Skocz do zawartości

Stylowe oprawki, okulary


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Moje wayfarery z polaryzacją mają też antyrefleks, z tego co wiem, to polaryzacja do samochodu jest bardzo wskazana, zwłaszcza na lato, kiedy oślepia światło odbijające się od asfaltu i na zimę - od śniegu.

Zgadzam się, bardzo fajna sprawa przy jeździe autem.

A te okulary typu folding, to w sumie fajny gadżet, ale nic poza tym, a przecież mają 3 zawiasy więcej, które mogą się zepsuć...

Dla mnie to bardzo praktyczne rozwiązanie, które by sprawiło, że częściej miałbym okulary przy sobie. Porządnie wykonane nie powinny się zepsuć zbyt szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saint benji - ja właśnie muszę od kogoś pożyczyć sobie na jeden dzień okulary bez polaryzacji, żeby poczuć różnicę. Podejrzewam jednak, że po przyzwyczajeniu się (5 lat robi swoje) do tej opcji, będę wolał znowu kupić okulary tego typu. Dla mnie do auta polaryzacja jest super, właśnie dlatego bardzo się zdziwiłem. Szukając w internecie nie znalazłem żadnych negatywnych opinii na jej temat, które mówiłyby o tym, że nie należy prowadzić samochodu mając na nosie okulary z polaryzacją. Wręcz przeciwnie.

Ray Bany według mnie mają loga tak a nie inaczej zrobione, właśnie po to, żeby było widać, że to RB a nie podróbka z hipermarketu. Firma chce, żeby ich okulary dobrze się kojarzyły, przez takie wyróżnienie się z grupy powodują, że ktoś (kto się nie zna) czasem powie "te oryginalne RB jednak dużo lepsze są od podróbek". I o to właśnie chodzi.

Mnie strasznie podobają się okulary Toma Forda. Jego patent z dyskretnym T jest genialny moim zdaniem. A i same oprawki wyglądają super. Mimo, że design bardzo podobny to jednak w moim mniemaniu wyglądają lepiej niż RB. Jedyny minus to cena, chyba ten sam przedział co Persol, choć nie pytałem się bezpośrednio w salonie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jeśli chodzi jeszcze o okulary typu folding, to ja bym się nie przejmował tym, że mają więcej zawiasów. Sama wymiana zawiasów to nie problem, da się zrobić. Gorzej, gdy pękną oprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten biały napis można podobno ostrożnie zetrzeć miedzianą monetą (jednocentową) nie uszkadzając szkieł.

nie próbowałem.

Próbowałem. Można :) Uważam, że wyglądają wtedy znacznie lepiej. No i zawsze jest jeszcze logo na drugim szkle, którego nie widać, jak się dokładnie nie przyjrzeć. Okulary spełniają równie dobrze swoją funkcję bez logo na lewym szkle, nie ma to wpływu na ich właściwości, a są mniej krzykliwe. No, ale ja jestem wyjątkiem, bo np. zaklejam taśmą izolacyjną oznaczenia na moim aparacie fotograficznym, a jak tylko kupię doń dony plecak, zapewne odpruję od niego logo producenta.

Co do polaryzacji, to może coś pokręciłem, ale wiem, że z jakiegoś powodu się na nią nie zdecydowałem.

[...]Właśnie się zastanawiałem, czy to T od np. Tommy, czy może pół H od Hermes. A to T od Ford:)

Ford T ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się Wayfarery, ale nie zdecyduję się na ich zakup. Spowodowane jest to ich popularnością, spotęgowaną całą masą podróbek za 10 zł z h&m i im podobnych.

Nosze Wayfarery i zdarzylo mi sie tylko raz spotkac dziewczyne, ktora miala na nosie cos podobnego. :D

Podrobek nigdy nie widzialem.

Zwlaszcza gdy jestem zmeczony uzywam okularow do czytania. Zamowilem je w oprawce firmy Dutz, ktora bardzo mi sie spodobala i byla tansza o polowe od tych baaaaaaaaaaaardzo znanych a na topie bedacych producentow w cenie powyzej 300 euro za oprawke.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

@gccg

Pokazane przez Ciebie Ray-Bany to nie model Wayfarer, lecz Clubmaster :)

Okrutnie podobają mi się te okulary w wersji optycznej, szylkretowe Clubmastery to będą moje następne oprawki. Ale jako okulary przeciwsłoneczne są moim zdaniem dość kontrowersyjne, dużo bardziej podobała mi się ich stara (i wznowiona w latach '90) wersja o bardziej prostokątnym kształcie. W aktualnej wersji z ciemnymi szkłami niewielu osobom pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.