Skocz do zawartości

Prawidła budżetowe i te droższe - dyskusje i porady


jfk

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że była już gdzieś tu podobna dyskusja. Osobiście myślę, że bardzo ciężko będzie o drewniane prawidła pod trzewiki, chyba, że zrobione na zamówienie.

Niektórzy robią tak:

Dołączona grafika

Tu natomiast też tematy był poruszany, i zbyt wielu rozwiązań chyba nie zaproponowano:

http://www.askandyaboutclothes.com/foru ... shoe-trees

Dołączona grafika

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam,

Planując wymianę plastikowych prawideł na pełne cedrowe rozpocząłem poszukiwania modeli w przystępnej cenie, z zachowaniem wystarczającej jakości. Prawidła Saphira są niestety poza zasięgiem finansowym. Idąc krok dalej pod rozwagę brałem Bexley'a <65zl/parę, polecane na forum kilkakrotnie prawidła z allegro ~85zl/parę. Dotarłem ostatecznie do dwóch ciekawych miejsc : F.H. Pawelek sklepszewski.pl z siedzibą w Warszawie oraz F.H.U. MBUT hurtszewski.com z siedzibą w Kaliszu. W pierszym przypadku interesujący mnie produkt to http://sklepszewski.pl/katalog.php?kategoria=449&podkategoria=1067&model=&send=Poka%BF w drugim zaś http://www.hurtszewski.com/product_info.php?products_id=4224. Zgodnie z romową, którą przeprowadziłem z pracownikiem/właścicielem sklepszewski.pl przy zakupie większej ilości (powedzmy 10 szt) cena wyniosłaby 62zl lub mniej. W drugim przypadku cena od ręki to 25zl.

Proszę o Wasze opinie na temat ww prawideł. Czy faktycznie zakupienie ich w Bexley jest najrozsądniejszym wyjściem? Macie może jakieś doświadczenia z tymi najtańszymi? Czy to możliwe aby ich cena była tak niska bez znaczącego uszczerbku na ich jakości?

p.s. Jeżeli ktokolwiek z forum byłby chętny na prawidła od F.H Pawełek, sądzę że cena ~62zl na stałe dla forum jest do osiągnięcia w przypadku zebrania kilku chętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej martwi rozmiar, zawsze kupowałem na allegro prawidła od tego http://allegro.pl/listing.php/search?st ... &country=1 sprzedawcy, ale dłuższy czas nie ma numeru 43. Zakupiłem u innego 43 i szczerze mówiąc to chyba "kobieca" rozmiarówka jest, bo o dobre parę centymetrów prawidła są zarówno za krótkie jak i za wąskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że podrzuciłem ciekawą cenowo ofertę, i rozumiem że do momentu organoleptycznej weryfikacji ich jakości/powtarzalności ciężko o nich cokolwiek powiedzieć. Mimo wszystko prosiłbym o opinie nt. pozostałych wymienionych prze mnie prawideł. Poza tym skoro 25zl/parę to cen detaliczna a chętnych jak widzę może być trochę, zgodnie z moim podejściem do tego typu spraw sugeruję wstrzymanie się z dalszymi zamówieniami w ciemno - poczekanie na opinie, a następnie negocjację ceny hurtowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepszewski.pl kupiłem ostatnio dwie pary (niestety po 87 PLN).

Obsługa bardzo miła i pomocna; poszedłem z dwoma różnymi butami w worku, bo nie byłem pewny rozmiaru,

jaki powinienem nabyć - przymiarka i doradztwo w cenie (i jeszcze dostałem kosmetyk do nabłyszczania w prezencie ;) )

Poza brakiem wyraźnego cedrowego zapachu (małe rozczarowanie) - prawidła OK.

Gdyby była możliwość zakupu grupowego po 62 PLN/sztuka - sam chętnie nabędę jeszcze 2, 3 pary.

Tymczasem niecierpliwie czekam na recenzję rewelacji cenowej z Kalisza; przyznam, że przy tej cenie :shock: - wygląda to jak pryma aprylis ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie (to mój pierwszy post na forum, choć czytam go regularnie od dłuższego czasu). Również mam prawidła kupione w sklepie szewskim, również niestety za 89PLN, z których jestem bardzo zadowolony (moje pachniały cedrem). 25PLN to dla mnie rewelacja cenowa, więc zamówię na próbę i podzielę się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam banalne pytanie do znawców. Jak nosze buty rozmiar 41, które są na początku lekko przyciasne, ale się po chwili ładnie dopasowują, to powinienem kupić prawidła rozmiar 40/41 czy 42/23? Myślę, że najlepsze byłyby prawidła 41/42 ale takich nie produkują. Dotychczas używałem prawideł na sprężynie - i tam ten problem jakoś nie jest aż tak istotny, ale prawidła 40/41 dla buta rozmiar 41 są ciut przymałe. Więc który rozmiar, żeby zbytnio buta nie rozciągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja też skusiłem się na te prawidła. Nie odbiegają jakością wykonania i materiałem od posiadanych przeze mnie prawideł. Są jednak lekko krótsze, kupiłem rozmiar 44-45. Dostarczone prawidła są opisane jako 44 co sugeruje zakwalifikowanie ich jako 44-45 jedynie przez sprzedawcę. Na wysokość nie zauważyłem jakiejś różnicy. Za 25 zł jest to dobry produkt, ja jednak coraz bardziej skłaniam się ku zwykłym prawidłom na sprężynie – są bezproblemowe w długości i idealnie wypełniają przyszwę. Nie mam dużego doświadczenia w użytkowaniu prawideł ale nie spotkałem jeszcze idealnych prawideł pełnych – nie mam tu na myśli prawideł wykonywanych pod dane kopyto.

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.