Skocz do zawartości

Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

Może to i nie takie głupie. Podkolanówki albo się zsuwają, albo cisną okrutnie. Nie zawsze udaje się dopasować do kształtu łydki.

Alternatywą mogłyby być podwiązki, też rzadko spotykane.

To prawda są niektóre podkolanówki, które natychmiast spadają. Mam takie z Fashion House, chyba Pompea, czy jakoś tak... W ogóle się nie trzymają.

Ale jakiś czas temu kupiłem w M&S z jakichś kosmicznych włókien parę na próbę. I są idealne. Skóra też w nich dobrze oddycha. Były drogie. Wiem, wiem... Też wolałbym z naturalnych.

Tylko że podwiązek (na forum kilka osób - z tego co wiem - nosi lub przynajmniej nosiło się z zamiarem kupna ;) ) nie widać spod nogawki, a rzemyk może być widać. Jeśli komuś to przeszkadza oczywiście.

Mam swoje stare podwiązki sprzed kilkunastu lat i nowe z Darcy Clothing. Polecam. To najlepszy patent na skarpety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Takie sobie kupcie, Wam się nie będę zsuwać.

Tylko wtedy, jak będę ubierał się w krótkie spodnie, a nie mam ani jednej pary. Szkoda byłoby chować takie wystrzałowe getry/nadkolanówki :lol: No i nogi trzeba ogolić, nie wiem czy jest mnie stać na tyle poświęceń :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dodać, że Darcy Clothing to jedno z niewielu miejsc, gdzie na razie takie podwiązki są stosunkowo łatwo dostępne. Sporadycznie bywają na eBayu i u innych dostawców (czasami dość dziwnie zrobione, na eBayu znalazłem kiedyś takie, które zamiast gumki miały silikon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie byłem pewien gdzie to wrzucić, bo z elegancją (jakąkolwiek) ma raczej niewiele wspólnego, ale niech tam:

- z ciekawostek: nowy trend na rynku - skarpetki wzmacniane kevlarem, które miałyby w zamierzeniach producenta zastąpić buty ;-)

http://przewodnik.onet.pl/globtroter/sp ... tykul.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, widziałem ostatnio na dworcu we Frankfurcie gościa w takich skarpeto-butach...dodam, że było to dwa tyg. temu przy co najmniej -15 C. Poza tym koleś miał bermudy i duuużą torbę podróżną. Nie, nie był to mieszkaniec dworca. Z grupą kolegów wyglądał raczej na jakiegoś "nowogo russkogo" na wakacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam skarpety roznych marek (zroznicowane cenowo). i musze stwierdzic, ze nie zawsze cena jest porownywalna z jakoscia. Od dawna juz tylko piore recznie skarpety w plynach. Kiedys zrobilem maly eksperyment 2 pary tych samych skarpetek pralem jedna pare w pralce a druga recznie i zauwazylem, ze prane recznie dluzej utrzymuja swoja "jakisc"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Viccel wprowadził do sprzedaży nowe skarpety: http://www.viccel.us/images/CnAll.jpg

Bardziej starannie wykonane niż zwykłe bawełniane, grubość, chociaż jak na Viccela ultra-zimowa, porównywalna raczej do europejskiej "jesiennej", jednak za tę cenę (szczególnie ze zniżką po wejściu ze strony Szarmanta) polecam. Same skarpety mają ściągacze na samej górze, dzięki czemu o wiele dłużej utrzymują się na łydach.

Bardzo podoba mi się ich jakość, chociaż tutaj trzeba poczekać na parę prań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viccel wprowadził do sprzedaży nowe skarpety: http://www.viccel.us/images/CnAll.jpg

Bardziej starannie wykonane niż zwykłe bawełniane, grubość, chociaż jak na Viccela ultra-zimowa, porównywalna raczej do europejskiej "jesiennej", jednak za tę cenę (szczególnie ze zniżką po wejściu ze strony Szarmanta) polecam. Same skarpety mają ściągacze na samej górze, dzięki czemu o wiele dłużej utrzymują się na łydach.

Bardzo podoba mi się ich jakość, chociaż tutaj trzeba poczekać na parę prań.

A czy ściągacze nie uciskają łydek? Bo ja zawsze mam ten problem i dlatego wolę bezuciskowe zdrowe bezuciskowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej lepszym określeniem byłoby "czuć, że są na miejscu" niż "uciskają". Ale z drugiej strony to wytrzymały cały dzień w tym samym miejscu bez ani jeden poprawki, uważam to osobiście za więcej, niż sukces :) Szkoda jedynie, że burgundowych nie mają. Te zwykłe, bez ściągacza na końcu spadają mi po 300m, więc praktycznie rzadko je zakładam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capo, mam to samo... Zrzucam to na karb syndromu umięśniona łydka v chuda kostka, choć może mi się zdaje ;) Rozważam noszenie podkolanówek cały rok (latem cienkich) - uzyskuję w ten sposób komfort psychiczny przy silnym wietrze oraz przy zakładaniu nogi na nogę kosztem ciepłych łydek.

Nigdy pod tym względem Adasia nie rozumiałem - inaczej niż pod innymi względami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Calzificio Red,Barlow,Punto,Story Loris,ceny w sklepach zaczynaja się od 10euro.Żadna z tych firm nie jest dostępna w Polsce.

Jaka jest trwałość tego typu skarpet (szacunkowa liczba założeń)?

Rozumiem, że to nie jest jedyne kryterium; niestety, budżet jest ograniczony i trzeba coś wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.