Skocz do zawartości

Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

Cło narzucane jest, gdy wartość zakupu dokonywanego poza UE przekracza 150 euro. Oprócz tego bez względu na wartość zakupu doliczany jest VAT. Wiele jednak zależy od celników: zdarzało mi się kupować towar za kilkaset dolarów i nie płacić ani cła ani VATu, a niedawno przy zakupie drobnostek za 20 dolarów musiałem zapłacić VAT.

FAQ Izby Celnej w Katowicach str 11-12: 

http://www.katowice.ic.gov.pl/prawo/podrozni/odp/odp_of.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napisałbyś coś więcej? Na przykład na temat składu czy tego jak się zachowują po praniu. Informacja o wygodzie w przypadku skarpetek według mnie niewiele wnosi do tematu.

Przykladowo takie bo są z różnym składem. W sobote zajrzałem do Gatty na rynku w Krakowie i maja już tylko ciemne kolory. Dwa miesiące temu kupywalem np: żółte, miętowe itp

Bawełna merceryzowana 91%, poliamid 8%,elastyna 1%

Przędza bambusowa 93%, poliamid 6%, elastyna 1%

Po praniu zachowują swoją pierwotną formę jak również nie zsuwają się szybko z nogi.

Co do wygody się nie zgodzę bo mam dość owłosione nogi i większość skarpetek się zsuwa. Niektóre zaś zmieniają swój kształt po praniu a czasem pieta się przenosi wyżej...

Komfort chodzenia=dobre buty, wygodne + dobre skarpetki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem przyzwoity skład (jakoś ostatnio preferuję bawełnę z dodatkiem elastyny - w odróżnieniu od tych z czystej bawełny nie zsuwają się ze stóp) A jak to cenowo wygląda?

Ok 20 zł po przecenie za niektóre płaciłem 7.5 złotego ;)

Mam też delikatną bawełnę ale już ok 85%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mazarin, Bresciani, Gammarelli, Pantherella to marki, które każdy dorosły gentleman powinien znać i hołubić, a ich produkty na wyprzedażach kumulować. :)

 

Jak dla mnie Viccele nie odbiegają jakością i zawsze są w dobrej cenie, tylko to cholerne cło...

 

Zamówiłem. Dobra cena, wiele pozytywnych opinii

Jestem ciekaw czy cos mi naliczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wydawałoby się prosta rzecz,skarpety a tu z mała niespodzianka,w ciągu kilku ostatnich miesięcy musiałem wywalić 8 par skarpet,wszystkie z mieszanek bawełna-kaszmir lub wełna-kaszmir.

Jednak dodatek kilku procent ,,plastiku" w przędzy wydłuża im znacznie  okres użytkowania.

 

Potwierdzam. Ostatnio kupiłem okazyjnie kilka par Falke bawełna+kaszmir i już po jednym założeniu i praniu widać zmechacenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem zadowolony z Viccela, większość trzyma się dobrze nawet po 2 latach, ale ja kupuję tylko wersje zimowe. Forest green trochę blaknie po okresie roku użytkowania raz w tygodniu w miejscu największego tarcia. 

O fenomenie kupowania skarpet wełna/kaszmir się nie wypowiem, bo po prostu nie rozumiem jak coś tak gryzącego w nogę i kurczącego się o 50% po 4 praniach można nosić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Falka od 2 lat. Jestem bardzo z nich zadowolony, ale nie mam tych z kaszmirem. ;)

 

Panowie, uszyłem spodnie z domieszką 15 proc. kaszmiru... Po PIERWSZYM założeniu i nocnej zabawie były zmechacone w bardzo dyskretnym, acz niezwykle ważnym miejscu. :D Skład trzeba wybierać z głową. Pisał o tym Mr. Vintage ostatnio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny argument za tym, żeby kupować tylko kaszmir najwyższej jakości. Czyli taki, na który z reguły nas nie stać... 

Na przykład taki cardigan słynnej, choć niestety kończącej działalność szkockiej firmy Ballantyne za jedyne 700 GBP:

http://www.berkcashmere.co.uk/product.php?id=23&name=Lorne+Cardigan+2+ply

 

 

Używam Falka od 2 lat. Jestem bardzo z nich zadowolony, ale nie mam tych z kaszmirem. ;)

 

Panowie, uszyłem spodnie z domieszką 15 proc. kaszmiru... Po PIERWSZYM założeniu i nocnej zabawie były zmechacone w bardzo dyskretnym, acz niezwykle ważnym miejscu. :D Skład trzeba wybierać z głową. Pisał o tym Mr. Vintage ostatnio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.