Skocz do zawartości

Prawidła budżetowe i te droższe - dyskusje i porady


jfk

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę spóźniłem się z dodaniem zdjęć, wrzucam więc jedno porównawcze ze starymi prawidłami zakupionymi dzięki uprzejmości Immune. Te nowe są trochę płytsze (niższe w podbiciu), lżejsze. Na plus jest bardzo intensywny zapach, uchwyt do wyjmowania oraz jakość szyn (pracują płynnie w przeciwieństwie od tych starych).

post-522-13658921786672_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przez takie bańki własnie powstaje kryzys potem :)

Już widzę, że dodali informację o dostępności, do wyczerpania zapasów. A jak z rozmiarem pod względem szerokości względem Cedrusa?

Zastanawiam się nad 44-45, chociaż noszę 43, ponieważ u mnie w butach cedrus jest minimalne za wąski, ale przeważnie dobry na długość lub nawet trochę za długi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem zamowic kilka par, ale po zamieszczeniu zdjec mam watpliwosci. Na zdjeciu zamieszczonym przez Maciato, roznica w wysokosci podbicia miedzy prawidlami z allegro, a prawdlami z Kalisza, wydaje sie dosc duza. Chyba jest rzeczywiscie tak jak pisze Kyle, ze one nie spelniaja swojej podstawowej funkcji czyli nie wypelniaja buta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem. Na długość 42 (zamawiałem "42-43") są dobre, w podbiciu mogłyby być faktycznie wyższe, ale tragedii nie ma - w Loake dobrze wypełniają miejsce zginania buta (zero luzów), jedynie pod przyszwą przydałoby się kilka dodatkowych milimetrów. Jak za tę cenę - na pewno warto, zluzuję kilka lepiej wyprofilowanych prawideł w driving mocs itp., a dodatkowo w odwodzie pozostaje patent z wkładką albo inne prowizorki. Jednak do buta o rozmiarze 43 na pewno będą zbyt małe - można ewentualnie sprawdzić 44-45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem dwie pary (+ kilka innych drobiazgów) w rozmiarze 42-43. Rozpiętość rozmiarówki posiadanego przeze mnie obuwia rozciąga się od 7 do 8 także na któreś z nich muszą pasować ;-) Do tej pory korzystałem z 42 cedrusa (vel presidenta) - jak przyjdą to porównam i może wrzucę jakieś fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem, przyszły (prawo zachowania stadnego, ciężko się oprzeć) i muszę przyznać, że idealnie trafiłem z rozmiarem.

Noszę 42,5-43, zamówiłem 44-45 (podpisane są 44) i u mnie buty od Duranca oraz zamszowe G&B wypełniają idealnie, nawet lepiej niż Cedrus. Są lekko krótsze, bardziej stromo z góry schodzą w dół i są lekko szersze, ale przez to w moim przypadku trochę dalej sięgają do placów.

Jedynie na co warto zwrócić uwagę, to że mają trochę gorsze właściwości łamania się w połowie, przez co włożone na próbę do trzewików, są nienaturalnie trudne do wyjęcia. W półbutach tego zauważyć nie można.

Moje egzemplarze też nadzwyczaj są starannie wykonane, nigdzie nie ma ubytków.

Teraz pojawia się pytanie, nawet jeśli są okazją, to gdyby nawet były 2x droższe, to i tak wciąż 2x-4x tańsze niż oferowane w innych sklepach. Skąd więc taka różnica w cenie? Czy to cena normalnych prawideł jest taka zawyżona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że zaświntuszę, ale liczy się szerokość, nie długość ;)

Powinny wypełniać but idealnie w miejscu, gdzie but najbardziej pracuje - reszta parametrów jest naprawdę drugorzędna. Jaka jest więc szerokość tych prawideł w śródstopiu i w podbiciu? I jak z regulacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że zaświntuszę, ale liczy się szerokość, nie długość ;)

Powinny wypełniać but idealnie w miejscu, gdzie but najbardziej pracuje - reszta parametrów jest naprawdę drugorzędna. Jaka jest więc szerokość tych prawideł w śródstopiu i w podbiciu? I jak z regulacją?

Nie mogę teraz podać liczb bezwzględnych natomiast na szerokość wypełniają moje buty "szczelnie", to znaczy tam gdzie normalnie skóra się marszczy (przód) jest wyprostowana. Ręka nie wyczuła żadnych przestrzeni pomiędzy skórą i drewnem. Zaznaczam jednak, że mam raczej drobną stopę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamówiłem kilka par 42-43 (noszę buty o rozmiarze 43) oraz jedną 44-45. Dzisiaj z samego rana dotarła paczuszka więc na prawdę expres.

44 bardzo fajnie wypełniają moje buty, te mniejsze są za krótkie. Nie mam luzu na podbiciu, więc już jest ok. Troszę jednak są za krótkie, ale co to dla mnie;) zamówiłem u teściowej aby mi w jej firmie tokarz dociął odpowiednią długość rurki (dodatkowo 2cm) i wyfrezował otworki jak w tulejce. Będzie idealnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podzielę wrażeniami. Zamówiłem dla żony dwie pary, rozmiar 36-37, przyszły dzisiaj (ekspresowo). Jeżeli chodzi o profil podbicia, to na oko niczym nie różnią się od moich kupionych w "sklepszewski", ale moje są rozmiaru 38 więc mogę się mylić. Bardzo ładnie pachną cedrem, intensywniej niż moje. Jedna rzecz natomiast mnie zastanawia - rozmiar. Włożyłem do butów Ryłko rozmiar 35 idealnie dopasowane, żadnych luzów na podbiciu, jeżeli chodzi o długość ściśnięte prawie maksymalnie. Następnie włożyłem do innych Ryłko, rozmiar 36, na podbiciu minimalny luz, ale wg mnie do zaakceptowania, potem sprawdziłem w Sorelach, rozmiar 35, podobnie jak w Ryłko rozmiar 35 i wreszcie Ecco rozmiar 36. I tu niespodzianka, na podbiciu bardzo duży luz, no i są jakby za krótkie. Odnoszę więc wrażenie, że numeracja tych prawideł jest odrobinę zaniżona, ale w tym przypadku cieszy mnie to, bo nigdzie nie widziałem prawideł rozmiaru 35. Generalnie jestem na tak, zamówię jeszcze dwie pary dla żony i jedną dla siebie. Za te pieniądze, uważam, że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.