Skocz do zawartości

Targi, pokazy mody, wystawy - relacje, foto, ciekawostki


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa częściowo pikowana kurtko-marynarka polskiego projektanta Bartosza Malewicza:

Dołączona grafika

i casualowa kurtka uszyta ze starego żagla projektu Łukasza Stachowicza:

Dołączona grafika

ze strony www.shwrm.pl (oglądanie innych produktów na własną odpowiedzialność i ryzyko)

Tak więc właśnie zdradziłem frakcję rekonstrukcyjną ;-)

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No to pora na pociągnięcie dyskusji na temat Pitti Uomo w kierunku " jak się NAPRAWDĘ nosi włoska ulica " okiem waszego sartorialnego wywiadowcy

Tak się składa że od ubieglej soboty przebywam w Toskanii ( konkretnie miejscowośc Montopoli val d Arno ) na letnim wypoczynku w związku z czym postanowiłem się podzielić z Wami moimi obserwacjami - zaznaczam że musicie mi wierzyć na słowo ponieważ podczas polowania na sprezzaturowych kolesi padł mi zoom w aparacie ( sami nie zdajecie sobie sprawy jak ci Włosi szybko się przemieszczają i w ogóle nie dają się uchwycić w okienku kamery ) :mrgreen:

no to po kolei :

Tirrenie ( kurort nadmorski ) - tu dominują stroje mocno wyluzowane : koszulki polo z krótkim rękawem plus jeansy ( długie lub krótkie ) i SPORTOWE ( o zgrozo ) buty !!!! ... jedyny w miarę elegancki pan miał białą koszulę , podkoszulek i jakieś ciemne spodnie ( bynajmniej nie chinos )

Montolpoli - szkoda gadać ...powiem tylko że ci z Was ktorzy pochodzą z małych miasteczek nie powinni mieć zadnych kompleksów - tu zapoznałem się ze strojami włoskich rolników - skromnie , biednie , ubogo , szaroburo

cdn ....( bo dziecko się obudziło )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pora na pociągnięcie dyskusji na temat Pitti Uomo w kierunku " jak się NAPRAWDĘ nosi włoska ulica " okiem waszego sartorialnego wywiadowcy

Tak się składa że od ubieglej soboty przebywam w Toskanii ( konkretnie miejscowośc Montopoli val d Arno ) na letnim wypoczynku w związku z czym postanowiłem się podzielić z Wami moimi obserwacjami - zaznaczam że musicie mi wierzyć na słowo ponieważ podczas polowania na sprezzaturowych kolesi padł mi zoom w aparacie ( sami nie zdajecie sobie sprawy jak ci Włosi szybko się przemieszczają i w ogóle nie dają się uchwycić w okienku kamery ) :mrgreen:

no to po kolei :

Tirrenie ( kurort nadmorski ) - tu dominują stroje mocno wyluzowane : koszulki polo z krótkim rękawem plus jeansy ( długie lub krótkie ) i SPORTOWE ( o zgrozo ) buty !!!! ... jedyny w miarę elegancki pan miał białą koszulę , podkoszulek i jakieś ciemne spodnie ( bynajmniej nie chinos )

Montolpoli - szkoda gadać ...powiem tylko że ci z Was ktorzy pochodzą z małych miasteczek nie powinni mieć zadnych kompleksów - tu zapoznałem się ze strojami włoskich rolników - skromnie , biednie , ubogo , szaroburo

cdn ....( bo dziecko się obudziło )

W tym roku byłem ok. tygodnia na objeździe we Włoszech.. może z 5 osób naprawdę dobrze ubranych widziałem.. ogólnie cudów nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,No to pora na pociągnięcie dyskusji na temat Pitti Uomo w kierunku " jak się NAPRAWDĘ nosi włoska ulica " okiem waszego sartorialnego wywiadowcy

Tak się składa że od ubieglej soboty przebywam w Toskanii ( konkretnie miejscowośc Montopoli val d Arno ) na letnim wypoczynku w związku z czym postanowiłem się podzielić z Wami moimi obserwacjami - zaznaczam że musicie mi wierzyć na słowo ponieważ podczas polowania na sprezzaturowych kolesi padł mi zoom w aparacie ( sami nie zdajecie sobie sprawy jak ci Włosi szybko się przemieszczają i w ogóle nie dają się uchwycić w okienku kamery )

no to po kolei :

Tirrenie ( kurort nadmorski ) - tu dominują stroje mocno wyluzowane : koszulki polo z krótkim rękawem plus jeansy ( długie lub krótkie ) i SPORTOWE ( o zgrozo ) buty !!!! ... jedyny w miarę elegancki pan miał białą koszulę , podkoszulek i jakieś ciemne spodnie ( bynajmniej nie chinos )

Montolpoli - szkoda gadać ...powiem tylko że ci z Was ktorzy pochodzą z małych miasteczek nie powinni mieć zadnych kompleksów - tu zapoznałem się ze strojami włoskich rolników - skromnie , biednie , ubogo , szaroburo

,

Panowie,może to banał co napisze ale Włosi w większości przypadków nie wyglądają jak faceci z Pitti.Jeżeli wybrałbyś się na wakacje do takich miejsc jak Portofino,Capri,Como to gwarantuje Ci ,że tam nie spotka cie rozczarowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musial byc pocisk grzybkujacy, zostal w czaszce.

Co do samej marynarki - jak trudno jest dodac cokolwiek nowego do tej czesci garderoby. Wydaje mi sie, ze gdy zaczyna sie operowac innymi parametrami niz ilosc guzikow, rodzaj kieszeni, szerokosc klap oraz rodzaj i wysokosc kozerki, wychodza jakies sezonowe dziwolagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pora na Lukkę :)

tu zdecydowanie lepiej

- paru panów w garniturach : najchętniej grafitowe lub .... czarne !!! ( niektórzy rozpinają ostatnie guziki przy rękawach ), do tego białe lub bladoróżowe koszule bez krawatów i z rozpiętymi 2 - 3 guzikami ; buty - najchętniej kontrastowe - jasny beż , wiśniowe lub szare - często zamszowe ,

widoczne też zestawy kombinowane - przy czym trend jest taki że góra zawsze jaśniejsza !!! , za to jeśli ktoś tego dnia ubrał żółte lub czerwone chinos to do tego zakładał czarną lub ciemnogranatową marynarkę

do tego dużo dzinsow noszonych z porospinanymi koszulami z długim rękawem

tak więc szaleństw w stylu PUomo nie ma ale to wszystko co noszą jest :

-schludne

-dopasowane ( aczkolwiek zdarzały się garniturowe spodnie kończące się na wysokości obcasa :mrgreen: )

-jakieś takie miłe dla oka

mam wrażenie że Włosi mają "to coś" ... ich ubieranie się polega na otwarciu szafy i zdecydowanym :" biorę to i to i tamto i jeszcze to " i w efekcie " to i to i tamto i jeszcze co innego " dobrze do siebie pasuje - to chyba jest ta nonszalancja i ten luz

do tego coś czego nie spotkałem w Polsce - UŚMIECH na twarzy

po niedzieli odwiedzę Pisę ... może zajrzę też do słynnych outletów w Barberino

P.S.

Lukkę jako miasto zdecydowanie polecam - fajny jest tu współczynnik turystów do reszty miasta :mrgreen: , nie ma tłoku i jest sporo urokliwych miejsc do obejrzenia/wypicia kawy/zjedzenia tego i owego

ciao :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Panowie, przyszedł styczeń, a więc na ulice Florencji wyszli wszyscy dandysi świata związani z męskim biznesem modowym i blogowym - jeśli Ciebie tam nie ma to znaczy, że nie jesteś dandysem, lub nie jesteś związany finansowo z tym biznesem, albo Ty jesteś tym biznesem i Pitti możesz mieć gdzieś ;)

Na początek niezastąpiony Luca Rubinacci, którego więcej zdjęć znajdziecie tu http://www.marianorubinacci.net/club/?p=1360 i tu http://www.marianorubinacci.net/club/?p=1344.

Czy sądzicie, że coś w tym roku Was zaszokuje lub zaciekawi?

post-270-13658923953102_thumb.jpg

post-270-13658923953964_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The English Gentleman at Spencer House

"8 stycznia najlepsi krawcy z Londynu zorganizowali wspolny pokaz klasycznej elegancji w Spencer House. Wybudowany w drugiej polowie XVIII w. byl jednym z pierwszych przykladow architektury neoklasycznej w Anglii. Joe Levin z magazynu GQ byl odpowiedzialny za organizacje wydarzenia. Zamiast standardowego wybiegu modele zostali rozlokowani po tematycznych pokojach palacu. Bylo to duzym zaskoczeniem dla zaproszonych gosci."

http://www.szarmant.pl/the-english-gent ... ncer-house

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.