Skocz do zawartości

Z mediów - co powiedziano w tematach nas interesujących


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, mayor napisał:

Prawdę mówiąc to mieszkam w NY ponad 15 lat i jeszcze nigdy nie byłem w sklepie TJ Maxx.,I to nie dlatego żebym miał daleko ,gdyż mieszkałem na Middle Village i do TJ Maxx w Atlas Mall miałem mniej niż 2 minuty spaceru, albo z mieszkania na Elmhurst miałem 15 minut pieszo do TJ Maxx w Rego Park.,Musze to chyba nadrobić.

Ja miałem różne fazy, w UK tylko tam kupowałem ubrania. W Warszawie nienawidziłem tego sklepu. W Bostonie przez pierwszy rok chodziłem tylko gdy musiałem, a teraz mam kilka ulubionych lokalizacji (w tym w siedzibie TJ czyli Framingham, gdzie są wypasione rzeczy - Brioni, Belvest, Bally itp) i chodzę na szybki research. Zasada w USA jest bardzo prosta: im bogatsza dzielnica tym lepsze ubrania. Jeśli w danym sklepie nie ma na przykład marynarek to raczej będzie słabo bo kupuje tam inny rodzaj klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Żorż Ponimirski napisał:

Ja miałem różne fazy, w UK tylko tam kupowałem ubrania. W Warszawie nienawidziłem tego sklepu. W Bostonie przez pierwszy rok chodziłem tylko gdy musiałem, a teraz mam kilka ulubionych lokalizacji (w tym w siedzibie TJ czyli Framingham, gdzie są wypasione rzeczy - Brioni, Belvest, Bally itp) i chodzę na szybki research. Zasada w USA jest bardzo prosta: im bogatsza dzielnica tym lepsze ubrania. Jeśli w danym sklepie nie ma na przykład marynarek to raczej będzie słabo bo kupuje tam inny rodzaj klienta.

Dobry trop, możliwe że skorzystam, pewnie w TJ na Wall St w podziemiach Bankers Trust Building będą najbardziej wypasione rzeczy .,Dzięki. Mimo wszystko ja nie mam aż takiej pasji do okazyjnych zakupów.Prawdopodobnie mam jakiś rodzaj zaburzeń w wydzielaniu dopaminy/buyagry, albo deficyt genów odpowiedzialnych za bargain hunting.,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry trop, możliwe że skorzystam, pewnie w TJ na Wall St w podziemiach Bankers Trust Building będą najbardziej wypasione rzeczy .,Dzięki. Mimo wszystko ja nie mam aż takiej pasji do okazyjnych zakupów.Prawdopodobnie mam jakiś rodzaj zaburzeń w wydzielaniu dopaminy/buyagry, albo deficyt genów odpowiedzialnych za bargain hunting.,


Byłem w tym TJ przy okazji wyjazdu do NYC i jest on absolutnym zaprzeczeniem zasady bogata dzielnica = lepsze ciuchy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, ljm napisał:

Byłem w tym TJ przy okazji wyjazdu do NYC i jest on absolutnym zaprzeczeniem zasady bogata dzielnica = lepsze ciuchy emoji2.png
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Miałem właśnie pisać, ze zasada "dobra dzielnica - dobre ciuchy" nie działa w okolicach obleganych turystycznie. Bardzo dużo ludzi losowo łapie coś, bo im trzeba cieplejsze ubranie, coś przeciwdeszczowego, pamiątkę itd - na początku i ja tak trakowalem TJ, szedłem do Downtown w Bostonie i brałem cokolwiek akurat mi było trzeba. Ludzie z NY nawet na Styleforum narzekali, ze w porównaniu z niektórymi mniejszymi lokalizacjami ścisłe centrum NY jest bardzo przebrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli TJ w The Shops at Atlas Park powinien być "wypasiony", gdyż jedyna oblegana atrakcja turystyczna w  okolicy to cmentarz St John's gdzie pochowani są  Lucky Luciano,Carlo Gambino, John Gotti ,Carmine Galante, Roy DeMeo,Vito Genovese,Colombo,Profaci,Delacroce,Maranzano, Vario i inni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

dzisiaj dostałem zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie "Diament Polskiej Gospodarki 2018". Wystarczy wysłać ankietę (zapłacić) i prawie że pewne że dostanę pucharek ;)

najciekawsza dla mnie była pierwsza strona: pan w ciżemkach z czerwonymi sznurówkami, pan Gąsowski z konkretnie rozpiętą koszulą i spodniami o 3 rozmiary za długimi... (chyba że był już po kilku kieliszkach szampana, wznoszonymi na cześć każdej firmy która wypełniła "ankietę" :mrgreen:)

 

 

Przechwytywanie.thumb.JPG.6f6cd17250a4e0283a8ec81311831b56.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
1 godzinę temu, Krzysiek_W napisał:

Znaczy, że firma Bytom nie będzie już mnie dyskryminować i mogę ją zmusić do wysyłki do Niemiec? 😜

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Do 2025 roku przedstawiciele pokolenia Y i Z będą stanowić ponad 40 proc. klientów marek luksusowych, Rozszerzona rzeczywistość przyciąga nowych konsumentów dóbr luksusowych"

Podsumowanie raportu Deloitte "Global Powers of Luxury Goods 2018 - Shaping the future of the luxury industry":

https://www2.deloitte.com/pl/pl/pages/press-releases/articles/do-2025-pokolenieYiZ-beda-stanowic-40proc-klientow-marek-luksusowych.html

 

Cały Raport (52 str po angielsku):

https://www2.deloitte.com/pl/pl/pages/consumer-business/articles/raport_global_powers_luxury_goods_2018.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

http://trade.ec.europa.eu/doclib/press/index.cfm?id=1954

http://trade.ec.europa.eu/doclib/press/index.cfm?id=1955

W lutym 2019 cło na japońskie buty spadnie z 30 do 21 procent, a następnie w ciągu 10 lat spadnie do zera. Dobra wiadomość dla fanów japońskich rzemieślników.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.