Skocz do zawartości

Styl casual, zestawy koordynowane - dyskusje i porady


Gość Hjalmar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 171
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Poszukaj na blogu mr. Vintage: http://mr-vintage.blogspot.com/

A z mojej strony to :

Nie ma takiej siły, żebym zrobił z siebie to, co widać na zdjęciu nr. 2.

Gdybym miał taką sylwetkę, a wyjście byłoby typowo "imprezowe" to powiem: jak najbardziej. Ja znowu nie jestem przekonany co do pierwszego zdjęcia a szczególnie tych krótkich spodenek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał taką sylwetkę, a wyjście byłoby typowo "imprezowe" to powiem: jak najbardziej. Ja znowu nie jestem przekonany co do pierwszego zdjęcia a szczególnie tych krótkich spodenek....

+, IMO albo krótkie spodenki albo marynarka, razem jakoś głupkowato wygląda (tak, tak, wiem, że była ilustracja w AA, ale na jak widzę te połączenie na zdjęciach to jakoś mnie nie przekonuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,

Na wstępie proszę o wybaczenie wszelkich forumowych 'faux pas', jest to mój pierwszy post.

Przez lata raczej kompletowałem garderobę w odcieniach brązu i tzw British Racing green :P ale ostatnio przybyło mi trochę czarnych sportowych marynarek, które aktualnie zapewniają pokarm dla moli. Problem polega na tym że wszystkie dodatki, a głownie chodzi mi o buty są brązowe, albo bardzo eleganckie, z przeznaczeniem do garnituru. Marynarki o których mowa są wełniane więc raczej jesienne, ewentualnie zimowe. Zastanawiam się jakie buty będą najlepiej pasowały. Osobiście myślałem nad oksfordami z czarnego zamszu. Niestety wszystkie buty które widziałem mają okropny pseudo włoski szpic, którego nie jestem w stanie strawić. Aktualnie myślę nad czarnymi butami typu derby z minimalnym połyskiem.

Macie może jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

"Jak często czujecie to dziwne rozdarcie, że sytuacja w zasadzie wymaga założenia garnituru, ale poczucie śmieszności wynikające z bycia jedynym, który ten wymóg dostrzega, skutecznie do tego garnituru zniechęca? „Garnitur” klubowy jest tu doskonałym rozwiązaniem. Nie żartuję."

http://smaknabyty.pl/styl/klubowy-garnitur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak często czujecie to dziwne rozdarcie, że sytuacja w zasadzie wymaga założenia garnituru, ale poczucie śmieszności wynikające z bycia jedynym, który ten wymóg dostrzega, skutecznie do tego garnituru zniechęca? „Garnitur” klubowy jest tu doskonałym rozwiązaniem. Nie żartuję."

http://smaknabyty.pl/styl/klubowy-garnitur/

Ostatnio taki dylemat miałem idąc na imprezę integracyjną. Tak się ubrałem i trafiłem w 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

"Jeśli więc masz już w szafie podstawowy wizytowy garnitur w ciemnoszarej lub granatowej barwie oraz klubówkę, która może być nieco jaśniejsza (i, im dłużej o tym myślę, jest bezkonkurencyjnie numerem jeden w historii męskiej garderoby, ale może myślę o tym tylko dlatego, że to ulubiony ciuch w mojej szafie), jeśli więc masz już ten garnitur na śluby i inne większe imprezy oraz klubówkę do ubierania się na co dzień jak dorosły, może właśnie jasnoszary garnitur jest kolejnym na liście dużych zakupów?"

http://smaknabyty.pl/ubranie/szary-zestaw-koordynowany/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styl Hiszpanii

"Styl hiszpański, któremu chciałbym poświęcić kilka słów zauważyć możemy zwłaszcza w strojach mniej formalnych lub smart casual. Być może taki sposób ubierania się nosi inne nazwy, być może jest to zwyczajne smart casual, niemniej odsetek osób ubierających się tak właśnie w Hiszpanii jest ogromny. Za oknem zima, przenieśmy się więc w cieplejsze regiony i lżejsze ubiory.

Zacząć trzeba od ogólnego omówienia składników stroju. Zacznijmy może od elementów najważniejszych, na pierwszy ogień więc ciach."

http://krainagryfa.pl/?p=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piracie penny loafers to typowe obuwie zimowe w opozycji do choćby espedryli czy boat shoe's.

Czy mimo zimna nosili czapki na głowach? Skarpetki pewnie udało im się założyć :-)

Sytuacja z mnóstwem śniegu i zimnem wygląda dla nich jak nasza wyprawa do samochodu po zapomniany telefon czy do kosza żeby wyrzucić śmieci. Większość nawet przy -20 stopniach pójdzie w samej koszuli, bo to tylko na chwilę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czapek nie mieli. Kurtki sprawiały przyzwoite wrażenie, ponadto były z kapturem. Skarpetki też były ale ponieważ buty były 'płytkie' to brały wierzchem śnieg ;) Choć zdaję sobie sprawę, że dom-garaż-garaż-biuro można w kapciach przemierzyć.To było po prostu zaskoczenie: facet wyskakuje z prsze w zaspę w kapciach :)

@Misza, sam parę razy biegałem w loafersach tej zimy ale wyłącznie po biurze. Mam je jako kapcie na zmianę z cięższych butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

"Zestaw granatowo-szary nie ma w sobie formalności garnituru i wiejskości tweedu. Jest perfekcyjny, jako codzienne eleganckie ubranie do miasta. Zestaw koordynowany składający się z granatowej marynarki i szarych spodni uchodzi za bezpieczny. Nie jest tak ekstrawagancki jak garnitur sportowy. Szarość to kolor miasta, jest dyskretny i skrywa za sobą pewną subtelną tajemniczość. Szarość i granat świadczą o wewnętrznej harmonii człowieka. Nie są to kolory, którymi chcemy coś agresywnie udowodnić światu. Jeśli klasyczną elegancję można wyrazić kolorami, to będzie to szarość i granat."

 

http://www.szarmant.pl/uniwersalny-zestaw-koordynowany/zestaw-koordynowany-granat-i-szary

 

 

 

Zestaw-koordynowany-granat-i-szary.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.