Skocz do zawartości

Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Nauczeni doświadczeniem z wieloma innymi producentami staramy się już niemal zawsze dawać bezpieczne terminy z "zakładką", a nawet informacją, że w przypadku problemów po stronie producenta zastrzegamy sobie prawo do wydłużenia terminu lub anulacji zamówienia i zwrotu środków. Proszę o nie linczowanie, gdyby się nie udało, ale w tej akcji ja tam obstawiam czerwiec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje czy te skarpetki:

https://pedemeia.pt/en/shop/men/men-basics/men-invisible-cotton-sock-pads/

są na tyle krótkie, że nie widać ich przy loafersach/boat shoes?

Wydaje mi się, że mogą być widoczne.

I jak z ewentualną trwałością tych skarpet? Czy przewyższa np H&M?

Może jakiś inny trop na niewidoczne stopki? Znalazłem jeszcze takie Falke, ale logo w widocznym miejscu mnie odciąga od zakupu:

https://www.peek-cloppenburg.pl/falke/mezczyzni-skarpetki-stopki-niskie-z-efektem-chlodzenia-bezowy-melanz-942335_10/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stopki, które są niewidoczne w 100% w loafersach wyłapuję w TK'ejach. Ostatnio ogrom jest stópek od Green Socks (brązowe), które są w zasadzie identyczne jak te od Falke, jeśli chodzi o krój. Zakres rozmiaru dość szeroki - 37-42 dal jednej pory to dość sporo. Noszę 8UK i są naprawdę już na styk. No i są tańsze - 20 albo 30 złotych za dwie pary. Składu nie pamiętam niestety. Jedną parę już raz prałem, stan bez zmian. Jeśli chodzi o logo - naprawdę ono przeszkadza w niewidocznych skarpetkach? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sztywniutko szukaj takich, które w nazwie mają słowo "balerinki". Mają one trochę inną konstrukcję niż zwykłe stopki tzn. pozostawiają odsłonięte niemal całe śródstopie.
Choć słowo "balerinki" może sugerować, że są one przeznaczone dla kobiet, to w ofercie znajdują się też i wersje Unisex.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem za poradą z forum ten model określany jako balerinki (unisex):

https://pl.calzedonia.com/product/stopki-balerinki-z-bawelny-unisex/162687.uts?productVariantId=216898&parentCategoryId=50119&categoryId=50151&subCategoryId=51076

i są na prawdę spoko. Dobrze wycięte- nie wystają spod butów i jednocześnie nie spadają ze stóp. Na pięcie od wnętrza są silikonowe stopery (w zasadzie jest to chyba standard w tego typu skarpetach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej-Viccele dotarły. 5 par żebrowanych (?)podkolanówek z bawełny merceryzowanej. 4 pary w wersji winter i jedna light na lato🙂 Ta ostatnia tylko nieznacznie  cieńsza względem pozostałych. Przy moim rozmiarze 7,5 zamówiłem rozmiar 42-43 i to był dobry pomysł. Leżą lepiej niż dobrze i jest jeszcze mały margines na skurczenie po praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie również dotarło 5 par, pierwsze wrażenie pary, którą właśnie testuję bardzo pozytywne - minimalnie dłuższe i szersze w stopie, niż by się chciało, ale nie w stopniu przeszkadzającym, długość w łydce też większa od moich faktycznych wymiarów, ale też nie przesadnie, a cała reszta bez zarzutu. Do wydania sądów wstrzymam się jeszcze do drugiego-trzeciego prania, ale jestem bardzo dobrej myśli. Przy czym jeśli w praniu się zbytnio nie zbiegną, to następnym razem wypróbuję pewnie rozmiar mniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dzień dobry Panowie. Jestem Sebastian mam 28 lat i jestem nowym forumowiczem. Mam sprawę odnośnie eleganckich skarpet męskich. Mianowicie chodzi mi o to gdzie w Polsce w sklepie stacjonarnym lub internetowym można kupić eleganckie skarpety męskie z bawełny plus dodatek elastanu w kolorach: czerń, granat, grafit i szarość, które będą kosztowały max 20 zł do 30 zł za parę i będą ze ściągaczem oraz dość dobrej jakości i będą dość wysokie. Mam parę skarpetek Recman i zarówno z wysokości itd jestem zadowolony, jednak chciałbym wiedzieć czy w cenie do 30 zł można kupić lepsze? Proszę nie podawać skarpet z zagranicznych sklepów czy też w cenie powyżej 30 zł za parę. Aby ułatwić wam odpwiedzi dodam, że para skarpetek Recman, której długość mi odpowiada ma +/- około 40 cm leżąc płasko na ziemi bez rozciągania. Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi, dziękuję z góry i pozdrawiam serdecznie Sebastian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedemeia- zakupy od producenta z wysylka z Portugalii (cena skarpet w granicach 5-6 euro za sztuke przy skarpetach bawelnianych, moze czesc modeli jest tansza). Od 80 euro wysylka jest bezplatna. Pedemeia w PL do kupienia w granicach 30zl za pare (sa w poszetka.com, Klasycznebuty, Krolewski Herb, Benevento- tu tylko zestawy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.