Jump to content

Stylowe oprawki, okulary

Recommended Posts

• Replies 538
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

No chyba fundamentalna, skoro Persole nosi Bond a Pradę diabeł...

A mi się wydaje że, gdyby nie ta Twoja ciągła "merytoryczna" gadka to licznik Twoich postów zatrzymałby się na jakiś...300?

Mosze, wybacz osobiste pytanie, czy masz może wadę wzroku i korzystasz z okularów na co dzień? Oprawki dla osób, które chodzą w nich non stop, muszą być przynajmniej dobre, a w cenie leży nie tylko de

Posted Images

Nie wiem jak jest teraz ale pamietam ze dobre szkla byly tansze od tych samych opcji dostepnych w VE czy innych sieciowych punktach. Badanie wzroku w cenie. Ceny oprawek konkurencyjnie wzgledem innych punktow. Mysle ze mozna wybrac zestaw za 1k, mozna za 2k, mozna i za wiecej. Fachowa pomoc w wyborze i dobor oprawek ze sporym wyczuciem estetycznym i indyw. podejsciem do klienta - bezcenne. 

• 1 month later...
  • 4 weeks later...

Czas na nowe bryle. Okularnicy, nosi ktoś z Was silhouette? Spodobały mi się m.in. poprzez wagę, oraz sprężystość tytanu. Obawiam się tylko czy nie są zbyt delikatnie, plus przy mojej większej wadzie wzroku, grubość już pocienianych soczewek seiko z boku to 4-5mm. Nie wiem jak to wypadnie. Jakieś porady?

Wybrany model 5449 granatowy (nie ma zielonych)

IMG_20201102_162215.jpg

IMG_20201102_162217.jpg

• 2 weeks later...
Czas na nowe bryle. Okularnicy, nosi ktoś z Was silhouette? Spodobały mi się m.in. poprzez wagę, oraz sprężystość tytanu. Obawiam się tylko czy nie są zbyt delikatnie, plus przy mojej większej wadzie wzroku, grubość już pocienianych soczewek seiko z boku to 4-5mm. Nie wiem jak to wypadnie. Jakieś porady?
Wybrany model 5449 granatowy (nie ma zielonych)

Co do tytanu to nosze aktualnie okulary marki Titanflex firmy https://www.eschenbach-eyewear.com/de.html.
Są bardzo lekkie a kwestia oprawy soczewek to tylko dobry optyk.
Niestety moje doświadczenie jest takie że nie każdy dobry oftalmista który prawidłowo określi wadę wzroku dobrze osadzi/dobierze szkła w oprawkach.
Generalnie - jak ci coś nie pasuje i doszlifowane szkła źle leżą lub wystają z oprawek to reklamacja i nie odbieraj. Optyk sprzedaje ci komplet i ma grać a nie wypadać czy słabo wyglądać.
Po nastu parach okularów zostaję wiernym klientem Eschenbacha z uwagi na ich solidność i klasyczny wygląd . Poza tym produkują całą gamę wysokiej jakości optyki przemysłowej.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro
  • Like 1
12 godzin temu, kanapa napisał:

Co do tytanu to nosze aktualnie okulary marki Titanflex firmy https://www.eschenbach-eyewear.com/de.html.
Są bardzo lekkie a kwestia oprawy soczewek to tylko dobry optyk.
Niestety moje doświadczenie jest takie że nie każdy dobry oftalmista który prawidłowo określi wadę wzroku dobrze osadzi/dobierze szkła w oprawkach.
Generalnie - jak ci coś nie pasuje i doszlifowane szkła źle leżą lub wystają z oprawek to reklamacja i nie odbieraj. Optyk sprzedaje ci komplet i ma grać a nie wypadać czy słabo wyglądać.
Po nastu parach okularów zostaję wiernym klientem Eschenbacha z uwagi na ich solidność i klasyczny wygląd . Poza tym produkują całą gamę wysokiej jakości optyki przemysłowejemoji23.png.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

dzięki za wpis, finalnie już zamówiłem i noszę silhouette - te moje są całkowicie bezramkowe, więc na pewno nic nie wystaje z ramek ;)

• 8 months later...
W dniu 11.11.2020 o 09:10, Serwacy napisał:

Sprawdź czy to nie są oprawki Cutler and Gross.

Czy gdzieś w PL jest sklep z okularami tego producenta?

• 4 weeks later...

Byłem w Gdyni, popisałem z dystrybutorami, którzy (podobnież) kontaktowali się nawet z producentem. Prawdopodobnie nie jest to Cutler and Gross. Gdyby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł, to jestem otwarty na sugestie :)