Skocz do zawartości

Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

Swego czasu w tkmaxx był spory wybór skarpet Ted Baker jak w tym linku: http://shop.ebay.co.uk/i.html?_nkw=ted+baker+socks. Były modele z wełną (70% wełna, 30% nylon) i bawełną (takie same proporcje), cena 20 zł. sztuka. Ja mam z wełną i bardzo sobie chwalę. Zresztą osobiście uważam, że wełniane są lepsze, czy to na lato, czy na zimę. Wełna ma lepsze właściwości pochłaniania potu, przez co stopy są suche. W bawełnianych jest różnie. Dodatek tworzywa w skarpetach zwiększą ich wytrzymałość. Drugim moim faworytem jest M&S: http://www.marksandspencer.com/Socks-Mens/b/66670031?ie=UTF8&ie=UTF8?ie=UTF8&pf_rd_r=1EVKAFSCDKA0ESDBR8JV&pf_rd_m=A2BO0OYVBKIQJM&pf_rd_t=201&pf_rd_i=B003WJYI7M&pf_rd_p=470877813&pf_rd_s=global-top-10. Jestem bardzo zadowolony z ich skarpet, szczególnie z rozmiarów-ki. Jeszcze jak się trafi na wyprzedaż to za parę wychodzi kilka złotych, a jakością znacznie przewyższają te z hipermarketu.

Co do proporcji różnych materiałów w składzie to zauważyłem, że bardzo często są takie same u różnych producentów. Można się domyślać, że produkuje je kilka fabryk (np. w Turcji), a później są sprzedawane pod konkretnymi markami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem chyba są jednak niezwykłe: rozmiar 40-45 :)
Mnie tez to zastanawia ... Widze w sklepie najrozniejsze skarpety Burlington (Agryle Socks) w rozmiarze 40-46 :?::!:

w takie cuda, po prostu nie wierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem chyba są jednak niezwykłe: rozmiar 40-45 :)
Mnie tez to zastanawia ... Widze w sklepie najrozniejsze skarpety Burlington (Agryle Socks) w rozmiarze 40-46 :?::!:

w takie cuda, po prostu nie wierze.

Nie rozumiem tego? O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wracając do skarpet, zastanawia mnie udział poliamidu w skarpetach, czy jest on złym wyborem ? Wydaje mi się, że z poliamidu, a przynajmniej z jego dużym udziałem wykonywane są np. koszulki termoaktywne. Osobiście używam takich koszulek do biegania i transport wilgoci jest bardzo dobry, nie wyobrażam sobie biegać w koszulce bawełnianej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do skarpet, zastanawia mnie udział poliamidu w skarpetach, czy jest on złym wyborem ? Wydaje mi się, że z poliamidu, a przynajmniej z jego dużym udziałem wykonywane są np. koszulki termoaktywne. Osobiście używam takich koszulek do biegania i transport wilgoci jest bardzo dobry, nie wyobrażam sobie biegać w koszulce bawełnianej.

Zdecydowanie niewielki udział poliamidu lub elastanu w skarpetach (1-2%) moim zdaniem jest z korzyścią dla noszącego. Takie skarpety wolniej się przecierają, a oddychają tak samo dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja myślę była taka, że im więcej poliamidu, tym lepiej powinna skarpeta oddychać, ale to tylko takie moje przypuszczenia, poliamid to materiał sztuczny, ale obecnie produkuje sie już takie sztuczne materiały, które mają lepsze właściwości oddychające niż materiały naturalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i nie.

Owszem, niektóre aktualne materiały sztuczne oddychają lepiej niż naturalne, ale tylko w niektórych warunkach. Ogólnie jednak dobrze wyprawiona skóra [która nie straci w procesie obróbki zbyt wiele, ze swoich właściwości] jest dużo skuteczniejsza niż poliestry czy poliamidy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzięki meqoq - pojechałem i kupiłem w Calzedonii w Factory. Byłem tam po raz pierwszy. Wybór rzeczywiście niezły w porównaniu ze sklepami tej sieci w warszawskich centrach handlowych. Wciąż mnie dziwi, że po podkolanówki trzeba jeździć z centrum Warszawy do Ursusa :lol: Widać towar niszowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.