Jump to content

Żabki (podkówki, blaszki) - dyskusje i porady

Guest gccg

Recommended Posts

Panowie, czy blaszki powinny być montowane przed pierwszym założeniem? Zaliczyłem dwa wyjścia w swoich nowych Berwickach i widzę że czubki są trochę zdarte i zastanawiam się czy mogę jeszcze zamontować blaszki, czy już umarł w butach...

• Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sam!! na próbę do Barkerów 

U mnie gwoździki się nie sprawdziły. Mam fabrycznie zamontowane w Meerminach (Linea Maestro) zarówno gwoździki jak i blaszki. Te pierwsze rozwiązanie nie spowalnia zużycia czubków/ podeszwy. Blaszki-

Posted Images

• 1 month later...
  • 1 month later...

Czy ktoś wie jakiej długości powinny być wkręty do mocowania żabek? Na pewno nie powinny być dłuższe niż grubość podeszwy ale jaka długość wystarczy na porządne przykręcenie?

Podbijam pytanie, bo chciałbym sam przykręcić blaszki i to jedyna rzeczy, która mnie wstrzymuje :).

Ciężko mi było znaleźć tak krótkie wkręty; poddałem się i zaniosłem buty do szewca- przybił gwoździkami.

Swego czasu udało mi się kupić malutkie wkręty, dodatkowo nierdzewne i idealnie pasujące w otwory w żabkach. Co prawda same żabki nie są typowe na szpice, ale po odpowiedniej modyfikacji/obróbce mogą być z powodzeniem montowane na czubki.

post-1882-0-81623900-1466267601_thumb.jp

post-1882-0-69096700-1466267609_thumb.jp

• 3 years later...

Panowie, czy wbicie gwoździków na czubkach butów pomaga wzmocnić je i coś daje czy to tylko ozdoba?

Mam nowe Yanko, wiem, że mam tendencję do zdzierania czubków i myślałem je tak właśnie zabezpieczyć.

U mnie gwoździki się nie sprawdziły. Mam fabrycznie zamontowane w Meerminach (Linea Maestro) zarówno gwoździki jak i blaszki. Te pierwsze rozwiązanie nie spowalnia zużycia czubków/ podeszwy. Blaszki- owszem. Najlepsze i najestetyczniejsze montuje Vass. Nie wiem, jak to wygląda u szewców, ale rozważałbym właśnie takie rozwiązanie.

Meermin 1:

1.thumb.jpg.ecc175724c11e63873c80f486caea597.jpg

Meermin 2:

2.thumb.jpg.bdeb18b8e10d566d5d912d1b668d882b.jpg

VASS:

3.thumb.jpg.323ef663f11835d609870731f1126d34.jpg4.jpg.abbc74d24fe60b1ffa33fe2af003441d.jpg

Od lewej do prawej: bez zabezpieczenia, gwoździki, blaszki:

5.jpg.202717d8dc45d2e88f62f7aa897ac076.jpg

• Like 4
  • Upvote 2

Mnie także się wydaje ,że te mosiężne gwoździe są bardziej elementem estetycznym niż praktycznym a blaszki, żabki czy V-cleats na obcasach rzeczywiście spowalniają zużycie w danym obszarze .

• 2 months later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...

Jakie macie doświadczenia z tymi metalowymi czubkami wmontowanymi równo z podeszwą jak w butach Vassa? Idąc słychać jakieś stukanie itp? Generalnie polecacie takie rozwiązanie? @Tanatos70?

Mocno zdzieram czubki i myślałem czy by takich nie zamontować, np. https://wielkishoe.com/szewc/646-francuskie-czubkitriumphlulu-tips.html.

Montuję je prawie we wszyskich butach na skórze i nic nie stuka, nic nie puka. Bardzo, bardzo nie lubię zdartych nosków. Proszę zawsze szewca żeby je montował 1mm od krawędzi żeby nie było ich widać przy normalnym chodzeniu. To taka moja fanaberia.

@FranciszekMaurer, żabki montowane tak, jak u m.in. Vassa w moim przypadku nie stukają (a też dosyć mocno ścieram czubki podeszwy), te montowane tak, jak na zdjęciu Kolegi @Hush powyżej, już czasami tak.

Przy okazji, dla mnie jedyny minus podeszwy z metalową żabką jak u Vassa jest taki, że zdarza mi się na niej "złapać poślizg"😉

• Upvote 1