Skocz do zawartości

Koszulki polo - dyskusje i porady


max

Rekomendowane odpowiedzi

Czy koszulka polo w rozmiarze L od Charlesa Tyrwitha to "polskie L", czy należy brać raczej M? ;)

Mam ich 2 koszulki polo w rozmiarze M i ich rzeczywisty rozmar to:

z krótkim rękawem (Pique polo) - klatka 120 cm/ talia 116 cm / długość 73 cmz długim rękawem (Pima polo) - klatka 116 / talia 114 / długość 74 cm

W przypadku ich koszul formalnych noszę 15.5/Slim fit.

To mój pierwszy post na forum więc witam serdeczne wszystkich.

Pozdrawiam,

rtd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy koszulka polo w rozmiarze L od Charlesa Tyrwitha to "polskie L", czy należy brać raczej M? ;)

Mam ich 2 koszulki polo w rozmiarze M i ich rzeczywisty rozmar to:

z krótkim rękawem (Pique polo) - klatka 120 cm/ talia 116 cm / długość 73 cmz długim rękawem (Pima polo) - klatka 116 / talia 114 / długość 74 cm

W przypadku ich koszul formalnych noszę 15.5/Slim fit.

To mój pierwszy post na forum więc witam serdeczne wszystkich.

Pozdrawiam,

rtd

Dzięki za odpowiedź, aczkolwiek jesteś pewien, że dobrze zmierzyłeś? 120cm w klatce jak na M to strasznie dużo jest... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, w takim razie jest podobnie jak Macaroni pisał z Sunspelem, jak ktoś nosi L to trzeba brać M ;)

IMO wiele zależy od marki - mam koszulkę polo Hugo Bossa w rozmiarze L które jest bardziej obcisłe niż M od CT :? Zresztą w przypadku CT/TML preferuję zobaczyć jakie jest mapowanie rozmiaru "literowego" na cale/cm. n.p. niedawno zamawiałem pasek i musiałem wybrać XL - 2 rozmiary więcej niż koszule (a nie mam wyjątkowo "wydatnej" talii :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Nereusz

Przy noszeniu koszulek polo podciągacie jest za pasek tak jak tutaj widać na niektórych fotkach: http://www.ralphlauren.com/family/index ... _cs1_polos ?

Czytałem bodajże pierwszy raz na blogu Macaroniego o tym, że tak należy nosić polówki, ale jak próbowałem to zrobić u siebie przed lustrem to jakoś odpustowo to wyglądało :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy noszeniu koszulek polo podciągacie jest za pasek? [...] jakoś odpustowo

W sensie "wkładacie w spodnie"? Moim zdaniem może to wyglądać równie dobrze lub źle jak wypuszczone na wierzch - zalezy od sylwetki i koszulki :) Mnie z "odpustem" kojarzy się raczej bezrefleksyjne stawianie kołnierzyka ("obowiązkowe" obecnie wśród znawcuf - niepostawienie świadczy w ich mniemaniu o braku jakiejkolwiek ogłady).

pzdr

montaln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

Przy noszeniu koszulek polo podciągacie jest za pasek? [...] jakoś odpustowo

W sensie "wkładacie w spodnie"? Moim zdaniem może to wyglądać równie dobrze lub źle jak wypuszczone na wierzch - zalezy od sylwetki i koszulki :) Mnie z "odpustem" kojarzy się raczej bezrefleksyjne stawianie kołnierzyka ("obowiązkowe" obecnie wśród znawcuf - niepostawienie świadczy w ich mniemaniu o braku jakiejkolwiek ogłady).

pzdr

montaln

Tak, miałem na myśli wkładanie od przodu koszulki w spodnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy noszeniu koszulek polo podciągacie jest za pasek tak jak tutaj widać na niektórych fotkach: http://www.ralphlauren.com/family/index ... _cs1_polos ?

Czytałem bodajże pierwszy raz na blogu Macaroniego o tym, że tak należy nosić polówki, ale jak próbowałem to zrobić u siebie przed lustrem to jakoś odpustowo to wyglądało :lol:

Dołączona grafika

Jeżeli chodzi Ci o taki sposób noszenia polówki - tzn. podciąganie jej przedniej, krótszej części ponad pasek lub wpuszczanie jej w spodnie pozostawiając tył poruszający się na wietrze niczym poły fraka - to w moich oczach dyskredytuje to nawet największego eleganta i tak jak napisałeś, wygląda odpustowo. Jaki jest tego cel, ukazać pasek jaki mamy przeciągnięty przez szlufki w spodniach? :(

Koszulkę moim zdaniem należy nosić albo wpuszczoną w spodnie albo na wierzchu - nie ma innych optymalnych rozwiązań. Wyjątkiem mogą być osoby bardzo wysokie i szczupłe, dla których długość koszulki polo jest o tyle niewygodna, że dół koszulki kończy się właśnie na wysokości paska - wówczas w naturalny sposób uzyskujemy efekt ze zdjęcia i nie ma w tym nic zdrożnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kompletnie nie rozumiem nowej mody, na wpuszczanie koszul, czy nawet swetrów do spodni bądź spódnicy (kobiety chyba częściej niż mężczyźni praktykują takie coś) i zostawianie tylnej oraz bocznej części wypuszczonej. To takie a'la pochwalmy się paskiem czy co? Dla mnie straszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi Ci o taki sposób noszenia polówki - tzn. podciąganie jej przedniej, krótszej części ponad pasek lub wpuszczanie jej w spodnie pozostawiając tył poruszający się na wietrze niczym poły fraka - to w moich oczach dyskredytuje to nawet największego eleganta i tak jak napisałeś, wygląda odpustowo. Jaki jest tego cel, ukazać pasek jaki mamy przeciągnięty przez szlufki w spodniach? :(

cel zapewne jest taki, żeby sprawiać wrażenie jakby się właśnie wróciło z meczu polo. szczególnie pomaga w tym założenie koszulki z karykaturalnie dużym logo RL i numerem na ramieniu :lol:

a paski wypada eksponować - jak dał przykład następca tronu :D

post-250-1365892006039_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polo wpuszczane jest w spodnie (przód), żeby pokazać to, co w człowieku najważniejsze. czyli KLAMRĘ paska. Najlepiej jest, gdy imituje ona kalifornijską tablicę rejestracyjną, lub jest szeroka na tyle, że łatwiej nam przejść przez drzwi bokiem, niż przodem. Najlepiej kupić w tym celu pasek dsquared.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zauważasz w tym poście pewnej ironii? jest to dla mnie irytujące, a - szczerze mówiąc - naprawdę jest to powód, dla którego PRL (i nie tylko) proponuje takie noszenie koszulki polo. sporo widuję takich ludzi, którzy wkładają przód polówki po to, żeby było widać klamrę paska, część się nawet z tym nie kryje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy noszeniu koszulek polo podciągacie jest za pasek? [...] jakoś odpustowo

W sensie "wkładacie w spodnie"? Moim zdaniem może to wyglądać równie dobrze lub źle jak wypuszczone na wierzch - zalezy od sylwetki i koszulki :) Mnie z "odpustem" kojarzy się raczej bezrefleksyjne stawianie kołnierzyka ("obowiązkowe" obecnie wśród znawcuf - niepostawienie świadczy w ich mniemaniu o braku jakiejkolwiek ogłady).

pzdr

montaln

Tak, miałem na myśli wkładanie od przodu koszulki w spodnie ;)

Kurdebalans [czyt. kurde-ba-lans] - nie przyszo mi do głowy, że oprócz "w spodniach" i "wypuszczone na spodnie" jest trzecia możliwość :)

pzdr

montalb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Kiedy Lacoste rozpoczynał swoją karierę w branży odzieżowej, zawodnicy polo ciągle nosili zwykłe koszule z długim rękawem. Jako ciekawostkę mogę dodać, że były to pierwsze koszule z kołnierzykami „button-down”, wymyślone po to, by kołnierzyk nie wyginał się na wietrze. To z pewnością praktyczne rozwiązanie, ale ten strój miał zbyt wiele wad by się obronić. Dlatego kiedy gracze polo dowiedzieli się o projekcie Lacoste’a, szybko przejęli nowy typ koszulek. Do lat pięćdziesiątych upowszechniła się nazwa „koszulek polo”, nawet wśród tenisistów, którzy często nie byli świadomi historii tego elementu stroju.

Dalszą historię tej koszulki dopowiedział jednak ktoś inny. W 1972 roku Ralph Lauren stworzył linię odzieży sygnowaną nazwą „Polo” i logiem przedstawiającym zawodnika polo na koniu. Jego odzież odniosła ogromny sukces sprawiając, że jeszcze mniej osób było w stanie skojarzyć tenis z koszulkami Lacoste’a.

 

http://czasgentlemanow.pl/2013/05/polo-krotki-rekaw-dla-gentlemana/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Panowie, poszukuję koszulek polo do 50zł/sztuka. Czy w tej cenie znajdę coś w jakości lepszej niż to co oferuje H&M?

Mam od nich kilka sztuk polo (ale nadają się już tylko do chodzenia po domu), ale to co dziś mierzyłem nie nadaje się nawet do mycia podłogi.

Całkiem fajne widziałem za 89zł w M&S i w tej samej cenie były na wyprzedaży w Massimo Dutti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poszukuję koszulek polo do 50zł/sztuka. Czy w tej cenie znajdę coś w jakości lepszej niż to co oferuje H&M?

Mam od nich kilka sztuk polo (ale nadają się już tylko do chodzenia po domu), ale to co dziś mierzyłem nie nadaje się nawet do mycia podłogi.

Całkiem fajne widziałem za 89zł w M&S i w tej samej cenie były na wyprzedaży w Massimo Dutti.

zerknij do Bytomia - mają teraz jakieś obniżki i coś w tych cenach znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.