Skocz do zawartości

Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

może są bawełniane, a zadziałałyby lepiej kaszmirowe albo jedwabne? <---miałem taki problem

To z jakich teraz materiałów i firm korzystasz?

Powiem co wiem, ale pewnie nie wiem wszystkiego. Szyjąc spodnie wąskie dołem, 20-21 cm, nogawka przylega bardzo mocno do łydki. Często jest tak, że wełna spodni (szczególnie jeśli jest szorstka lub cienka) "klei się" do nogawki co ma efekty podobne do tego co widać na zdjęciu Mariusza (choć nie wiem czy on ma kolanówki). Mam kilka par kaszmirowych kolanówek z Calzedonii i tam nie mam tego problemu podczas gdy przy bawełnianych kolanówkach pojawia się efekt "klejenia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może są bawełniane, a zadziałałyby lepiej kaszmirowe albo jedwabne? <---miałem taki problem

To z jakich teraz materiałów i firm korzystasz?

Powiem co wiem, ale pewnie nie wiem wszystkiego. Szyjąc spodnie wąskie dołem, 20-21 cm, nogawka przylega bardzo mocno do łydki. Często jest tak, że wełna spodni (szczególnie jeśli jest szorstka lub cienka) "klei się" do nogawki co ma efekty podobne do tego co widać na zdjęciu Mariusza (choć nie wiem czy on ma kolanówki). Mam kilka par kaszmirowych kolanówek z Calzedonii i tam nie mam tego problemu podczas gdy przy bawełnianych kolanówkach pojawia się efekt "klejenia".

A czy te "kaszmirowe" z Calzedonii to z 7% kaszmirem i dużym dodatkiem sztucznych materiałów? Ostatnio pani ekspedientka zachwalała takie jako kaszmirowe, ale po spojrzeniu na metkę tylko się uśmiechnąłem znacząco.

Też mam podobny problem z podkolanówkami z bawełny przy wąskich spodniach. Mi sprawę rozwiązały podwiązki Thurstona i normalna długość skarpet. Sprawdza się znakomicie :)

http://www.darcyclothing.com/shop/acces ... br701.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem co wiem, ale pewnie nie wiem wszystkiego. Szyjąc spodnie wąskie dołem, 20-21 cm, nogawka przylega bardzo mocno do łydki. Często jest tak, że wełna spodni (szczególnie jeśli jest szorstka lub cienka) "klei się" do nogawki co ma efekty podobne do tego co widać na zdjęciu Mariusza (choć nie wiem czy on ma kolanówki). Mam kilka par kaszmirowych kolanówek z Calzedonii i tam nie mam tego problemu podczas gdy przy bawełnianych kolanówkach pojawia się efekt "klejenia".

Znam problem, pytałem właśnie o jego rozwiązanie czyli konkretne marki :)

Jaka ilość % kaszmiru powoduje, że nie ma już efektu klejenia?

Mi sprawę rozwiązały podwiązki Thurstona i normalna długość skarpet. Sprawdza się znakomicie :)

http://www.darcyclothing.com/shop/acces ... br701.html

Podwiązki to dla mnie jeszcze zbyt wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jakieś granicy, nawet bawełna może być różna (np. te skarpety jednokolorowe Viccela się nie "kleją", a dwukolorowe już tak). Przy okazji to efekt klejenia w przypadku lekkich wełen jest negatywny, ale u mnie np. w przypadku spodni z cięższego materiału, i ze złamanie z przodu, nawet pomaga spodniom trzymać się w tym samym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po raz pierwszy założyłem podkolanówki. Calzedonia, bawełna, ładnie wyglądają, oczywiście za wcześnie na jakieś wnioski. Spodnie - bawelniane chinosy, nieco grubsza bawełna, dość szerokie, ale i tak (na gołych nogach) nieco się ciągnęły, zwłaszcza przy siadaniu trzeba było podciągać nogawki. Efekt - przy skarpetach - katastrofa, już nigdy nie zastosuję ten kombinacji. Cały czas po zmianie pozycji trzeba poprawiać spodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Viccel znów zaprezentował nowe modele (no szału nie ma, czarny, beżowe i turkusowy) skarpet: http://viccel.com/ ( Bi-Colored Heavy Cotton Socks)

Te dwukolorowe (szare i jeden turkusowy) mogę polecić ze względu na ściągacze, jedyne podkolanówki które mi bez poprawy cały dzień się trzymają na nodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Jak ktoś chce być zawsze niezauważonym koniem, co się wypali po 7 latach, to zapewne nie ;)

A na serio to forest green jest akurat chyba najbezpieczniejszym kolorem, który jednak pozostaje ciekawy. Ja skarpety w tym kolorze, między innymi, często wkładam jak mam spotkania. I tak czasami mnie z szefem mylą, ku mojemu rozbawieniu, wiec skarpety w ciekawym kolorze dużej różnicy nie robią.

To podpowiedz jeszcze, gdzie takie skarpety mozna kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jesteśmy skazani na kiepskie skarpety,bo trudno przekonać kogokolwiek aby wydał minimum 40zł a czasami trzykrotność tej kwoty na tak banalną część garderoby.Żadna zagraniczna firma nie zejdzie poniżej tej kwoty a nasi polscy producenci wola produkować skarpety z najtańszych przędzy bo daje to wieksze mozliwości sprzedaży oraz sensownej marży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.