Skocz do zawartości
damiance

Z mediów - co powiedziano w tematach nas interesujących

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, mayor napisał:

Prawdę mówiąc to mieszkam w NY ponad 15 lat i jeszcze nigdy nie byłem w sklepie TJ Maxx.,I to nie dlatego żebym miał daleko ,gdyż mieszkałem na Middle Village i do TJ Maxx w Atlas Mall miałem mniej niż 2 minuty spaceru, albo z mieszkania na Elmhurst miałem 15 minut pieszo do TJ Maxx w Rego Park.,Musze to chyba nadrobić.

Ja miałem różne fazy, w UK tylko tam kupowałem ubrania. W Warszawie nienawidziłem tego sklepu. W Bostonie przez pierwszy rok chodziłem tylko gdy musiałem, a teraz mam kilka ulubionych lokalizacji (w tym w siedzibie TJ czyli Framingham, gdzie są wypasione rzeczy - Brioni, Belvest, Bally itp) i chodzę na szybki research. Zasada w USA jest bardzo prosta: im bogatsza dzielnica tym lepsze ubrania. Jeśli w danym sklepie nie ma na przykład marynarek to raczej będzie słabo bo kupuje tam inny rodzaj klienta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, Żorż Ponimirski napisał:

Ja miałem różne fazy, w UK tylko tam kupowałem ubrania. W Warszawie nienawidziłem tego sklepu. W Bostonie przez pierwszy rok chodziłem tylko gdy musiałem, a teraz mam kilka ulubionych lokalizacji (w tym w siedzibie TJ czyli Framingham, gdzie są wypasione rzeczy - Brioni, Belvest, Bally itp) i chodzę na szybki research. Zasada w USA jest bardzo prosta: im bogatsza dzielnica tym lepsze ubrania. Jeśli w danym sklepie nie ma na przykład marynarek to raczej będzie słabo bo kupuje tam inny rodzaj klienta.

Dobry trop, możliwe że skorzystam, pewnie w TJ na Wall St w podziemiach Bankers Trust Building będą najbardziej wypasione rzeczy .,Dzięki. Mimo wszystko ja nie mam aż takiej pasji do okazyjnych zakupów.Prawdopodobnie mam jakiś rodzaj zaburzeń w wydzielaniu dopaminy/buyagry, albo deficyt genów odpowiedzialnych za bargain hunting.,

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dobry trop, możliwe że skorzystam, pewnie w TJ na Wall St w podziemiach Bankers Trust Building będą najbardziej wypasione rzeczy .,Dzięki. Mimo wszystko ja nie mam aż takiej pasji do okazyjnych zakupów.Prawdopodobnie mam jakiś rodzaj zaburzeń w wydzielaniu dopaminy/buyagry, albo deficyt genów odpowiedzialnych za bargain hunting.,

Byłem w tym TJ przy okazji wyjazdu do NYC i jest on absolutnym zaprzeczeniem zasady bogata dzielnica = lepsze ciuchy

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
50 minut temu, ljm napisał:

Byłem w tym TJ przy okazji wyjazdu do NYC i jest on absolutnym zaprzeczeniem zasady bogata dzielnica = lepsze ciuchy emoji2.png
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Miałem właśnie pisać, ze zasada "dobra dzielnica - dobre ciuchy" nie działa w okolicach obleganych turystycznie. Bardzo dużo ludzi losowo łapie coś, bo im trzeba cieplejsze ubranie, coś przeciwdeszczowego, pamiątkę itd - na początku i ja tak trakowalem TJ, szedłem do Downtown w Bostonie i brałem cokolwiek akurat mi było trzeba. Ludzie z NY nawet na Styleforum narzekali, ze w porównaniu z niektórymi mniejszymi lokalizacjami ścisłe centrum NY jest bardzo przebrane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli TJ w The Shops at Atlas Park powinien być "wypasiony", gdyż jedyna oblegana atrakcja turystyczna w  okolicy to cmentarz St John's gdzie pochowani są  Lucky Luciano,Carlo Gambino, John Gotti ,Carmine Galante, Roy DeMeo,Vito Genovese,Colombo,Profaci,Delacroce,Maranzano, Vario i inni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzisiaj dostałem zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie "Diament Polskiej Gospodarki 2018". Wystarczy wysłać ankietę (zapłacić) i prawie że pewne że dostanę pucharek ;)

najciekawsza dla mnie była pierwsza strona: pan w ciżemkach z czerwonymi sznurówkami, pan Gąsowski z konkretnie rozpiętą koszulą i spodniami o 3 rozmiary za długimi... (chyba że był już po kilku kieliszkach szampana, wznoszonymi na cześć każdej firmy która wypełniła "ankietę" :mrgreen:)

Przechwytywanie.thumb.JPG.6f6cd17250a4e0283a8ec81311831b56.JPG

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Krzysiek_W napisał:

Znaczy, że firma Bytom nie będzie już mnie dyskryminować i mogę ją zmusić do wysyłki do Niemiec? 😜

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Yoox na razie nakaz zignorował. Do sądu się nie wybieram :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Do 2025 roku przedstawiciele pokolenia Y i Z będą stanowić ponad 40 proc. klientów marek luksusowych, Rozszerzona rzeczywistość przyciąga nowych konsumentów dóbr luksusowych"

Podsumowanie raportu Deloitte "Global Powers of Luxury Goods 2018 - Shaping the future of the luxury industry":

https://www2.deloitte.com/pl/pl/pages/press-releases/articles/do-2025-pokolenieYiZ-beda-stanowic-40proc-klientow-marek-luksusowych.html

Cały Raport (52 str po angielsku):

https://www2.deloitte.com/pl/pl/pages/consumer-business/articles/raport_global_powers_luxury_goods_2018.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi