrotem.

 

Loake Hix: Kolor trochę bardziej rudawy niż na zdjęciach. Niby tęgość G, nawet potwierdzałem to u herringa, ale są dość wąskie. Normalnie biorę 7.5G, mam takie Barkery Luton i G&B Levet (41G ale 41.5G byłyby idealne), a tutaj ledwo w taki rozmiar się wcisnąłem. Także przestrzegam osoby z szerokimi stopami... Na razie zastanawiam się nad wymianą na 8G.

 

Jutro może dodam zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Mam pytanie odnośnie butów Loake Hutchinson (tu albo tu). Znalazłem informację, że należą one do linii Design i są produkowane w Indiach. Chciałbym się dowiedzieć, czy w związku z tym są warte ceny, za jaką można je zamówić w sklepie KlasyczneButy.pl (minus rabat za zamówienie grupowe) albo u Herringa czyli ~700 złotych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiają się od czasu do czasu na Zalando i Ebayu. Ja swoje Loaki z linii 1880 (te brązowe czołgi, które bodaj w temacie o renowacji wklejał ostatnio Damian) kupiłem na Zalando za ok. 650 zeta. Mam też dwie pary z linii Shoemakers - ogólnie z jakości jestem zadowolony (skóra trochę plastykowa, ale tragedii nie ma), ale oryginalnej ceny bym za nie dał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma takie szczęście. Przecenione modele najczęściej są w mało chodliwych rozmiarach... Ja regularnie sprawdzam TKMax, Zalando, i ten outlet loake na ebayu i ani razu nie znalazłem butów w moim rozmiarze i tęgości nie mówiąc już o modelach które w ogóle by mnie interesowały. Także komentarze "Te buty są warte mniej niż 600-700zł", które czasami się pojawiają niepotrzebnie odstraszają ludzi od zakupu, bo większość z nich w ogóle nie znajdzie szukanych butów w takiej cenie a część musiałaby przez długi czas na nie polować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.