Skocz do zawartości

Spinki i inna biżuteria męska w / po pracy, jak dobierać


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Jest zasada, że kolor spinek do mankietów powinien być taki, jak zegarka (czyli, na ogół, oba złote albo oba srebrne). Czy tę zasadę należy uogólnić, gdy nosi się obrączkę? Czyli, jeśli mam obrączkę z białego złota, to pasują do niej tylko zegarek i spinki w kolorze srebrnym? Będę wdzięczny za odpowiedź (mile widziane odniesienie do autorytatywnego źródła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzesiek

Na wykładzie z protolołu dyplomatycznego usłyszałem, że spinki i zegarek to biżuteria, zaś obrączka to coś między tablicą rejestracyjną a plombą celną. I ponoć z tego wynika, że obrączka może być innego koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też traktowałbym obrączkę jako "coś innego". A swoją drogą decyzja złoto czy srebro powinna być podykotwana kolorem skóry i włosów o czym mało kto pamięta. Oczywiście to są zasady dotyczącę idealnego świata. Nie dajmy się zwariować, i spinki i zegarek to tak małe elementy, że nie będzie dramatu jeśli tu coś poknocimy.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos zegarka jako biżuterii, ktoś wrzucił już zdjęcie, gdzie pasek zastępowała poszetka (na blogu mr. vintage jeśli się nie mylę), kolejna wariacja:

Dołączona grafika

Cóż, za często sobie na taką dezynwolturę pozwolić nie można... ale mnie się pomysł podoba, pech że raczej małe zegarki noszę i 'uszy' zbyt wąskie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też traktowałbym obrączkę jako "coś innego". A swoją drogą decyzja złoto czy srebro powinna być podykotwana kolorem skóry i włosów o czym mało kto pamięta. Oczywiście to są zasady dotyczącę idealnego świata. Nie dajmy się zwariować, i spinki i zegarek to tak małe elementy, że nie będzie dramatu jeśli tu coś poknocimy.

Ja bym nie był tutaj taki swobodny. Pamiętajmy o tym, że to właśnie dodatki, detale stanowią o klasie całości.

Te elementy są małe, ale właśnie dlatego, że mężczyzna nie nosi wielu elementów biżuteryjnych powinny pasować. Ja mam o tyle prostą sytuację, że nie przepadam za złotem, ewentualnie dopuścił bym spinki ze złotym detalem typu paseczek przez środek spinki czy na jej brzegu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Gość elegant555

Kupiłem właśnie koszulę firmy Emanuel Berg do noszenia z muchą. W górnej jej części są zamiast guzików plastikowe spinki. Sądzę, że nie jest to z pewnością docelowe zapięcie gdyż z przodu rozpinałyby się. Z tyłu są pełniejsze a z przodu nieduża główka, która jest łatwa do wypięcia.

Nie nosiłem dotychczas żadnych koszul z muchą i jest to dla mnie całkowite zaskoczenie. Moje wnioski to takie, że powinienem prawdopodobnie kupić jakieś spinki. Czy są jakieś spinki do koszuli z muchą /nie chodzi o spinki do mankietów a do górnej części koszuli/. Pomóżcie!!!! Jutro wieczorem mam sporą imprezę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do koszuli smokingowej lub frakowej stosowane są specjalne spinki, takie jak te:

Dołączona grafika

Spinki występują w wersjach złotej i srebrnej, najczęściej są sprzedawane z dopasowanymi stylem i kolorem spinkami do mankietów.

Trochę mało już czasu na kupowanie ich w necie. Jeśli jesteś w Warszawie, najszybciej znajdziesz je w sklepie Dyplomata przy Koszykowej (vis a vis Biblioteki M St. Warszawy), przynajmniej ja tam kiedyś kupowałem swoje. (ceny nie pamiętam, ale wydaje mi się, że były o połowe tańsze, niż te, o których pisze damiance)

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,

z czystej ciekawości, czy oprócz zegarków nosicie jakąkolwiek biżuterię na nadgarstkach? Trafilem ostatnio na taka oto liste:

http://www.mrporter.com/intl/essentials.mrp

i na jednej z pozycji znalazłem dość interesujące bransolety wykonane przez Luis'a Morais. Szybkie przeszukanie zasobów internetu pod kątem tego nazwiska owocuje ostrym szokiem, gdyż ceny nawet najprostszej biżuterii spod ręki owego pana miażdzą dosłownie i w przenośni;) Znalazłem jednak dość sensownie wyglądającą alternatywę w znacznie przyjaznej cenie:

http://www.profoundaesthetic.com/woodco ... brown.html

Ktoś z forumowiczów ma podobny gust?

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem męskiej biżuterii. Nie lubię i już. I tak było od zawsze, pamiętam, że jak dostałem na I komunię łańcuszek, to zrobiłem setną awanturę i odmawiałem jego noszenia.

Jedynym chyba rodzajem, który noszę są spinki do mankietów, ale i one muszą być dla mnie stonowane i dyskretne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z czystej ciekawości, czy oprócz zegarków nosicie jakąkolwiek biżuterię na nadgarstkach? Trafilem ostatnio na taka oto liste:

http://www.mrporter.com/intl/essentials.mrp

i na jednej z pozycji znalazłem dość interesujące bransolety wykonane przez Luis'a Morais. Szybkie przeszukanie zasobów internetu pod kątem tego nazwiska owocuje ostrym szokiem, gdyż ceny nawet najprostszej biżuterii spod ręki owego pana miażdzą dosłownie i w przenośni;) Znalazłem jednak dość sensownie wyglądającą alternatywę w znacznie przyjaznej cenie:

http://www.profoundaesthetic.com/woodco ... brown.html

Ktoś z forumowiczów ma podobny gust?

Pozdrawiam,

dsc.

Po pierwsze, bardzo ciekawa strona, dzięki za link, na pewno będzie pomocna w budowaniu garderoby. Jeśli chodzi o biżuterię, to nie noszę nic poza zegarkiem i ewentualnie spinkami. Taka bransoletka na ręku pewnie by mnie denerwowała, chociaż może to kwestia przyzwyczajenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.