Skocz do zawartości
Parmigiano

Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupuję tanie skarpety i ani się nie niszczą jakoś szybko, nie dziurawią, nie kurczą i, co najlepsze, nie czuję w nich gorszego komfortu niż w jakichś ze 100% bawełny itp. Kilkadziesiąt złotych za parę skarpet to dla mnie przesada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupuję tanie skarpety i ani się nie niszczą jakoś szybko, nie dziurawią, nie kurczą i, co najlepsze, nie czuję w nich gorszego komfortu niż w jakichś ze 100% bawełny itp. Kilkadziesiąt złotych za parę skarpet to dla mnie przesada.

i masz rację, pozyskałem dzisiaj wiaderko skarpet z calzedonii po 2 zł i się nie wstydzę!

Ja za swoje 4 pary dałem 28zł, co przy takim wzornictwie i kolorystyce jest ceną bardzo dobrą. Jeśli wspomniane powyżej 2 zł nie są zgrywem, to gratuluję xkoźle okazji sezonu wyprzedaży :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Justin pozornie szokuje białymi skarpetkami i niewprawiony komentator podniósłby święty głos oburzenia. Pełen natchnienia, niczym protestancki kaznodzieja, nie pozostawiłby suchej nitki na Timberlake’u. Tylko czy armia stylistów i sam Justin pozwoliliby sobie na takie faux pas? Skarpetki Justina nie są sportowe, ale garniturowe."

http://www.szarmant.pl/biale-skarpetki-justina

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie to nie wiem co o tym mysleć. Ciekawe, ile by się znalazło "natchnionych protestanckich kaznodziejów" kiedy ktoś w CMDS-ie wstawiłby zdjęcie w zestawie z białymi GARNITUROWYMI skarpetkami. :? Coś czuję, że teraz na zdjęciach ze studniówek oprócz czarnych "śledzi" będziemy oglądać jeszcze białe skarpetki, a za niedługo hitem będą skarpetki do sandałów, bo przecież u Burberry już takie rzeczy pojawiają się na wybiegu :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój niedawny zakup, niestety w moim rejonie nie ma outletu Calzedonii a w regularnym sklepie wybór w moim rozmiarze dość skromny. Zdjęcie trochę przekłamuje kolor, który producent określił jako ciemna zieleń.

post-5761-13658924126858_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój niedawny zakup, niestety w moim rejonie nie ma outletu Calzedonii a w regularnym sklepie wybór w moim rozmiarze dość skromny. Zdjęcie trochę przekłamuje kolor, który producent określił jako ciemna zieleń.

Mam te same :D 7,25 zł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A dokładnie 7,5 zł.

I ja również tyle zapłaciłem, ale w moim mieście po wyprzedaży w Calzedonii nie ma śladu od mniej więcej dwóch tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam takie dość specyficzne pytanie. Ostatnio kupiłem w Calzedonii bodaj po raz pierwszy skarpety wyszywane w romby (normalnie noszę gładkie). Po wywróceniu na drugą stronę ukazała się konstrukcja jak na fotce poniżej. To norma przy takich wzorach?

post-1174-13658924283482_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdziłem swoje skarpetki Joop i Tommy Hilfiger tak ma natomiast Berlington już jest ładnie od środka poukładany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam,ze b. To wysoka jakosc wykonczenia w srodku. Inaczej niz na foto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W dekorowanej rombami parze skarpet firmy s.oliver taki sam "bałagan" jak na zdjęciu. Co prawda to żaden wyznacznik bo marka raczej z tych średniopółkowych, a w dodatku zrezygnowali z naszego rynku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawdę mówiąc, to po Calzedonii nie spodziewałbym się takiego wykończenia skarpet - podobne (a nawet trochę lepiej zrobione) miałem swego czasu z H&M.

Ale żeby tak nie krytykować, to jestem zadowolony ze podkolanówek Calzedonia z wełny merynosowej - nie zbiegły się po praniach (piorę ręcznie - może dlatego), trzymają kolor i nie farbują, a także zapewniają o wiele lepszy komfort termiczny niż bawełniane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Muszę przyznać, że w porównaniu z zeszłym rokiem, jakość Viccel'a skoczyła znacząco do góry. W porównaniu z zimowymi podkolanówkami (wersja jednokolorowa), skarpety są w tym samym rozmiarze szerze, w wersji winter znacząco bardziej mięsiste (z grubości na polski upał można je przenieść na wiosnę!) no i ściągacz rzeczywiście zaczął trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przydałoby się, żeby owe nanushki męskie rozmiary miały, niemalże brak czegokolwiek 44+...

kilka miesięcy minęło od opisania tej firmy, więc może ktoś już coś zamawiał? kupiłbym kilka kolorowych, tylko nie wiem czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem nie warto. Kupiłem kilka par i przede wszystkim zbiegły się przynajmniej o jeden rozmiar oraz kolory trochę wyblakły. Lepiej chyba kupić w Calzedonii. Mają teraz parę ciekawych kolorów w Outlecie na Ursusie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wzory ciekawe, a jak ze składem materiałowym? Widzę, że dość duży przedział jeśli chodzi o rozmiary co może sugerować sporą domieszkę elastyny. Osobiście mam nienajlepsze doświadczenia ze skarpetami typu 40-45 czy 6-12. Noszę rozmiar 41 i najczęściej są po prostu za duże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://milerszyje.pl/jak-nosic-skarpety.html

Kolanówki z bawełny i wełny bardzo mocno „kleją się” do nogawek spodni garniturowych zaburzając ich swobodne opadanie i odbierając im atrakcyjność. Uniknąć tego można nosząc kolanówki kaszmirowe lub jedwabne. W jednym z poznańskich sklepów z luksusowymi skarpetami dowiedziałem się, że alternatywą jest zakup „sprayu” do kolanówek, który zmniejsza tarcie na linii spodnie-skarpety, ale prawdę mówiąc nigdy nie uciekłem się do tak wyszukanych technologii i nie umiem powiedzieć Wam czy to naprawdę działa. Poza tym kiedy chcesz podróżować ze stylem, najprawdopodobniej spray do skarpet będzie jedną z ostatnich rzeczy, o których pomyślisz pakując swój bagaż.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi