Skocz do zawartości

Prawidła budżetowe i te droższe - dyskusje i porady


jfk

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do tańszych butów na gumowej podeszwie (powiedzmy 350 - 450 zł) niezbędne są prawidła?

TAK!

Mam nadzieję, że nie będę musiał tłumaczyć z jakich względów jest to konieczne. Jeżeli nie chcesz w przypadku butów za 350-450 zł używać pełnych prawideł drewnianych to polecam chociaż takie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki. Dotychczas słyszałem różne opinie. Również takie, że źle dopasowane prawidła mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. A problem polega także na tym, że producent nie oferuje dedykowanych prawideł. Kształt kopyt czy nawet rozmiary butów bywają bardzo różne, więc zastanawiam się czy dowolne prawidła nr 42 będą pasować do każdych butów 42?

Co do względów stosowania to przyznam, że dotychczas nie korzystałem z takiego sprzętu i że tak powiem nie było tragedii. Owszem pojawiły się załamania na noskach, ale tych chyba nie da się uniknąć także korzystając z prawideł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również takie, że źle dopasowane prawidła mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.

Butom można wyrządzić sporą krzywdę, ale jedynie używając naprawdę kompletnie nietrafionych rozmiarowo prawideł. Większość uniwersalnych sprężyn sprawdza się o wiele lepiej niż wypychanie cholewki gazetami lub gąbką.

A problem polega także na tym, że producent nie oferuje dedykowanych prawideł.

Większość pracowni obuwia oferujących szycie na miarę również nie daje prawideł w cenie zamawianych butów - polecane są jednak pełne prawidła odpowiednio dobrane pod względem długości i szerokości buta.

Kształt kopyt czy nawet rozmiary butów bywają bardzo różne, więc zastanawiam się czy dowolne prawidła nr 42 będą pasować do każdych butów 42?

Oczywiście, że nie ale jeżeli kupisz uniwersalne bukowe prawidła na sprężynie to problem znika.

Co do względów stosowania to przyznam, że dotychczas nie korzystałem z takiego sprzętu i że tak powiem nie było tragedii. Owszem pojawiły się załamania na noskach, ale tych chyba nie da się uniknąć także korzystając z prawideł.

Proponuję żebyś wrzucił zdjęcia na forum - postaramy się to wspólnie ocenić. A wielu załamań i naciągnięć skóry cholewki da się w bardzo łatwy sposób uniknąć stosując dobrze dobrane pod względem rozmiarowym pełne prawidła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będę kupował.

Czy np. taki podstawowy model na sprężynie byłby sensowny:

http://www.eobuwie.com.pl/product-pol-2 ... -Leaf.html

Zastanawiam się czy taka konstrukcja nie będzie wypychać pięty/rozciągać cholewki...

Albo coś trochę podobnego do wklejonych przez Ciebie:

http://www.eobuwie.com.pl/product-pol-2 ... -Leaf.html

Tylko to już chyba nie sprężyna no i nie wiem czy jest w tym przypadku jakaś tolerancja +/- dla rozmiaru buta, kompatybilność z kształtem itp.

Ewentualnie mogę szarpnąć się np. na coś takiego:

http://www.eobuwie.com.pl/product-pol-2 ... -Leaf.html

Ale znów wątpliwości jak wyżej - ta forma ma już bardzo konkretny kształt.

Czy w razie braku tego samego rozmiaru można wziąć np. +1 albo -1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolega ma budżetową wersję iShoetrees. Co prawda tak skomputeryzowane, tańsze wersje iPrawideł dostarczają niezbędnych informacji o obuwiu, jednak nie posiadają tak lukratywnych opcji, względem oryginału jak:

- zawiadamianie o kończącym się zapasie pasty do butów, tak aby użytkownik mógł od razu jednym kliknięciem zamówić nową dostawę

- brak opcji słuchania muzyki i przeglądania filmów, oraz dostępu do oryginalnego sklepu, który zapewnia tysiące tytułów umilających czas pastowania

- automatyczna opcja spalenia prawideł w przypadku wypuszczenia przez producenta nowej wersji, którą po prostu należy mieć od razu

- popełnienie automatycznego faux pas w przypadku pojawienia się z takimi prawidłami w Coffe Heaven, mając w planach demonstracyjne czytanie na nich książki zakupionej w wymienionym wyżej firmowym sklepie, racząc się kawą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się cieszyć, płakać trzeba. Pytanie o okazję jest o tyle zasadne gdyż mogą to być buty do jednorazowego wykorzystania bądź np. do kremowego garnituru z tropiku na śródziemnomorskich plażach. Poza tym jest to też kwestia ekstrawagancji i możliwosci /pozycji negocjacyjnej potencjalnego noszącego. Do ślubu to pewnie chodzi o takie co się "zleją" z garniturem. Do letniego garnituru i częstszego wykorzystania widzałbym jakieś biało-nie-czarne kaponki (pojawiały się chyba takie od Wielądka). Panna młoda / asystentka ślubna mogłaby ich nie przełknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zastanawiam się, jak długo prawidła cedrowe pachną ? Czy jak zapach się ulotni, to wówczas ich właściwości są na równi z tańszymi prawidłami bukowymi ? Czy jest możliwość i warto uzupełniać zapach prawideł cedrowych po pewnym czasie np. spryskując jakimiś olejkami cedrowymi, nasączając prawidła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, jak długo prawidła cedrowe pachną ? Czy jak zapach się ulotni, to wówczas ich właściwości są na równi z tańszymi prawidłami bukowymi ? Czy jest możliwość i warto uzupełniać zapach prawideł cedrowych po pewnym czasie np. spryskując jakimiś olejkami cedrowymi, nasączając prawidła ?

intensywny zapach ulatnia się dość szybko - w ciągu kilku miesięcy. pozostaje delikatny aromat, który utrzymuje się przez wiele lat.

oglądałem prawidła cedrowe z lat 80-tych i wciąż czuć charakterystyczną nutę. nie pomyli się z innym rodzajem drewna.

zapach jest całkowicie naturalny. nie słyszałem o żadnych możliwych metodach uzupełniania go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Kurier dostarczył właśnie moje nowe trzewiki i teraz zastanawiam się co z prawidłami. Niektórzy mówią, że wystarczą zwykłe prawidła. Znalazłem jednak też coś takiego...

http://www.loake-schuhe.de/xtCommerce/p ... -Paar.html

... nie rozumiem jednak jak mają one zapobiegać zmarszczeniom z przodu buta.

Jakie są Wasze sugestie i doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurier dostarczył właśnie moje nowe trzewiki i teraz zastanawiam się co z prawidłami. Niektórzy mówią, że wystarczą zwykłe prawidła. Znalazłem jednak też coś takiego...

http://www.loake-schuhe.de/xtCommerce/p ... -Paar.html

... nie rozumiem jednak jak mają one zapobiegać zmarszczeniom z przodu buta.

Jakie są Wasze sugestie i doświadczenia?

Takiej konstrukcji powinienes szukac jesli nie wystarczaja Ci normalne - http://allegro.pl/oficerki-prawidla-i1832633669.html

Moim zdaniem cholewka w okolicach kostki i powyzej nie ulega takim odkształceniom, ani zuzyciu zeby wysokie prawidła były niezbedne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to samo pytałem w zeszłym sezonie zimowym nie otrzymując ciekawych odpowiedzi. Ale nie tracę nadziei, że w ciągu kilku miesięcy zbiorowa wiedza forum wzrosła ;-)

Pozdr,

wojvv

Tu chyba nie może być "ciekawych" odpowiedzi. Zresztą jeśli masz chęć to zamawiając trzewiki pewnie możesz zamówić prawidła jak w oficerkach - klient nasz pan, na pewno Ci je zrobią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.