Skocz do zawartości

Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

Nawiązując do: viewtopic.php?p=90924#p90924

Ponosiłem trochę skarpety z Mazarin i Bresciani. O ile Bresciani wypada w tym zestawieniu znacznie lepiej (gęstsza tkanina, milsza w dotyku), to szczerze mówiąc nie widzę kompletnie żadnej różnicy w zestawieniu z Viccelem. Konstrukcja identyczna, materiał analogiczny, jedynie ładnej zapakowane.

Jak dla mnie, jeżeli nie interesuje nas szczególnie określony wzór i preferujemy bawełnę, odradzam zakupy na Mes Chaussettes Rouges na rzecz Viccel'a. Wełny i kaszmiru nie próbowałem, bo dla mnie to katorga chodzić w skarpetach z takiego materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odważny kolor. Kiedyś ubrałem czerwone skarpetki do białych chino, na kolosa akurat. Wszyscy z grupy potem "To są Twoje farciarskie skarpetki, że akurat czerwone?". Nikt nie mógł pojąć, że ubrałem się tak, bo akurat tak mi się podobało.

Pozdrawiam

To prawda, że odważny, długo myślałem z czym by go tak... Docelowo planuję nosić z niebieskimi chino i takimi to o to nowymi butami (z Ecco tylko prawidła). Zobaczymy, co z tego wyjdzie w praktyce ;-)

post-3692-13658924023412_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viccele szybko się zeszmaciły i wyjątkowo błyskawicznie przedziurawiły na dużych palcach (a utrzymuję paznokcie spiłowane na gładko). Rotuję je z Burlingtonami, Falke oraz pośledniejszymi markami i nawet skarpety do biegania wytrzymały więcej, a obciążenia podczas biegania są nieporównywalnie większe.

Bresciani noszę zbyt krótko, żeby oceniać ich wytrzymałość, natomiast są zdecydowanie milsze w dotyku i pod koniec dnia, po zdjęciu butów, nadal trzymają formę. Viccele błyszczą i wyglądają jak psu z pyska wyjęte. Początkowo się nimi zachwycałem - na wyrost. Wytrzymałe pod tym względem są Falke - wręcz niezniszczalne - z tym że mam tylko ciemne kolory (szary, granat, brąz) i nie wiem, jak szybko szmaciłyby się żywsze kolory. A propos takie zamawiałem w Mercerze - z marnym skutkiem, bo dali znać, że jednak nie mają w magazynie wybranych przeze mnie kolorów.

PS W Bresciani stosunek bawełny do sztucznizny 80-20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viccele szybko się zeszmaciły i wyjątkowo błyskawicznie przedziurawiły na dużych palcach (a utrzymuję paznokcie spiłowane na gładko). [cut]

Niestety mialem to samo, nawet jesli stosowalem wymiane lewa - prawa. Falke 98% bawelna 2% elastan wedlug mnie sa nie do zdarcia, zreszta po wyprobowaniu roznych producentow moge stwierdzic, ze nie jestem fanem 100% naturalnych wlokien, ta drobna 2% domieszka elastanu naprawde zwieksza komfort uzytkowania.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac zdziwily mnie te opinie, poniewaz wszystkie moje Viccele sa jak nowe po 2 latach uzytkowania.

W moim przypadku faktycznie troche sie porozciagaly, powyswiechtaly przy palcach i piecie, ale w akceptowalnym stopniu. Na lydce wygladaja ok, na stopie nieco gorzej, zas luzem wygladaja tragicznie. Trudno mi to z czyms porownac, ale za ta cene nie oczekiwalem skarpet na pokolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.