Skocz do zawartości

Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem zwolennikiem i użytkownikiem skarpetek Burlington ,od paru lat uważam ze są to najlepsze skarpetki choć cena nie nalewy do najniższych. W Warszawie można je kupić w salonach Royal Collection i u Buczyńskiego. Rewelacyjna jakość i kolorystyka.

Lubisz skarpety z metalowym czipem? Rewelacyjnie sie sprawują podczas odprawy na lotnisku. :lol: W Berlinie sporo wzorów i kolorów regularnie ląduje na przecenach, np. w sieci Karstadt.

Ja polecam Kunerta:

http://www.kunert.de/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jesteśmy skazani na kiepskie skarpety,bo trudno przekonać kogokolwiek aby wydał minimum 40zł a czasami trzykrotność tej kwoty na tak banalną część garderoby.Żadna zagraniczna firma nie zejdzie poniżej tej kwoty a nasi polscy producenci wola produkować skarpety z najtańszych przędzy bo daje to wieksze mozliwości sprzedaży oraz sensownej marży.

Nie wspominając o palecie kolorów dla osób o wyjątkowo ograniczonej wyobraźni.

Ja jestem zwolennikiem i użytkownikiem skarpetek Burlington ,od paru lat uważam ze są to najlepsze skarpetki choć cena nie nalewy do najniższych. W Warszawie można je kupić w salonach Royal Collection i u Buczyńskiego. Rewelacyjna jakość i kolorystyka.

Ja kupowałem za ok. 10 zł za parę, ale nie polecam. Jakość w porządku, ale kolory uważam za mało intensywne, a i na łydkę biegacza zdecydowanie zbyt zsuwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie skarpet to muszę przyznać, że mam mieszane uczucia względem firmy Falke. Niby wszystko super, ale testując na kilku parach ich wytrzymałość zawsze była średnia. Pod tym względem bardziej polecam skarpety Tommy H. oraz z b. budżetowych w Marks and Spencer ostatnio kupiłem pakiet skarpet z oznaczeniem bodajże "komfort" i są super - wygodne i mocne - jedynie kolory dosyć zachowawcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Kunerta:

http://www.kunert.de/

Üxküll, 35-58% Polyamid - seriously? :?

http://www.kunert.de/de/Herren/Kniestru ... unert.html

http://www.kunert.de/de/Herren/Kniestru ... ictor.html

Chyba że mają podkolanówki o przyzwoitym składzie?

Kobiety noszą rajstopy z nylonu lub podobnych włókien sztucznych i nic im się złego nie dzieje. :) Czyżby świeżo nawróceni garniturowcy uważali noszenie innych skarpet niż 100% jedwabiu, wełny czy bawełny za niegodne dżentelmena? :P Jedwabne skarpety są dobre do smokingu czy garnituru wizytowego, a czysta wełna nadmiernie grzeje, łatwo się przeciera, traci fason przy częstym praniu, a także jest mało elastyczna podobnie jak sama bawełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem i użytkownikiem skarpetek Burlington ,od paru lat uważam ze są to najlepsze skarpetki choć cena nie nalewy do najniższych. W Warszawie można je kupić w salonach Royal Collection i u Buczyńskiego. Rewelacyjna jakość i kolorystyka.

Lubisz skarpety z metalowym czipem? Rewelacyjnie sie sprawują podczas odprawy na lotnisku. :lol: W Berlinie sporo wzorów i kolorów regularnie ląduje na przecenach, np. w sieci Karstadt.

Ja polecam Kunerta:

http://www.kunert.de/

To jest napa i można ją zdjąć. A skarpety Juliusza Kunerta są świetne. Mam jedną parę i będąc w najbliższych dniach w Rzeszy kupię kolejne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napewno nie polecam podkolanówek ze sklepów calzedonia, kupiłem kilka par i żadna nie nadaje się do noszenia z wełnianym garniturem. Spodnie przyklejają się do skarpet.

Ja polecam. Ten efekt ma miejsce przy wąskich nogawkach. Myślałem, że jest to charakterystyczne po prostu dla bawełny. W innych 100% b. nie masz tego efektu? Z wełną merino już nie mam tego problemu. Niezależnie od szerkości spodni.

ciach mam mieszane uczucia względem firmy Falke. ciach

Falke używam i jestem zadowolony, choć piorę je ręcznie. Może to mieć znaczenie dla oceny jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła do mnie przesyłka ze skarpetami Viccel

Niestety w dwóch przypadkach rzeczywiste kolory są znacznie jaśniejsze niż prezentowane na stronie.

Konkretnie chodzi mi o model Egyptian Blue powinien wyglądać tak;

Dołączona grafika

a wygląda jak Sky Blue

Dołączona grafika

Podobnie jest z czerwienią Claret Red - wygląda faktycznie na ton jaśniejszą Scarlet Red

Też tak mieliście? Chciałem jeszcze inne kolory kupić i wygląda na to, że jeśli chodzi o zieleń to Pistacio nie zaryzykuje;)

PS. Brąz i granat są zgodne ze zdjęcie na stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolory rzeczywiście lekko się różnią, ale lekko.

u mnie navy blue są bardziej midnight blue, ale egyptian jest bardzo zbliżony do koloru na stronie.

nie mam teraz zdjęcia, ale claret red w naturze bardziej przypomina burgund, a scarlet red - jaskrawy czerwony.

na zdjęciach ten sam zestaw pod różnymi lampami.

post-250-13658923066168_thumb.jpg

post-250-13658923066456_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolory rzeczywiście lekko się różnią, ale lekko.

u mnie navy blue są bardziej midnight blue, ale egyptian jest bardzo zbliżony do koloru na stronie.

nie mam teraz zdjęcia, ale claret red w naturze bardziej przypomina burgund, a scarlet red - jaskrawy czerwony.

na zdjęciach ten sam zestaw pod różnymi lampami.

To podeślę zdjęcia swoich zakupów.

Moje Egyptian blue ma z Twoimi tylko wspólny opis na papierowej metce:(

Jak wygląda kwestia reklamacji u Viccela?

PS. jeśli chodzi o rabat to wpisz w google viccel discount - pojawi się kilka stron przez które można wejść do sklepu viccela ze zniżką;) 20% to zawsze coś;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie przepuszczalności powietrza skarpet wykonanych z przędz zawierających nowe rodzajów włókien/

,,W artykule przedstawiono badania przepuszczalności powietrza skarpet wykonanych z przędz zawierających nowe rodzaje włókien, takich jak: sojowe, bambusowe, mieszanki bawełny i włókien z alg morskich oraz bambusu z lnem. Ponadto badano skarpety wykonane z dzianin lewo-prawych, w których zastosowano przędze polimerowe (PA) i elastomerowe (Lycra) owinięte nitką poliamidową. Stwierdzono, ze wyższa przepuszczalność powietrza posiadają skarpety dziane produkowane z włókien naturalnych, niższa przepuszczalność powietrza wykazują skarpety dziane z przędz poliamidowych, a najniższa – skarpety dziane z udziałem Lycry. Stosowanie Przędze wykonanych z teksturowanego PA oraz przędz elastomerowych zmieniają strukturę dzianin tworząc ja grubszą i bardziej zwartą. Przeprowadzono dyskusje różnic przepuszczalności powietrza spowodowaną masą powierzchniowa dzianiny, masa liniowa przędz, długością oczek i gęstością dzianiny."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem i użytkownikiem skarpetek Burlington ,od paru lat uważam ze są to najlepsze skarpetki choć cena nie nalewy do najniższych. W Warszawie można je kupić w salonach Royal Collection i u Buczyńskiego. Rewelacyjna jakość i kolorystyka.

Lubisz skarpety z metalowym czipem? Rewelacyjnie sie sprawują podczas odprawy na lotnisku. :lol: W Berlinie sporo wzorów i kolorów regularnie ląduje na przecenach, np. w sieci Karstadt.

Ja polecam Kunerta:

http://www.kunert.de/

To jest napa i można ją zdjąć. A skarpety Juliusza Kunerta są świetne. Mam jedną parę i będąc w najbliższych dniach w Rzeszy kupię kolejne.

No właśnie - jak usunąć tę napę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.