Skocz do zawartości

Marka Cheaney, Imperial Collection


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...

Zgadza się, ale zima ma czasami 4-6 miesięcy, więc nie ma problemu. Gdy jest mrozno niestety wszystkie moje trzewiki z czasem przepuszczają zimno podeszwą. W przypadku tych butów mam nadzieję, że tak nie będzie, szczególnie że kupiłem je dla 15-letniego syna w trosce o jego komfort i zdrowie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja korzystając z okazji chciałbym podpytać o Cheaney Tweed - może ktoś z Was ma ten model i może podzielić się opinią. Mam Cheaney'e na kopycie 125 w rozmiarze 9,5F i są minimalnie luźne przy pięcie (prawy, bo lewą stopę mam dłuższą). Kopyto 125 jest jednak dosyć wąskie, Tweedy z tego co widzę są na szerszym . W związku z tym powinienem wziąć 9F czy może, z uwagi że to buty zimowe, raczej 10F? Uprzedzając - nie ma już rozmiaru 9,5F więc muszę celować w skrajne.

 

Update po konsultacji z Herringiem, może się komuś przyda w przyszłości:

 

The Cheaney 12508 last is a big country last so I would advise to go down a size not up.

On the basis of the 125 last being too big, I believe either the size 9 or even the 8.5 would be most suited for you.

 

Edytowane przez Lorentz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się więcej napisać po powrocie do domu, jednak nie polecam kupić 12508 o 1 rozmiar mniejszych niż 125.

 

Wszystkie 125 mam w rozmiarze 7.5, natomiast 12508 w rozm. 7.5, 8 i 8.5 (w tych noszę wkładkę korekcyjną).

 

Obawiam się, że 9 będą małe, idealne 9.5 (rozumiem że tego rozmiaru nie ma) zatem rozm uk 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buciory dzisiaj dotarły, rozmiar 9 jest praktycznie idealny. Jak się trochę rozejdą to nawet będą odrobinę zbyt luźne, ale da się to zniwelować skarpetą. Kopyto jest wygodne i obszerne, jednak w 10 bym pływał (zwłaszcza w podbiciu). Bardzo porządnie wykonane (ale to moje czwarte Cheaney'e i do żadnych nie mam zastrzeżeń). Lustro ciężko byłoby na nich zrobić, nie mam jednak takich ambicji. Podeszwa commando, kostka z olejowanego zamszu, do łażenia po lesie się sprawdza. Są zaskakująca lekkie jak na takie trzewiki. Reasumując, uważam że za 327 euro był to dobry zakup - ciesze się, że trafiłem z rozmiarem. Ciekawy jestem jeszcze jak się połamią, ale skóra jest miękka, więc chyba nie będzie źle.

post-6462-0-55769400-1444405807_thumb.jp

post-6462-0-14645200-1444405815_thumb.jp

post-6462-0-87748000-1444405820_thumb.jp

post-6462-0-94039800-1444405827_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wątek już dawno rozszerzył się również na inne linie, ale przy okazji powyższych linków rzuciłem okiem na aktualne ceny imperiali - prawie pięćset funtów... hmm, słuszną linię ma nasza władza. Jako paroletni użytkownik holyroodów myślę sobie, że gdybym kupił je za taką cenę, to musiałbym być zadowolony. Musiałbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedną parę z Imperial (chodziłem w nich w zeszłym tygodniu w Tomksu). Świetne buty - rewelacyjna jakość skóry, wykonania. Uwielbiam jak te buty się starzeją. Postaram się wrzucić kilka fotek w tym tygodniu.

 

Wcześniej juz pisałem o tych butach  - https://forum.butwbutonierce.pl/topic/3327-buty-cheaney-oraz-herring-by-cheaney/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedną parę z Imperial (chodziłem w nich w zeszłym tygodniu w Tomksu). Świetne buty - rewelacyjna jakość skóry, wykonania. Uwielbiam jak te buty się starzeją. Postaram się wrzucić kilka fotek w tym tygodniu.

 

Wcześniej juz pisałem o tych butach  - https://forum.butwbutonierce.pl/topic/3327-buty-cheaney-oraz-herring-by-cheaney/

Wrzuć, jestem bardzo ciekawy. A jakieś spotrzeżenia/fotki a propos Tweed?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cheaney Wessex Burgundy/Oxblood-Imperial Collection. Buty nosiłem wiele razy. Podeszwa skórzana, jednak zdecydowałem się podzewolać. Buty sa po wyjezdzie na Syberię, noszone 5 dni z rzędu (5-7 h każdego dnia) w badzo złą pogodę (deszcz lub śnieg, dużo wody na ulicy). Buty nie były pastowane po powrocie. Odpoczęły na prawidłach i "podrapałem" je szczotką przed sesją zdjęciową. Bardzo lubię te buty.

Zdjęcia zrobiłem na szybko, przy ostatnich promieniach słońca w ogrodzie:

 

C1.jpg

C2.jpg

C3.jpg

C4.jpg

C5.jpg

 

Buty kupione w sklepie fabrycznym za jedyne 140 GBP. Buty były w I gatunku.

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cheaney Tweed - skórzana podeszwa, równiez podzelowana.  W tym roku będą ze mna 3 zimę. Kupione od Shoehealer w I gatunku.

Bardzo lubię ten model - świetne wykonanie, kolor i jakość skóry. Uważam, że są to jedne z lepszych trzewików w swojej cenie. W sklepie fabrycznym można je kupić za jakieś 220 GBP w I gatunku, a jak się trafia w II gatunku to za 140 GBP.

 

C1.jpg

C2.jpg

C3.jpg

C4.jpg

C5.jpg

C6.jpg

C7.jpg

 

Dodatkowy opis + almum Tweed C pod linkiem - https://www.reddit.com/r/goodyearwelt/comments/2vl42k/first_impressions_cheaney_tweed_c_dark_leaf/

 

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca mogę się zgodzić, gdyż nie zawsze mamy pewność, że będzie coś ciekawego w naszym rozmiarze. Ja miałem taką sytuację 2 razy - wiedziałem jakie modele mnie interesują z Cheaney, Trickers, AS oraz C&J i nic nie było z tego co chciałem kupić. Oczywiście nie oznacza to, że wróciłem z pustymi rękoma.   :-P

 

Jeżeli nie jesteś nastawiony na zakup konkretnych modeli, to zawsze znajdziesz kilka ciekawych par w sklepie Cheaney, Barker, C&J oraz Trickers. Niestety sklep AS jest tylko otwarty dla stałych klientów, lub dla osób kt przynoszą buty do zmiany podeszwy. Ponadto w sklepie firmowym Cheany można kupić modelel w I gatunku o jakieś 100 GBP taniej od ceny katalogowej - trzeba jednak zamówić je wcześniej telefonicznie. Sklep C&J otwarty jest tylk ow piątek od 15.00 i sobotę do 13.00 - również można wszystko zamówić telefonicznie. Trickers oczywiście również obsługuję telefonicznie. 

 

Przez internet można kupić dużo butów taniej, np AS, C&J, Barker, Loake itd. Jest sporo osoób w Northmpton, kt handlują butam i można od nich kupić taniej niż ze sklepu fabtycznego - szczególnie Barker i Loake.

 

Jednak wyjazd do NH to zawsze świetna zabawa. Najważniejsze, żeby wybrać tani lot, lotnisko jak najbliżej NH i polecam wypożyczyć samochód, gdyż nie wszystko jest blisko siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WhiskeyPapa-jest to bardzo trudne pytanie, z bardzo wielu powodów.

Po pierwsze osobiście jestem ogromnym fanem marki Cheaney. Uważam, że produkują rewelacyjne buty, na świetnych kopytach z wysokiej jakości skór. Większość posiadanych butów Cheaney lub Herring by Cheaney  kupiłem na wyprzedażach, lub ze sklepu fabrycznego, czyli w cenach często poniżej 50% ceny katalogowej. Jeżeli wezmę pod uwagę ten fakt, to te buty nie mają konkurencji. 

Patrząc na wszystkie buty z mojej kolekcji, trzy pary niżej wymienione, uważam za najlepsze: AS Moore, Herring Drake by AS oraz Cheaney Wessex. Z powyższej trójki uważam, że najlepsze są Cheaney, potem Drake i ostatnie Moore. Główny powód to kopyto Cheaney oraz fakt, że mam je najdłużej i lubię jak się starzeją. Jakość skór, jakość wykonania itd. jest porównywalna, jednak mam wrażenie, że w przypadku tego modelu Cheaney jest troszkę lepiej. Właśnie oglądałem wszystkei trzy pary.

Należy dodać, że osobiście uważam, że 250 - 300 GBP za buty, to jest już bardzo wysoka cena. Nie jest to spowodowane ograniczonymi możliwościami finansowymi a osobistymi przekonaniami. Dlatego większość butów, jakie kupuję to wyprzedaże lub seconds. Biorąc to pod uwagę, muszę dodać, że nie dałbym za Cheaney Imperal, jak i za C&J czy też AS kwoty powyżej 400 GBP. Jednak jeżeli nie będziemy brać tego pod uwagę, to uważam, że buty Cheany Imperial nie ustępują jakością wykonania, materiałów czy też estetyką butom z podobnej półki cenowej i są warte swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, rozumiem. Chodziło mi właśnie o subiektywną opinię popartą własnym doświadczeniem. Dziękuję, nie spodziewałem się aż tak obszernej odpowiedzi. W zamian przyznaję, że swoje imperiale kupowałem niespełna cztery lata temu w cenie regularnej GBP325 i dziś nie zapłaciłbym za nie powyżej GBP350. Ta opinia może być niemiarodajna, gdyż jest w niej sporo negatywnych emocji: najpierw dużo przygód z zamówieniem, a później buty nie złamały się tak, jak bym sobie tego życzył, co widoczne jest dla otoczenia tylko z bliska, ale sama świadomość przygnębia ;-). Ogólnie jest lepiej niż dobrze, ale bez rewelacji. Nie uważam jednakże, że skóra jest lepszej jakości niż w trickersach, a tym bardziej w CJ, oczywiście tych, które znam. Wyróżniające jest natomiast patynowanie. Niewykluczone, że w przyszłości będę musiał odszczekać powyższe, ale tak się to przedstawia obecnie.

 

Bardzo zaintrygował mnie fakt ostatniego miejsca AS na podium, szczególnie że moore uważam (tylko przez ogląd - w ogóle nie mam ani jednej pary AS) za niezwykle zgrabne buty. Czy to jest skutek jakichś wad, czy po prostu większej liczby zalet w dwóch pozostałych modelach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.