Skocz do zawartości

Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupuję tanie skarpety i ani się nie niszczą jakoś szybko, nie dziurawią, nie kurczą i, co najlepsze, nie czuję w nich gorszego komfortu niż w jakichś ze 100% bawełny itp. Kilkadziesiąt złotych za parę skarpet to dla mnie przesada.

i masz rację, pozyskałem dzisiaj wiaderko skarpet z calzedonii po 2 zł i się nie wstydzę!

Ja za swoje 4 pary dałem 28zł, co przy takim wzornictwie i kolorystyce jest ceną bardzo dobrą. Jeśli wspomniane powyżej 2 zł nie są zgrywem, to gratuluję xkoźle okazji sezonu wyprzedaży :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Justin pozornie szokuje białymi skarpetkami i niewprawiony komentator podniósłby święty głos oburzenia. Pełen natchnienia, niczym protestancki kaznodzieja, nie pozostawiłby suchej nitki na Timberlake’u. Tylko czy armia stylistów i sam Justin pozwoliliby sobie na takie faux pas? Skarpetki Justina nie są sportowe, ale garniturowe."

http://www.szarmant.pl/biale-skarpetki-justina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiem co o tym mysleć. Ciekawe, ile by się znalazło "natchnionych protestanckich kaznodziejów" kiedy ktoś w CMDS-ie wstawiłby zdjęcie w zestawie z białymi GARNITUROWYMI skarpetkami. :? Coś czuję, że teraz na zdjęciach ze studniówek oprócz czarnych "śledzi" będziemy oglądać jeszcze białe skarpetki, a za niedługo hitem będą skarpetki do sandałów, bo przecież u Burberry już takie rzeczy pojawiają się na wybiegu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prawdę mówiąc, to po Calzedonii nie spodziewałbym się takiego wykończenia skarpet - podobne (a nawet trochę lepiej zrobione) miałem swego czasu z H&M.

Ale żeby tak nie krytykować, to jestem zadowolony ze podkolanówek Calzedonia z wełny merynosowej - nie zbiegły się po praniach (piorę ręcznie - może dlatego), trzymają kolor i nie farbują, a także zapewniają o wiele lepszy komfort termiczny niż bawełniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Muszę przyznać, że w porównaniu z zeszłym rokiem, jakość Viccel'a skoczyła znacząco do góry. W porównaniu z zimowymi podkolanówkami (wersja jednokolorowa), skarpety są w tym samym rozmiarze szerze, w wersji winter znacząco bardziej mięsiste (z grubości na polski upał można je przenieść na wiosnę!) no i ściągacz rzeczywiście zaczął trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzory ciekawe, a jak ze składem materiałowym? Widzę, że dość duży przedział jeśli chodzi o rozmiary co może sugerować sporą domieszkę elastyny. Osobiście mam nienajlepsze doświadczenia ze skarpetami typu 40-45 czy 6-12. Noszę rozmiar 41 i najczęściej są po prostu za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

http://milerszyje.pl/jak-nosic-skarpety.html

 

Kolanówki z bawełny i wełny bardzo mocno „kleją się” do nogawek spodni garniturowych zaburzając ich swobodne opadanie i odbierając im atrakcyjność. Uniknąć tego można nosząc kolanówki kaszmirowe lub jedwabne. W jednym z poznańskich sklepów z luksusowymi skarpetami dowiedziałem się, że alternatywą jest zakup „sprayu” do kolanówek, który zmniejsza tarcie na linii spodnie-skarpety, ale prawdę mówiąc nigdy nie uciekłem się do tak wyszukanych technologii i nie umiem powiedzieć Wam czy to naprawdę działa. Poza tym kiedy chcesz podróżować ze stylem, najprawdopodobniej spray do skarpet będzie jedną z ostatnich rzeczy, o których pomyślisz pakując swój bagaż.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.