Jump to content
jfk

Prawidła budżetowe i te droższe - dyskusje i porady

Recommended Posts

@Zając Poziomka: przecież to "najbezpieczniejsze zapisy" :) Nikt nie będzie pamiętał za te pare miesięcy, a można stuknąć pare postów :) 

@Zając Poziomka: przecież to "najbezpieczniejsze zapisy" :)  Nikt nie będzie pamiętał za te pare miesięcy, a można stuknąć pare postów :)

Napisał "Sympatyk", który stuknął ponad 2k postów...

• Upvote 1

Panowie, czy Wy naprawdę zapisujecie się z 3-4 miesięcznym wyprzedzeniem na kupno prawideł na wyprzedaży (pomijając już to, że zaśmiecacie wątek)?

Jest to słuszna uwaga. Proszę o zaprzestanie "zapisów" - zaś autora, w stosownym czasie, o zgłoszenie wątku z zakupem grupowym (wg Regulaminu).

Żeby nie było zupełnego OT - od pewnego czasu użytkuję 2 pary prawideł od kolegi Rafała (szewc24.pl) i potwierdzam, że dużo lepiej wypełniają but niż prawidła z allegro. Warte zakupu z jednym małym zastrzeżeniem - są na tyle duże, że do maksimum musiałem dokręcić śruby, żeby zmieściły się do butów - nie jestem pewien czy do bardzo wąskich butów da radę je włożyć (może szewc24 się na ten temat wypowie).

Być może przy bardzo wąskich butach, jakiś problem mógłby wystąpić, ale wtedy można zastanowić się nad prawidłami o rozmiar mniejszymi, bo tolerancja w nich na to pozwala. Do tej pory nie miałem jednak żadnego takiego zgłoszenia.

• Upvote 1

Potwierdzam. Do wąskich botków Meermin na kopycie Olfe prawidła pełne o pół numeru mniejsze mi nie weszły. Musiałem zamienić prawidła na sprężynowe.

Ktoś miał styczność z pełnymi prawidłami z plastiku? Powinny być lżejsze i nadawać się lepiej przy podróżowaniu, szczególnie samolotem, gdy waga bagażu jest ważna.

Ja mam jedną parę kupioną we Włoszech. Bardzo dobrze się sprawują choć brakuje im cech charakterystycznych dla cedru czyli chłonięcia wilgoci. Powinno się pamiętać. żeby tych prawideł nie używać jak drewnianych czyli nie wkładać do jeszcze ciepłego buta. Natomiast rewelacyjnie się sprawdzają jako prawidła podróżne. 

Takie moje spostrzeżenie z ostatnich zakupów prawideł. Kupiłem na Allegro (ze sklepu) za 60 zl z wysyłką nowe. Są identyczne - nawet śrubki te same - jak prawidła (mam w tym samym rozmiarze) ze sklepu Klasyczne Buty, gdzie chodzą za 80 z butami, a bez butów znacznie drożej.

Taka przestroga, żeby nie przepłacać.

Ostatnio poszukuje pełnych prawideł z plasitku, które są lżejsze niż te drewniane i lepiej nadają się do podróży. Znalazłem w końcu model w sklepie (http://dbamomojebuty.pl/pl/p/PRAWIDLA-PLASTIKOWE-FLAMINGO-M-4142/796), ale po kontakcie ze sprzedawcą dowiedziałem się, że są one dostępne tylko na zamówienie i minimalna ilość sztuk wynosi 10. Czy ktoś byłby zainteresowany kupnem razem ze mną? Można by zorganizować jakieś zakupy grupowe, ponieważ sam, aż 10 par nie potrzebuję :)

Miał ktoś doświadczenie z prawidłami cedrowymi ze http://sklepszewski.pl/Prawidla i może coś o nich powiedzieć?

Spełniają swoją rolę, czy niezbyt? Widziałem, że poruszano tutaj ich temat, ale nikt nie mówił nic o wynikach oraz rozmiarówce.

Używam dwóch par od roku i nie narzekam. Rozmiarówka wiarygodna.

10 w tym samym rozmiarze?

Dowiedziałem się. Można 10 par w różnych rozmiarach. Niestety czas realizacji zamówienia to 45 dni, bo zamawiają to z Włoch.

Wujekrda - jakiś czas temu, na dnie szafy. znalazłem buty z tego typu prawidłami. Wyglądało to istotnie strasznie, ale po dniu noszenia butów zniknęło bez śladu.