Skocz do zawartości

Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, spiryt napisał:

a jak się rozmiarowo mają te skarpety?

Buty zwykle noszę 6,5 UK - 7 UK. Zarówno bawełnę, jak i wełnę wziąłem w rozmiarze 41-42 i te 100% bawełny są trochę za luźne, wydają mi się luźniejsze niż Calzedonia 40-41. Wełniane są wygodniejsze, chociaż też wolałbym trochę ciaśniejsze dopasowanie. Zamierzam najbliższym razem wziąć testowo bawełnę oraz wełnę rozmiar mniejsze i sprawdzić co będzie lepiej leżeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Robi się zimno, toteż zacząłem szukać wełnianych skarpet. I tu moje pytanie: Panowie, czy na takie aukcje należy uważać -- http://allegro.pl/5x-welna-99-welniane-grube-skarpety-nebat-43-46-i6371911982.html ? Wełna z merynosów i cena ekstremalnie niska. Gdzie jest haczyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 6.10.2017 o 22:35, Krzysiek_W napisał:

Dzisiaj dotarła do mnie paczka z Portugali z firmy Pedemeia.

Zamówiłem, zgubili na poczcie, ale ostatecznie udało się namierzyć, nauczyli się już zwrotu "Pozdrawiam i Dziękuję".

Wydają się bardziej rozciągliwe i dłuższe pod kątem podkolanówek od Viccela. Te we wzory są trochę grubsze niż jednokolorowe. 

Dziękuję za polecenie 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę w Lizbonie służbowo w styczniu, to mogę spróbować jakieś warszawskie zamówienie klubowe ogarnąć ;-)

A jak już się wątek skarpetkowy ożywił, to takie doświadczenia, może dla kogoś przydatne:

Z TKMaxxa:

John Partrige - znane tutaj i cenione, bawełna z domieszkami, grube, nie do zdarcia. W TKMaxxowie cenie (40 zł za pięciopak) to super okazja.

Duchamp - maj jedne z cienkiej bawełny, sprawują się dobrze.

Marc'o'Polo - bawełna z domieszkami.Tutaj rozczarowanie, brałem, bo podobał mi się wzór (romby) ale jakość słaba, na jeden sezon, ściągacze nieprzyjemnie ciasne.

Inne:

Bardzo przyzwoite eleganckie skarpety robi polska firma Filmar, z linii Fenomem - skład to 91% bawełna merceryzowana plus odrobinę poliamidu/elastanu. Ja kupowałem w sklepie w CH Land po 27 zł, eleganckie, dobrze się trzymają, w porównaniu do Calzedonii w tym samym rozmiarze chyba odrobinę dłuższe.

Kunert, podkolanówki wełna z kaszmirem, najwyższa linia Black. Upolowane za 20 zł. Dla mnie najlepsze skarpety, jakie kiedykolwiek spotkałem: eleganckie, ciepłe, przyjemne, świetnie się trzymają na nodze, praktycznie nie chłoną zapachów. Chucham, dmucham i piorę ręcznie, taki skarb :-)

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I jak tu ich nie lubić...

Pedemeia.jpg.f1f5040a9c55fbbb5451a3ccac4b1136.jpg

 

Oprócz całkiem fajnych produktów męskich - w IMO niezłej cenie - warto zainteresować żony/dziewczyny/kochanki produktami damskimi. Podkolanówki z wełny z 3% dodatkiem poliamidu są bardzo przyjemne w dotyku i wygodne, żona sobie chwali. Chyba nietypowa mieszanka wełna/bawełna z bodajże odrobiną elastanu też naprawdę przyjemna w dotyku. Na razie nie wiadomo jak wytrzymałość damskich produktów - na to jak się noszą męskie nie mogę narzekać. Wełniane skarpety wrzucam śmiało do pralki, nie chce mi się bawić w pranie ręczne przy produkcie w tej cenie. Jak na razie żadnych śladów zużycia, także po noszeniu z nowymi (więc potencjalnie nierozbitymi, sztywniejszymi) butami. Kurde, lubię ich :D Oczywiście w przesyłce był znów "dodatek zapachowy".

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem wczoraj, zamówiłem 13 listopada. Wydaje mi się że pierwsze zamówienie poszło troszkę szybciej, ale nie pamiętam dokładnie. Jeśli tracking coś takiego pokazuje sugerowałbym skontaktować się z nimi, może chociażby gdzieś zadzwonią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, adamW napisał:

Z ciekawych adresów gdzie można budżetowe, niezłe skarpety z promo z okazji Black Friday: poszetka com i nonchalant.pl (mają skarpety Kabak, które wcześniej były w poszetce).

15 złotych za skarpetki z wiskozy to żadna okazja (mówię o jednolitych z poszetka.com), miałem kilka par skarper z poszetki i niestety żadna z nich nie wytrzymała zbyt długo, szybko się podziurawiły.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

15 złotych za skarpetki z wiskozy to żadna okazja (mówię o jednolitych z poszetka.com), miałem kilka par skarper z poszetki i niestety żadna z nich nie wytrzymała zbyt długo, szybko się podziurawiły.  

Nie wiem czy wszystkie jednolite są wiskozowe- z opisu wynika że nie wszystkie. Mam skarpety poszetki w małe kropeczki i nie mogę złego słowa powiedzieć. Jednakże, tak jak zapisałem wyżej, jest to opcja budżetowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, adamW napisał:

Nie wiem czy wszystkie jednolite są wiskozowe- z opisu wynika że nie wszystkie. Mam skarpety poszetki w małe kropeczki i nie mogę złego słowa powiedzieć. Jednakże, tak jak zapisałem wyżej, jest to opcja budżetowa. 

Brązowe które kiedyś zamawiałem również miały w opisie na stronie 80% bawełny, a na metce 80% wiskozy. Te bawełniane w kropki też miałem. Całkiem ładne, ale również szybko się przedziurawiły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Zajac Poziomka napisał:

Brązowe które kiedyś zamawiałem również miały w opisie na stronie 80% bawełny, a na metce 80% wiskozy. Te bawełniane w kropki też miałem. Całkiem ładne, ale również szybko się przedziurawiły.

 

Widocznie cudów nie ma- poniżej pewnej kwoty trzeba pójść na kompromisy :) A tą sprawę którą przytaczasz pamiętam, aczkolwiek sądziłem, że to inny użytkownik. Czy wiskoza jest dużo gorszym materiałem na skarpety? Pytam, ponieważ zamówiłem jedną parę z tego materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby była gorszym materiałem, ale te konkretne skarpety nie są po prostu zbyt trwałe. Nawet za 15 złotych można znaleźć znacznie ciekawsze rzeczy (choćby i zwykłe skarpetki z Calzedonii lepiej mi się sprawują). 

Jeszcze kilka słów o chwalonej, także przeze mnie, Pedemeia - te cieniutkie żebrowane skarpetki z fildekosu (100% bawełny) są naprawdę ładne, ale również są niezbyt trwałe. Musiałem wyrzucić już 3 pary. O wiele bardziej polecam żebrowane mające w składzie 65% bawełny i 35% poliamidu oraz wełniane, te sprawują się bez zarzutu. Niestety wybór kolorów jest mniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie, ale chwilkę to trwało, nie było tak hop siup (przesyłka trafia na terenie Polski w ręce poczty), a w Twoim przypadku po drodze był jeszcze czarny tydzień, czy jak tam zwał.

Myślę, że możesz do nich napisać po pełnych 2 tygodniach od zamówienia.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.