Skocz do zawartości

Włoskie RTW, a rodzime Bespoke


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem stanowisko P. ale porównujmy to co porównywalne. RRP do ceny usług - dostępność od ręki do szycia na zamówienie, itd.

Równie dobrze mógłbym napisać, że buty od Kielmana to zły wybór, bo przecież za podobną cenę mogę sobie kupić J.L. na jakiejś aukcji w USA jeżeli kiedyś (może za 1 miesiąc, a może za rok) trafię z rozmiarem. Oczywiście wezmę to co będzie, bo przecież mój wymarzony model w wymarzonym kolorze i w odpowiednim rozmiarze to raczej totalna abstrakcja - jaka jest szansa, że kiedykolwiek znajdę go za trzykrotnie niższą cenę?

A tak udaję się do zakładu na Chmielnej i dostaję dokładnie to czego chcę. Jest różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem stanowisko P. ale porównujmy to co porównywalne. RRP do ceny usług - dostępność od ręki do szycia na zamówienie, itd.

Równie dobrze mógłbym napisać, że buty od Kielmana to zły wybór, bo przecież za podobną cenę mogę sobie kupić J.L. na jakiejś aukcji w USA jeżeli kiedyś (może za 1 miesiąc, a może za rok) trafię z rozmiarem. Oczywiście wezmę to co będzie, bo przecież mój wymarzony model w wymarzonym kolorze i w odpowiednim rozmiarze to raczej totalna abstrakcja - jaka jest szansa, że kiedykolwiek znajdę go za trzykrotnie niższą cenę?

A tak udaję się do zakładu na Chmielnej i dostaję dokładnie to czego chcę. Jest różnica?

ee tam w SH znajdziesz szybciej i lepiej dopasowane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem stanowisko P. ale porównujmy to co porównywalne. RRP do ceny usług - dostępność od ręki do szycia na zamówienie, itd.

Równie dobrze mógłbym napisać, że buty od Kielmana to zły wybór, bo przecież za podobną cenę mogę sobie kupić J.L. na jakiejś aukcji w USA jeżeli kiedyś (może za 1 miesiąc, a może za rok) trafię z rozmiarem. Oczywiście wezmę to co będzie, bo przecież mój wymarzony model w wymarzonym kolorze i w odpowiednim rozmiarze to raczej totalna abstrakcja - jaka jest szansa, że kiedykolwiek znajdę go za trzykrotnie niższą cenę?

A tak udaję się do zakładu na Chmielnej i dostaję dokładnie to czego chcę. Jest różnica?

ee tam w SH znajdziesz szybciej i lepiej dopasowane ;)

+ i dokladnie to czego szukasz, np. taniej marynarki lub taniego plaszcza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dobrego RTW można skosztować choćby na brackiej w Brioni. Warto wybrać sie i założyć na grzbiet marynarkę w swoim rozmiarze...

6000 PLN po solidnej przecenie za marynarkę RTW nie z high endowej linii. Nawet na London Lounge odradzają kupowanie ubrań RTW z metką Brioni w "kosmicznych" cenach w ich salonach firmowych w Rzymie i Mediolanie. Zawsze są jednak feteszyści legendarnej marki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dobrego RTW można skosztować choćby na brackiej w Brioni. Warto wybrać sie i założyć na grzbiet marynarkę w swoim rozmiarze...

6000 PLN po solidnej przecenie za marynarkę RTW z metką Brioni.

Za tyle to chyba bez trudu można uszyć bespoke u dobrego (niekoniecznie najbardziej rozreklamowanego) krawca np. w Neapolu. A cena przed przeceną zapewne była zbliżona do stawek z Savile Row. Ponieważ żadna marynarka RTW nigdy nie była na mnie dobra (proporcje), nie jestem pod wrażeniem, choć wierzę w staranność wykonania i wysoką jakość materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście cena dyskwalifikuje ten wybór, ale warto się tam przejść żeby zobaczyć jak dobry może być produkt z wieszaka. Jest wiele innych marek robiących porównywalny produkt w innej cenie bo bez legendarnej marki.

Niestety ubranie wysokiej klasy (canvas, ręcznie pikowane wkłady, sporo ręcznych wykończeń) zawsze będzie drogie bo cena u producenta jest już baaardzo duża.

Kamil, gdybym mieszkał we Włoszech nie zbliżałbym się do Brioni i Kitona. Zresztą większość ich sprzedarzy to pewnie zagranica.

Pisze w kontekście polskim- dobrych krawców jak na lekarstwo więc szukam alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście cena dyskwalifikuje ten wybór, ale warto się tam przejść żeby zobaczyć jak dobry może być produkt z wieszaka. Jest wiele innych marek robiących porównywalny produkt w innej cenie bo bez legendarnej marki.

Niestety ubranie wysokiej klasy (canvas, ręcznie pikowane wkłady, sporo ręcznych wykończeń) zawsze będzie drogie bo cena u producenta jest już baaardzo duża.

Davide ostro zjeżdża z cenami na Pl. Trzech Krzyży 3, więc "włoszczyzna" w Warszawie nie jest aż taka bezcenna. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Znaleźliśmy z MT marynarki, które leżały na nas idealnie z wieszaka. Włosi mają np 9 różnych wariacji w rozmiarze np. 50. To są tzw. dropy, które określają sylwetki czyli np możemy mieć rozmiar 50 dla Pana z brzuszkiem czy rozmiar 50 dla chudzielca czy atletę/boksera w rozmiarze 50. I wszystko w jednej firmie! Nie mówimy wcale o Kiton czy Brioni.

Włoskie rtw stoi na bardzo wysokim poziomie, ale z tym wiąże się także wysoka cena w b2b. Nawet przy niskiej marży garnitur full canvas nieznanej włoskiej firmy musiałby kosztować w detalu 6 tys zł w Polsce (końcowa cena dla konsumenta). Nie ma na to szans sprzedażowych, tudzież są bardzo małe !Nie ma się co rozwodzić. Dopóki w Polsce dobrze zarabiający przedsiębiorca będzie kupował garnitury w tesco, to na dużą skalę nic się w Polsce nie zmieni. My jako wymagająca grupa konsumentów jesteśmy skazani w Polsce na bespoke, które można robić na małą skalę sprzedając oprócz dopasowania całą tą otoczkę szycia na miarę, przymiarek, customizacji etc. No i nie trzeba przy bespoke się obtowarowywać, a to jest bardzo istotne dla handlującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w tej dyskusji zapomnieliscie o jednej rzeczy. Bespoke ma dać lepsze dopasowanie niż RTW. Ja np. nigdy nie znalazłem gotowego ubrania w Polsce i za granica, które dałoby mi chociaż polowe takiego dopasowania jak bespoke.

Dla mnie dopasowanie jest podstawowa motywacja do korzystania z bespoke. Druga jest możliwość wyboru wszystkiego tak jak chce. Nawet w najlepszym RTW tego nie dostanę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w tej dyskusji zapomnieliscie o jednej rzeczy. Bespoke ma dać lepsze dopasowanie niż RTW. Ja np. nigdy nie znalazłem gotowego ubrania w Polsce i za granica, które dałoby mi chociaż polowe takiego dopasowania jak bespoke.

No widzisz, ja z kolei mam taki garnitur Vistuli RTW który leży wspaniale (aż panowie z Balthazara się pytali gdzie szyłem :D ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwile dojdziemy do stwierdzenia, ze jak ktos ma odpowiednia sylwetke (ie. bardzo zblizona do sylwetki wzorca, pod ktorego szyte jest RTW) to RTW jest swietnym pomyslem :o

Jakosc, jakoscia, ale zawsze myslalem, ze bespoke to wlasnie glownie dopasowanie. Co mi po plaszczu z swietnej jakosci welny, szytym recznie, skoro nie bedzie na mnie pasowal?

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.