Skocz do zawartości

Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
W dniu 30.10.2018 o 08:40, Krzysiek_W napisał:

Wczoraj dotarła do mnie paczka z skarpetami z "naszej" firmy, czyli  patine od @saphir.pl. Zamówiłem je na test, jak i porównanie do pedemeia i na wstępie wygrywają z tą drugą firmą (porównując ich najpopularniejszy produkt).

Pedemeia jest krótsza, poza tym ściągacz jest na całości jest dość słaby, więc zjeżdżają z nogi (od nowości tak jest w produkcie z bawełny merceryzowanej). ten sam producent w wersji z grubszej bawełny już się trzyma dobrze nogi, jednak interesują mnie cieńsze.

Patine są dłuższe, dobrze trzymają się łydki, fajne kolory (bardzo lubię prążkowane z kontrastową linią w środku). Zobaczymy za jakiś czas, jednak jestem dobrej myśli :)

 

IMG_20181029_173407.jpg

IMG_20181029_173316.jpg

IMG_20181029_173230.jpg

Minęło 6 tygodni eksploatacji i muszę Wam powiedzieć że skarpetki patine dają radę, zdecydowanie lepsze niż pedemeia. Ta druga kolorami i wzorami fajnie się prezentuje, jednak po jakimś czasie się na naciągają i słabo się trzymają na nodze - nie przesadnie słabo, ale wyraźnie. Te od patine pomimo wielu pran nadal dobrze, niezbyt mocno opinają łydkę, kolor dalej jest intensywny, nie mechaci się. 

A jako ciekawostka, mój tata (80lat na karku!) jak je zobaczył, zażyczył sobie dokładnie takie same, bo potrzebuje porządnych skarpet :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, ze Pedemeia wygrywa oferta klasycznych kolorow. Granaty, szarosci, butelkowa zielen, musztardowe. Patine ma jednak poki co gladkie 'happy socks'. Co do Twojego zdania na temat jakosci w pelni sie zgadzam. Patine ma lepsze dopasowanie. Pedemeia lubi sie zsuwac- zwlaszcza model 100% bawelna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zakupiłem zestaw jak powyżej i niestety aż tak zadowolony nie jestem. Według mnie krój i rozmiarówka jest niedopracowana. Mam typowe 42 i 39-42 są za małe, natomiast 43-47 za duże. Nie miałem chyba do tej pory skarpet, które tak szybko zsuwały się z łydki. Ponadto są niskie. Dla porównania Lamberty od Wólczanki w podobnym składzie lub te w całości z merceryzowanej bawełny, zdecydowanie lepiej trzymają się łydki i są wyższe o 4-5 cm. 

Szkoda, bo  ładne i świetny materiał. Tak mi się podobają, że chyba zaopatrzę się w szelki do skarpet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za opinie. Od razu wszystkich uszczęśliwić nie damy rady, ale jest plan, by sukcesywnie temat rozwijać, zatem będziemy choćby próbować :) Tym bardziej,  że pierwszy feedback mamy bardzo fajny i optymistyczny. Długość w tym modelu pozostaje bez zmian - taki był plan. Jeżeli pojawią się dłuższe to już w zupełnie nowej odsłonie. Może od razu podkolanówki? Ale to ewentualnie za jakiś czas. W niedługim czasie spodziewać się można nowych kolorów. Na pewno pojawi się bordo, butelkowa zieleń, brąz ... coś tam jeszcze. To już się w zasadzie dzierga. Jeżeli macie dodatkowe sugestie, bardzo chętnie się z nimi zapoznamy - najlepiej na PRV lub mail, to nie umknie, bo niestety nie jestem w stanie już śledzić wszystkich interesujących wątków :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Chciałem pochwalić się jakie skarpetki jakieś rok temu kupiłem u państwa ,oczywiście nie jedną parę w rożnych kolorach z tej serii https://zackroman.com/pl/p/SKARPETY-MESKIE-ZIELONE/188

 

Skarpetki mega .Normalnie czuć w bucie, że się je ma.Zmuszają mnie ciągle do gimnastyki a to w dół a to w górę i znowu w górę/kocham ten sport.

Kolor fantastyczny ładnie się starzeje. Na początku zielony potem jakby odcień inny, super. 

Cena 39 za to cacko to okazja. Normalnie w HM czy Zarze nie ma lepszych. Paradoks nawet tam takiego pięknego widoku nie zobaczyłem nigdy!!!

Poniżej zdjęcia po może 30 założeniach. Myślę , że  zrobię z nich stopki. Co myślicie ? W sam raz na lato.Włoskie brzmienie "Zackroman" zmusza do trzymania jakości.

Pokazałem jeden kolor. W innym wypadku zmuszony był bym zrobić długą sesję. Jestem pełen podziwu że są jeszcze w ofercie.  

IMG_20190112_113539.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... każde skarpety tak będą wyglądać. 30 prań to definitywna śmierć dla każdych skarpet. Przynajmniej ja tak uważam. 
Z całym szacunkiem ale celowo wspomniałem o zara czy hm bo nigdy czegoś takiego nie miałem. Mowa o dziurach i destrukcji. Owszem przetracia to normalne ale dziury dramat. Dodam że od samego początku wiedziałem że to gorzej niż chiński bubel.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale poczekaj. Czy te dziury wystąpiły wszystkie nagle i naraz? Jedno pranie numer 30 i olaboga? Jeśli tak - niezły szok. Jeśli nie - to tyrałeś je dalej, mimo kolejnych z kolei dziur? Tak czy inaczej, powinieneś wkleić zdjęcia ukazujące jakość nie po wystąpieniu tylu dziur jakby bezdomny w nich chodził, lecz po pojawieniu się jednej, choćby najmniejszej. Jak dla mnie to wyglada odrażająco, ale nie z powodu jednej dziury „wstępnej” tylko faktu, że musiałeś popylać w nich mimo kolejnych. Jedna, mikrodziurka i skarpety zawsze out, tutaj chyba widzę nieco inne podejście ;)

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pablocito napisał:


 

 


Myślę, że kolega poświęcił się dla dobra nauki niczym lekarz wstrzkujący sobie zarazki nieznanej choroby aby potem wypróbować lekarstwo. Czapki z głów dla poświęcenia kolegi!

 

Po prostu służyły jako skarpetki , woły robocze do "Kupy Gnoju"W sumie tylko do tego się nadawały 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2018 o 20:21, papiez_ napisał:

Ma ktoś doświadczenie ze skerpatami Perrin? Kuszą mnie te wełniane. Jak z długością?

https://patine.pl/perrin-men-socks-105.html

 

W dniu 12.01.2019 o 12:16, nynu napisał:

... każde skarpety tak będą wyglądać. 30 prań to definitywna śmierć dla każdych skarpet. Przynajmniej ja tak uważam. 

Mam perrina kilka par i jestem bardzo zadowolony. Najstarsza para ma chyba z 2 lata (mam dużo skarpet i zmieniam codziennie - to tak dla jasności) i była założona kilkadziesiąt razy. Myślę że jeszcze kilkadziesiąt wyjść zaliczą i nie będą tak wyglądać jak te zielone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2019 o 12:35, 50groszy napisał:

Z całym szacunkiem ale celowo wspomniałem o zara czy hm bo nigdy czegoś takiego nie miałem. Mowa o dziurach i destrukcji. Owszem przetracia to normalne ale dziury dramat. Dodam że od samego początku wiedziałem że to gorzej niż chiński bubel.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Na pocieszenie dodam, że skarpety Wólczanka/Lambert wyglądają czasem podobnie po kilku praniach , jedyne co je ratuje to cena <10zł na wyprzedażach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, hippe napisał:

Na pocieszenie dodam, że skarpety Wólczanka/Lambert wyglądają czasem podobnie po kilku praniach , jedyne co je ratuje to cena <10zł na wyprzedażach.

Mam praktycznie same skarpety Lamberta/Wólczanki i nie potwierdzam. Chyba najtrwalsze jakie miałem do tej pory, a w relacji cena/jakość to już w ogóle kosa. Wiadomo, przetrą się, ale drogie skarpety wcale nie robią tego wolniej. Według mnie szkoda kasy na drogie skarpety, osobiście nie widzę różnicy w komforcie noszenia, a wiele dłużej nie przeżyją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.