Skocz do zawartości

Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

Ja czekam nadal :-(. Dostałem wiadomość od Pedemeia, żebym poczekał jeszcze do natępnego tygodnia, gdyż są jakieś ślady mojej paczki. Jeśli nie dojdzie to wyślą drugą. Przesyłki z Pedemia będzie teraz dostarczać DPD, tylko nie wiadomo kto w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Krzysiek_W napisał:

chyba temat należało by zmienić "Skarpetki Pedemeia, podkolanówki, [...]" :mrgreen:

Po parunastu parniach nie robią się takie "zbite" i nieprzyjemne przy zakładaniu jak Viccel (co przy podkolanówkach jest dość ważne) i nie przecierają się tak szybko jak Bresciani. Zobaczymy za rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, zdecyduję się w takim razie na Pedemeię.

Pytanie tylko takie - czy przy rozmiarze buta 42-42,5-43 (długość stóp ok 27,7 i 27,9 cm) rozmiar 41-42 Pedemeia będzie ok? Kupowałem podkolanówki Zack Roman, o których ktoś pisał, że to chyba produkcja Pedemeia i rozmiar 41-42 jest ok.

Ktoś ma podobne parametry stopy i zamawiał stamtąd? Chciałbym zamówić od razu kilka par, a jakoś nie chce mi się potem ewentualnie certolić ze zwrotem/wymianą i płacić za to miliony monet. Z góry dzięki za pomoc :)

 

p.s. i jeszcze pytanie o te skarpety: https://pedemeia.pt/en/shop/men/men-collection/e145-men-diamond-wool-sock/

czy ktoś je posiada, czy nadają się do zestawu z brogsami i chinosami powiedzmy, czy też są raczej grubsze (takie sprawiają wrażenie na zdjęciach?).

Edytowane przez MarianoItaliano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem w wątku TKMaxx-owym, można za 99,99 upolować u nas podkolanówki Brunello Cucinelli 100% kaszmir. Materiał jest gruby, przyjemny, ale też sprawia bardzo solidne wrażenie (wręcz solidniejsze niż wełna z poliamidem Burlingtona) - może coś jest na rzeczy w tej legendarnej jakości kaszmirów BC i przy pieszczotliwym użytkowaniu trochę posłużą. Rozmiarówka raczej mała (buty noszę 43, wziąłem L-kę).

bcsocks.thumb.jpg.a216dc92decabd1689862af4aaef1b8b.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy któryś z Was miał styczność ze skarpetami Uniqlo? Marka ta jest polecana w innych wątkach forum jako źródło niezłych, budżetowych podkoszulek i swetrów, ale o skarpetach ani słowa. Szukam znośnych żebrowanych skarpet, cztery pary są z wysyłką do Polski za 15$, więc cena rewelacyjna. 

Gdzie wy kupujecie żebrowane skarpety? Zarówno do garniturów, jak i bardziej sportowe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Manolete moim zdaniem bardzo fajne żebrowane ma wielokrotnie opisywana Pedemeia. Ja nie miałem żadnego kłopotu ze swoim zamówieniem, jestem zadowolony ze stosunku cena/jakość skarpet a własnoręcznie napisany liścik był naprawdę miłym dodatkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam dwa pytania dot. Pedemei:

1) Wiem, że na stronie piszą w rubryce "care", że można prać delikatnie w pralce, ale chciałem, żeby ktoś potwierdził, że prał wełniane (lub 85% wełna) skarpetki od nich i nie stało im się żadne zło?

2) czy u nich w sklepie www są jakieś przeceny sezonowe? Interesuje mnie zaopatrzenie się w trochę wełnianych, zimowych skarpet i się zastanawiam czy jest na co czekać np. pod kątem jakiejś wyprzedaży, promocji, etc., czy raczej mają stałe ceny i nie ma na co czekać, tylko kupować od razu?

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MarianoItaliano napisał:

1) Wiem, że na stronie piszą w rubryce "care", że można prać delikatnie w pralce, ale chciałem, żeby ktoś potwierdził, że prał wełniane (lub 85% wełna) skarpetki od nich i nie stało im się żadne zło?

Piorę w pralce, nie zaobserwowałem żeby się jakoś niszczyły, traciły fason czy działo się z nimi cokolwiek innego złego.
 

14 minut temu, MarianoItaliano napisał:

2) czy u nich w sklepie www są jakieś przeceny sezonowe? Interesuje mnie zaopatrzenie się w trochę wełnianych, zimowych skarpet i się zastanawiam czy jest na co czekać np. pod kątem jakiejś wyprzedaży, promocji, etc., czy raczej mają stałe ceny i nie ma na co czekać, tylko kupować od razu?

Wydaje mi się że mają sporadyczne zniżki/kody rabatowe na jakieś wydarzenia, ale nie jestem pewien. Pilotażowo Królewski Herb wprowadził do siebie nieliczne modele Pedemeii, jeśli akurat jest tam czego szukasz spróbuj - zawsze to szybsza wysyłka, tańsza wysyłka z kraju.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do wątku i chwalenia skarpet Pedemia. Czytając komentarze kolegów trochę z niepokojem śledziłem przesyłkę, ale skarpety zamówione 1 marca przyszły dzisiaj (7 marca) więc nie mogę narzekać. Zarówno forma przesyłki, jak i jakość samych skarpet na bardzo wysokim poziomie. Także zdecydowanie polecam, a liścik imienny, to rzeczywiście bardzo sympatyczny dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.