Skocz do zawartości

Marka Cheaney, Imperial Collection


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

205 jeżeli to jest numer kopyta; hmm na czuja jest "wąskie" ale może być "wąskei wąskie" albo "wąskie szerokie"

208 też nie wiem czy to numer kopyta

12508 ten chyba trochę szerszy

125 ten chyba "wąski"

175 ten wydaje się być "szeroki"

ale to wszysko przypuszczenia; noga zawwsze weryfikuje, a moja niestey jest z tych szerszych  i czasmi "standardowa" tęgosć jest ok a czasami  zbyt wąska.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

czy rozmiarówka  cheaney   jest "wąska" czy też "szersza"

 

Z mojego doświadczenia tylko jeden model był wąski ale latwo go rozbilem prawidlem- Charles dla Herringa. Pozostałe jak Holmes dla Herringa, czy Imperial Sandringham określiłbym jako standardowe F, podobne do Church's Burton (F). W przypadku modeli Country posiadam 3 wersje - Avon C, Avon, Tweed Dark Leaf i uważam, że również sa to standardowe F. Troszkę szersze sa moje nowe Tricker's Stow (5) a jeszcze szersze Sanders Jude, które również sa w rozmiarze F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja wlasnie kupilem ten model - Te wyprzedaze sa straszne!!!!! Troszke lepsze zdjecie - http://www.brogueshoes.co.uk/info_3_Ch_HOLDL.html

 

 

Odnosnie rozmiarowki Cheaney, to jest identycznie jak w przypadku wszystkich producentow - wszystko zalezy od kopyta i ksztaltu podeszwy. Niestety nie mialem do tej pory tej podeszwy. Normalnie nosze buty w rozm EURO 42 (UK 8), regularba szerokosc F, i takie doswiadczenia z butami Cheaney:

 

- Herring Charles II - Last 109 http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?colourid=3741&brandid=6&catid=156&shoeid=7064&sizeid=&fitid= - idealne na dlugosc ale troszke waskie - rozeszly sie

- Herring Holmes - nie nr podeszwy (nie ma na kartonie) - http://www.styleforum.net/t/329374/herring-holmes - leza idealnie

- Cheaney Tweed, Avon C, Avon - wszystkie sa na podeszwie 12508 - http://www.cheaney.co.uk/country-leisure/95/cheaney-tweed-country-boots-in-dark-leaf - rozmiar 8 jest idealny w przypadku Avon C i Tweed, Avon ze skory swiecacej mam 8 i musze dorzucic wkladke

- Cheaney Sandrigham - rozmiar 8 podeszwa 208 - rozmiar 7.5 byl za maly a do rozmiaru 8 nosze wkladke.

 

Nie wiem czego sie spodziewac po rozmiarze w tym modelu - mam jednak dobre mysle. Pocieszam sie ze w zwiazku z tym ze jest to Coutry Boot, nie bedzie waski. Buty sa przepiekne - widzialem na zywo w Grudniu podczas mojej ostatniej wizyty w Oxford.

 

P.S. Ja zakladam ze rozmiarr 44 to bedzie 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dziś oxfordy Harrington. Ni stąd ni zowąd zadzwonił kurier Fedexa, co mnie zdziwiło, gdyż do tamtej chwili nie dostałem od Cheaneya żadnego znaku, nawet mejla o przyjęciu zamówienia dokonanego 30 grudnia :D Głowę dam, że podałem poprawny adres poczty.

Nie miałem czasu przymierzyć, a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kupilem na Zalando buty Cheaney Lime. Na prawym bucie zauwazylem pewne zgrubienie, ktore staralem sie pokazac na zdjeciach. Na lewym bycie, rowniez mozna dostrzec taki punkt/gulke, ale jest on znacznie mniejszy niz na prawym. Zastanawia mnie czy jest to normalne i powszechne w tego typu butach? Myslicie, ze ma to znaczenie tylko wizualne, czy jest jakims powazniejszym defektem?

Druga nie cieszaca mnie niespodzianka w tych butach to zerwane przyszycie jezyka do przyszwy (widoczne na ostatnim zdjeciu). W sumie nie widac tego i nie przeszkadza mi to zbytnio tylko zaczalem sie zastanawiac czy nie bedzie mialo wplywu na przesowanie sie jezyka w trakcie noszenia (w koncu w jakims celu jest oryginalnie przyszyte).

Pozdrawiam!

 

e93adbabc376b8fb.jpg

 

 

d6097c7086c27fa8.jpg

 

 

c99fe59552aff9a3.jpg

 

 

3fd08a3e10048d2f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zakup ze stycznia z wyprzedaży u Cheaney, ale dopiero dzisiaj pierwszy raz na nogach.

Niestety jak widać na zdjęciach lewy but jest całkowicie krzywo uszyty, co zauważyłem dopiero podczas użytkowania. Komfort noszenia i łamanie skóry zupełnie inne niż w prawym. Język też się przesunął, co powoduje odciski sznurówek na nodze. Podobne krzywe łamanie widziałem w wątku Meermina i moim zdaniem jest to krzywe uszycie cholewki i jej przyszycie do podeszwy.

 

Reklamację do Cheaney wysłałem zobaczę co odpiszą, natomiast ta niedoróbka mocno rzuca się w oczy.

 

post-5152-0-21464500-1393859893_thumb.jp

post-5152-0-17203200-1393859894_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dla zainteresowanych cytuję odpoweidź na reklamację w Cheaney:

 

I am sorry for the delay in responding, but I wanted to seek the opinions of the Head of Production, the Head of Retail and also our designer.   We have very robust quality procedures and, in the case of footwear being shipped overseas, our Quality Manager conducts an additional examination.

 

 The boots appear to be within normal manufacturing tolerance, and we do not believe that there is a fault.

 

I dla wszystkiego jeszcze raz but zgodny ze standardami  na rynki "zagraniczne". Jak dla mnie żenada i żałuję, że zaufałem angielskiej jakości i nie obejrzałem dokładnie butów po zakupie.

post-5152-0-52173100-1395684270_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Załączam zdjęcia double monków Holyrood z serii Imperial. Buty wykonane na kopycie 208 (http://www.cheaney.co.uk/cheaney-size-fit.php?product=Shoe%20Polish%20-%20Black&subject=prodquery), które uważam za bardzo wygodne i całkiem zgrabne. Monki mają piękny kolor (bronzed espresso) w naturalnej patynie. Jakość skóry jest bardzo wysoka porównując z innymi butami, które posiadam (podobną jakość wyczuwam w Alfred Sargentach). Nie podoba mi się za to kolor klamerek, ale zamierzam je solidnie wypolerować i być może wtedy uzyskają satysfakcjonujący blask.

 

Najciekawsze w bucie jest to, co na spodzie. Podeszwa jest typu oak bark sole wykonana przez garbarnię J&FJ Baker & Co (zbieżność z moim nickiem niestety przypadkowa...), jedynego - obok Rendenbacha - producenta stosującego tradycyjne sposoby wytwarzania skóry. Ten bardzo czasochłonny sposób produkcji (trwający 12 miesięcy) ma zapewnić skórze większą wytrzymałość. Zobaczymy, jak tego rodzaju podeszwa będzie się sprawować w praktyce.

Na podeszwie dodano elementy, które jeszcze kilka lat temu były dostępne tylko w butach bespoke, czyli bevelled waist (taliowany glanek; choć taliowanie mogłoby być większe) i fiddleback (glanek wygięty w kształt litery V).

post-2023-0-10541100-1400095281_thumb.jp

post-2023-0-04514400-1400095291_thumb.jp

post-2023-0-49381000-1400095305_thumb.jp

post-2023-0-39168100-1400095335_thumb.jp

post-2023-0-48149800-1400095352_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.