Jump to content
Parmigiano

Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady

Recommended Posts

13 godzin temu, Najmniejszy napisał:

EDIT: A poza tym, czy jest jakaś opcja sortowania, żeby np. pokazywało tylko podkolanówki, ale ślepy jestem, czy po prostu takiego rozwiązanbia nie ma?

Musimy dopracować kiedyś filtry, a na razie proszę bardzo :) 
https://patine.pl/product/search?query=knee

1 godzinę temu, metius napisał:

można wybrać opcję grubości bawełny: heavy winter, winter, summer. Czy taką możliwość przewidziano w pre-orderze? 

W indeksach, w których producent to przewiduje jest taka opcja, np. wszystkie Solid Colors:
https://patine.pl/product/search?query=solid

Ogarnialiśmy to trochę na biegu, także jeżeli są błędy lub zapytania, bardzo proszę od razu mailem do supportu i tam powinno być wszystko weryfikowane. Generalnie powinniśmy być w stanie zorganizować wszystko, co znajduje się w pełnej bieżącej kolekcji.

Nauczeni doświadczeniem z wieloma innymi producentami staramy się już niemal zawsze dawać bezpieczne terminy z "zakładką", a nawet informacją, że w przypadku problemów po stronie producenta zastrzegamy sobie prawo do wydłużenia terminu lub anulacji zamówienia i zwrotu środków. Proszę o nie linczowanie, gdyby się nie udało, ale w tej akcji ja tam obstawiam czerwiec :)

Czy ktoś się orientuje czy te skarpetki:

https://pedemeia.pt/en/shop/men/men-basics/men-invisible-cotton-sock-pads/

są na tyle krótkie, że nie widać ich przy loafersach/boat shoes?

Wydaje mi się, że mogą być widoczne.

I jak z ewentualną trwałością tych skarpet? Czy przewyższa np H&M?

Może jakiś inny trop na niewidoczne stopki? Znalazłem jeszcze takie Falke, ale logo w widocznym miejscu mnie odciąga od zakupu:

https://www.peek-cloppenburg.pl/falke/mezczyzni-skarpetki-stopki-niskie-z-efektem-chlodzenia-bezowy-melanz-942335_10/

Ja stopki, które są niewidoczne w 100% w loafersach wyłapuję w TK'ejach. Ostatnio ogrom jest stópek od Green Socks (brązowe), które są w zasadzie identyczne jak te od Falke, jeśli chodzi o krój. Zakres rozmiaru dość szeroki - 37-42 dal jednej pory to dość sporo. Noszę 8UK i są naprawdę już na styk. No i są tańsze - 20 albo 30 złotych za dwie pary. Składu nie pamiętam niestety. Jedną parę już raz prałem, stan bez zmian. Jeśli chodzi o logo - naprawdę ono przeszkadza w niewidocznych skarpetkach? ;) 

Niby nie przeszkadzaale sa sytuacje gdzie zdejmuje buty i logo wolalbym jednak zeby bylo na podeszwie.

A które dokładnie stopki polecacie z Calzedonii do loafersów? Są różne kroje, tylko te baleriny są niewidoczne?

@Sztywniutko szukaj takich, które w nazwie mają słowo "balerinki". Mają one trochę inną konstrukcję niż zwykłe stopki tzn. pozostawiają odsłonięte niemal całe śródstopie.
Choć słowo "balerinki" może sugerować, że są one przeznaczone dla kobiet, to w ofercie znajdują się też i wersje Unisex.

• Upvote 1

Kupiłem za poradą z forum ten model określany jako balerinki (unisex):

https://pl.calzedonia.com/product/stopki-balerinki-z-bawelny-unisex/162687.uts?productVariantId=216898&parentCategoryId=50119&categoryId=50151&subCategoryId=51076

i są na prawdę spoko. Dobrze wycięte- nie wystają spod butów i jednocześnie nie spadają ze stóp. Na pięcie od wnętrza są silikonowe stopery (w zasadzie jest to chyba standard w tego typu skarpetach).

29 minut temu, adamW napisał:

@saphir.pl, wiadomo już mniej więcej jaki będzie termin realizacji zamówienia Viccel?

Do mnie już jedzie paczka - wg InPost powinna być jutro na miejscu.

• Upvote 1

Do mnie też coś jedzie ale zamawiałem też buty i nie wiem czy to but czy skarpety :)

Nie wiem czy były wspominane skarpetki z Intimissimi. Parę miesięcy temu zakupiłem podkolanówki. Są opcje zarówno żebrowane jak i gładkie. Polecam.

Idealnie trzymają się nawet jak mam dużo chodzenia w ciągu dnia. Rozmiarówka standardowa - noszę buty 42 - 42,5 i skarpety 42-43 są ok.

12 godzin temu, adamW napisał:

@saphir.pl, wiadomo już mniej więcej jaki będzie termin realizacji zamówienia Viccel?

Temat mamy rozbity na kilka dostaw, ale masa paczek już teraz trafia do odbiorców, także szansa na to, że dotrą na dniach jest spora  :) 

Tak jak napisałem wcześniej-Viccele dotarły. 5 par żebrowanych (?)podkolanówek z bawełny merceryzowanej. 4 pary w wersji winter i jedna light na lato🙂 Ta ostatnia tylko nieznacznie  cieńsza względem pozostałych. Przy moim rozmiarze 7,5 zamówiłem rozmiar 42-43 i to był dobry pomysł. Leżą lepiej niż dobrze i jest jeszcze mały margines na skurczenie po praniu.

Do mnie również dotarło 5 par, pierwsze wrażenie pary, którą właśnie testuję bardzo pozytywne - minimalnie dłuższe i szersze w stopie, niż by się chciało, ale nie w stopniu przeszkadzającym, długość w łydce też większa od moich faktycznych wymiarów, ale też nie przesadnie, a cała reszta bez zarzutu. Do wydania sądów wstrzymam się jeszcze do drugiego-trzeciego prania, ale jestem bardzo dobrej myśli. Przy czym jeśli w praniu się zbytnio nie zbiegną, to następnym razem wypróbuję pewnie rozmiar mniejsze

Pedemeia na prawde fajnie pakuje swojego skarpety.

EDIT: i oczywiscie recznie wypisana karteczka z podziekowaniami za zakupy.

20190831_084910.jpg

20190831_085742.jpg

• Like 1

Dzień dobry Panowie. Jestem Sebastian mam 28 lat i jestem nowym forumowiczem. Mam sprawę odnośnie eleganckich skarpet męskich. Mianowicie chodzi mi o to gdzie w Polsce w sklepie stacjonarnym lub internetowym można kupić eleganckie skarpety męskie z bawełny plus dodatek elastanu w kolorach: czerń, granat, grafit i szarość, które będą kosztowały max 20 zł do 30 zł za parę i będą ze ściągaczem oraz dość dobrej jakości i będą dość wysokie. Mam parę skarpetek Recman i zarówno z wysokości itd jestem zadowolony, jednak chciałbym wiedzieć czy w cenie do 30 zł można kupić lepsze? Proszę nie podawać skarpet z zagranicznych sklepów czy też w cenie powyżej 30 zł za parę. Aby ułatwić wam odpwiedzi dodam, że para skarpetek Recman, której długość mi odpowiada ma +/- około 40 cm leżąc płasko na ziemi bez rozciągania. Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi, dziękuję z góry i pozdrawiam serdecznie Sebastian.