Skocz do zawartości

Stylowe oprawki, okulary


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Panowie czy ktos na forum uzytkuje oprawki Persola ze szklami przeciwslonecznymi 57 (braz z polaryzacja)? praktycznie jestem zdecydowane na jeden model oprawek, ale srednio, co do szkiel, rozpatruje wlasnie braz z polaryzacja (57) lub ciemno szare bez polaryzacji (31). Kolor oprawek - havana.

Slyszalem duzo dobrego o polaryzacji, ze dobra do samochodu itd. itp. ale szczerze mowiac cale zycie przechodzilem bez jakichkolwiek okularow przeciwslonecznych, wiec zakladam, ze jakakolwiek ochrona bedzie skuteczna (polaryzja i jej brak). Ktos potwierdzi/zaprzeczy?

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś solano z polaryzacją i chwaliłem je sobie. Największą różnicę widziałem na drodze, po letniej burzy, kiedy światło słoneczne odbijało się od jezdni. Bez okularów ledwo byłem w stanie prowadzić. Ale to dość specyficzny przypadek i nie mogłem wtedy porównać ciemnych szkieł bez polaryzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja mam Ray Bany i niekoniecznie chcę szpanować logiem, ale nie po to kupuję okulary za kilkaset złotych, żeby potem je rysować monetą. Poza tym w ray banach z plastikowymi oprawkami są jeszcze po bokach metalowe znaczki. Je też wyciągać i zaklejać dziury poxiliną?

Z garniturów i koszul też metki wypruwacie? Moim zdaniem to jest dopiero pozerstwo - mam ray bany, ale nie chcę, żeby było widać, że to ray bany, lepiej niech sobie ludzie myślą, że to jakaś lipa z rynku. Albo będę ludziom mówić - mam ray bany, ale zdrapałem znaczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad metki -> tak, dużą częśc wypruwam, 'gryzą'.

Ad moneta -> nie, nie mówiłem nic o sensowności przedsięwzięcia, li i tylko o możliwości porysowania szkła[1] (miedź naprawdę jest miękka, proponuje spróbować na szybie okiennej czy się porysuje...)

A tak swoją drogą -> to właśnie drogie i mocne wersje silnikowe samochodów jeżdżą często ze zdjętymi jeszcze przez salon znaczkami informujacymi o pojemności :>

[1]właśnie raybany się dzielnie obronią, w przeciwieństwie do taniochy z targu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Ray Bany i niekoniecznie chcę szpanować logiem, ale nie po to kupuję okulary za kilkaset złotych, żeby potem je rysować monetą. Poza tym w ray banach z plastikowymi oprawkami są jeszcze po bokach metalowe znaczki. Je też wyciągać i zaklejać dziury poxiliną?

Z garniturów i koszul też metki wypruwacie? Moim zdaniem to jest dopiero pozerstwo - mam ray bany, ale nie chcę, żeby było widać, że to ray bany, lepiej niech sobie ludzie myślą, że to jakaś lipa z rynku. Albo będę ludziom mówić - mam ray bany, ale zdrapałem znaczek.

+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą -> to właśnie drogie i mocne wersje silnikowe samochodów jeżdżą często ze zdjętymi jeszcze przez salon znaczkami informujacymi o pojemności :>

Często też jeżdżą tak scody octavie z silnikami 1.9 tdi. Ściąganie oznaczeń w drogich autach jest już zupełnie bez sensu, bo i tak prawie każdy, kto się trochę interesuje, na pierwszy rzut oka stwierdzi, że auto jest drogie i ma wypasione bebechy. A jak się ktoś tak wstydzi, że go stać na coś drogiego, to niech odczepi ze swojego Mercedesa SL63 znaczek merca i przyczepi poloneza, może się ktoś złapie. Można by też butelki z alkoholami obkleić papierem i tak częstować gości, żeby nie wiedzieli czy piją drogiego i starego single malta czy red label.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą -> to właśnie drogie i mocne wersje silnikowe samochodów jeżdżą często ze zdjętymi jeszcze przez salon znaczkami informujacymi o pojemności :>

Często też jeżdżą tak scody octavie z silnikami 1.9 tdi. Ściąganie oznaczeń w drogich autach jest już zupełnie bez sensu, bo i tak prawie każdy, kto się trochę interesuje, na pierwszy rzut oka stwierdzi, że auto jest drogie i ma wypasione bebechy. A jak się ktoś tak wstydzi, że go stać na coś drogiego, to niech odczepi ze swojego Mercedesa SL63 znaczek merca i przyczepi poloneza, może się ktoś złapie. Można by też butelki z alkoholami obkleić papierem i tak częstować gości, żeby nie wiedzieli czy piją drogiego i starego single malta czy red label.

Niektorzy uwazaja, ze bez znaczka jest po prostu ładniej, a whisky podaja w karafkach, a nie butelkach z takich samych powodów.

Wrócmy do tematu okularów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.