Skocz do zawartości

Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Czy oznaczenia filo di scozia i filoscozia to to samo ?

Poprawny jest zapis Filo di Scozia

 

,,One of the most popular question about socks, after asking "what does it mean hand linked", is "what does it mean Filo di Scozia ?".
Filo di Scozia or Fil d'Ecosse, is not related to the fact the cotton is coming from the beautiful Scotland, but it is related to a special procedure to spin the raw cotton.
The cotton should be extra-long staple,mercerized, gassed, twisted and most important, has to be equal or finest 60/2 Nm (it means 60.000 meters of thread in 1 kg two ply).
 
It is worth to remember "Filo Scozia" is a trademark.
 
So pay attention when you buy : a lot of people is promoting to use real Filo Scozia, but really few do it in reality."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

kiedy brakuje swojego pomysłu to można i tak:

 

http://pan-krok.pl/

 

:(

Dlaczego kiedy czytam takie opisy to zastanawiam się jak bardzo trzeba mieć w d... swoich klientów aby serwować im taki opis,,

 

Skarpetki pan-krok.pl są stworzone w oparciu o sprawdzone połączenie surowców ze szczegółowym zachowaniem odpowiednich proporcji. Nasze skarpetki wykonane są z najwyższej jakości włókien bawełny czesanej (80 %). To właśnie dzięki starannemu doborowi najdłuższych włókien nasze skarpety są nie tylko kolorowe, ale gładkie i miłe w dotyku oraz bardziej wytrzymałe od zwykłych skarpet bawełnianych. Dodatkiem do bawełny jest niewielka ilość (15%) włókien poliestrowych które sprawiają, że skarpety doskonale odprowadzają pot od skóry i pozwalają na jego szybsze odparowanie. Wszystko zwieńczone jest 5-cio % dodatkiem elastenu, dzięki czemu nasze skarpetki charakteryzują się dużą rozciągliwością oraz bardzo dobrze dopasowują się do stopy, i idealnie ją opinają"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,

ktoś tu jeszcze zagląda?
Właśnie jestem w trakcie zakładania własnej marki skarpet i czytałem ten wątek robiąc małe badanie rynku. Pomyślałem, że może zamiast po cichu sprawdzać wasze zdanie spytam się bezpośrednio. Skarpety bedą szyte w Polsce, przez szanowaną firme, która szyje na cały świat. Została nawet nagrodzona przez jakieś Japońskie czasopismo sportowe za najlepsze skarpetki sportowe. Skarpetki zamierzam oferować w cenie typowej na nasz rynek czyli ok. 15-20zł. Mam do Was pytanie odnośnie porządanego składu surowcowego i wzorów, które najchętniej kupujecie.

Ktoś chętny do dyskusji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę niepokoi mnie ta wzmianka o skarpetkach sportowych, ale zakładam że celujesz w klasykę.  

 

Wzory - paski, romby, drobne kropeczki, jodełka. Inspiracje choćby tutaj:

http://www.viccel.us/ (eshop - zakładka bi-colored)

 

 

Skład - preferuję bawełnę z niewielkim (2-3%) dodatkiem elastyny. Od biedy można dodać poliamid (ale wolałbym nie). Żadnego nylonu i poliestru. 

 

Kolorystyka - wszystko jak leci ;)

 

EDIT

A i polecam zajrzeć do tego tematu :

http://forum.butwbutonierce.pl/topic/510-jakie-buty-mam-dzi%C5%9B-na-sobie/page-84

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejsza jest rozmiarówka, 90% sprzedawców nie robi rozmiaru 38, a 38 i jeszcze podkolanówki to tylko Calzedonia w wybranych miesiącach i Viccel, wiec jeżeli o mnie chodzi to tu dużo do zrobienia. Poza tym to podobnie jak White Haven

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atrakcyjne wzory oraz porządne materiały to podstawa ale warto też zwrócić uwagę na to by rozmiary odpowiadały rzeczywistości to znaczy by np rozmiar 39-42 był faktycznie przeznaczony dla tej grupy osób.  Dajmy na to dobra firma Falke ma taki przedział ale skarpety są raczej dla osób noszących rozmiar 42 a może nawet i 43. Fajnie byłoby tez mieć w pamięci odpowiednią szerokość ściągaczy w klasycznej długości do połowy łydki jak i podkolanówkach (jeśli są planowane).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytku skarpety różnych producentów, a skład ich produktów jest różny. To samo dotyczy kolorów i wzorów. Oczywiście byłoby miło mieć do wyboru 5 odcieni np. żółtego. Wszystko zależy od preferencji ale...

Mam parę butów, która z nieznanych mi powodów farbuje skarpety (głównie na palcach). Jest to o tyle kłopotliwe, iż bardzo ciężko sprać te plamy. Są oczywiście różne sposoby próbowania zapobiegania temu felerowi. 

Jest jednak jeden prosty, palce i pięty robić w ciemnych kolorach (czarny, granatowy...) może to być np. wyróżnikiem Twoich produktów. 

 

Życzę powodzenia i daj znać jak wystartujesz z projektem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jako ciekawostka, ale może ktoś skorzysta. Przechowanie standardowo wygląda tak:

 

4316101975_a1f22a80c0_b.jpg

 

Alternatywą jest ich zwijanie w ruloniki (ale głównie nowe dają się tak ładnie złożyć)

mrvintage-pl-Skarpety1.jpg

 

bądź składanie na pół

500x1000px-LL-319da6f2_imag0738b.jpeg

 

Ale ciekawy sposób na ich ułożenie jest przedstawiony w filmie. Po przerobieniu moich na takie złożone kosteczki, nagle okazało się że zaoszczędziłem sporo miejsca w szufladzie i nawet znalazłem kilka nowych par które gdzieś zalegały na dole :)

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=bvAt0bzgvgw

 

 

ps. xkozioł, pierwsze zdjęcie to nie moja szuflada, żeby nie było ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.