Skocz do zawartości

Marka Loake


yoshi

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem nowe czarne Loake Churchill. Pierwsze wrazenie w zakresie skory cholewki: Buty mimo, ze nowe, nie maja typowego zapachu skory. Skora cholewki jest w dotyku gladka I troche .... sztuczna. Moze sie myle, ale sprawia wrazenie lica szlifowanego i korygowanego jakims tworzywem sztucznym.  Pomimo rekomendacji sklepu, watpie, czy ta skora ma strukture otwarta I czy warto aplikowac renowator Saphir lub drogi krem. Boje sie ze bedzie to tak efektywne jak smarowanie takim renowatorem szklanki.

Pasjonat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...
11 godzin temu, Mateo86 napisał:

Nowe Loake z nowej kolekcji Legacy. Plasowana pomiędzy standardową 1880 a Export Range. Potrzebowałem czegoś na cienkiej, miejskiej gumowej podeszwie na deszczowe dni. 

Jesteś pewien, że to Legacy? https://sklep.loakepolska.pl/preorder-loake-1880-fleet-dark-brown,3,2293,2207 tutaj opisane jako zwykłe 1880 a i na oficjalnej stronie nie ma takich Legacy https://www.loake.co.uk/shop-by-range/loake1880-legacy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamW - tak Loake Fleet

@FONos dla mnie nomenklatura Loake jest dziwna. Wg Loake Nordic jest to seria Legacy, tak samo jak wg naszego polskiego Loake. Np. Ettricki (chyba w kwietniu pokazywałem w tym wątku) - też są wg Loake w tej nowej serii albo Medway, które można było znaleźć w TK. Nie wiem jak oni to klasyfikują - ale po wyglądzie pudełek 1880 od 1880 Legacy niczym się nie różni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mateo86 napisał:

@adamW - tak Loake Fleet

@FONos dla mnie nomenklatura Loake jest dziwna. Wg Loake Nordic jest to seria Legacy, tak samo jak wg naszego polskiego Loake. Np. Ettricki (chyba w kwietniu pokazywałem w tym wątku) - też są wg Loake w tej nowej serii albo Medway, które można było znaleźć w TK. Nie wiem jak oni to klasyfikują - ale po wyglądzie pudełek 1880 od 1880 Legacy niczym się nie różni. 

Właśnie zamówiłem te buty (oraz split toe derby, model Acton). Mi one wyglądają na regularną linię 1880. Tak też sugerowałaby wkładka w butach- na zdjęciach jest Loake 1880. Wygląda na to, że wprowadzili kilka modeli na fabrycznych gumowych zelówkach. Wcześniej była albo skóra albo Dainite (w niektórych modelach chyba też Vibram). Kopyta też są 'stare'- w tym wypadku Capital.

P.S.- nie wiem czy zdjęcia są Twojego autorstwa ale tradycyjnie już pokazujesz buty w najlepszym świetle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamW tak mojego. Powiem tak - wkładka w nich nie różni się np. od wkładki w modelu Ettrick (podobno Legacy), które są na nowym kopycie River. Inne wkładki mam w linii shoemakers (model Seaham) na danite oraz burgudnowe wkładki (jak również pudełko, woreczki etc) w najwyższej linii - Export Range.

Tutaj faktycznie zastosowali po raz pierwszy cienką gumową podeszwę - shadow. W modelu Heston mam podobną, wszak nie na całą podeszwę. Ta bardziej przypomina city rubber sole znaną w EG lub wensum od GG.

Jak narazie miałem je tylko raz na nogach, wygodne, zresztą nigdy nie miałem problemów z Loake. Zakupione jako typowe beatersy na deszczową pogodę, na kilkanaście par butów stwierdziłem, że cierpię na deficyt gumowych podeszw. Wolę skórzane a zelowanie jakoś do mnie nie przemawia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem ostatnio z personelem Loake w Warszawie. Rynek skandynawski jest największym rynkiem zewnętrznym dla Loake i dlatego najwięcej mają nowości, zmian w skórach, kopytach jest u nich. Polska jest rynkiem mocno rozwijającym się i stąd na stronach www jest już to opisane.

Odnośnie nowej linii Legacy to wyszła z potrzeby rynku skandynawskiego stąd nowe podeszwy gumowe.
I mają nowego szewca, który pracował wcześniej u Laszló Vass'a.

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio na szkoleniu z pielęgnacji butów w sklepie Loake na Chmielnej, fajna inicjatywa. Przy okazji dostałem kupon na 100 zł zniżki i chciałbym skorzystać kupując jakieś buty.

Czy dobrze myślę, że warto wybierać wśród linii 1880, Legacy i Export grade, a resztę sobie odpuścić z uwagi na jakość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamszowe chukka z serii Loake Design, czyli teoretycznie niskiej jakości, odradzanych tu raczej na forum. Buty podzelowałem, ale chodzŕ na oryginalnych i użytkowanych od trzech lat obcasach. Buty zdążyły już mi się znudzić, obcas nieco zetrzeć, śladów jakiegoś silnego wytarcia zamszu nie dostrzegam. Nie zamykałbym się więc tylko na wyższe poziomy rzemiosła obuwniczego Loake typu Legacy czy Export. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio na szkoleniu z pielęgnacji butów w sklepie Loake na Chmielnej, fajna inicjatywa. Przy okazji dostałem kupon na 100 zł zniżki i chciałbym skorzystać kupując jakieś buty.
Czy dobrze myślę, że warto wybierać wśród linii 1880, Legacy i Export grade, a resztę sobie odpuścić z uwagi na jakość?
Byliśmy na tym samym szkoleniu :)
Jak widziałeś moje Loake model Buckingham mają 1.5 roku a podeszwa jest lekko zużyta. Jest to linia 1880. Z linii shoemaker mam zamszowe Mitchum'y i też jest bardzo ok. Miałem też serię L1 i tą akurat odradzam bo skóra dosyć szybko się brzydko połamała. O seriach Design, Legacy i Lifestyle się nie wypowiem.

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loaki to niezłe buty, przynajmniej od linii 1880 poczynając, ale jakość podeszw skazuje je na podzelowanie. Jak dotąd jedynie dwie pary butów uszczęśliwiły mnie dziurą w podeszwie - AS Charles II (zasłużenie, po 4 latach katowania) i Loaki Buckingham - po roku, nie męczyłem ich zbytnio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.