Skocz do zawartości

Z mediów - co powiedziano w tematach nas interesujących


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

„Czy ludzie robią sobie jeszcze buty na wymiar?
Już dawno przestali. Kogo by było teraz na to stać. Pantofle musiałyby kosztować z 600 zł, a botki ze dwa razy tyle.”
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,164031,25988440,pan-jerzy-jest-szewcem-prawie-60-lat-fach-i-zaklad-przejal.html#s=BoxOpImg2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie nastawiam, tylko się zastanawiam, która rzeczywistość jest prawdziwa: tego szewca czy nasza (przypomnę, że dla nas pantofle (RTW!) za 600 zł to niska półka i szereg kompromisów, a po pantofle RTW Alfred Sargent od tyłu sklepu za dwa razy tyle ustawia się kolejka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jestem w swoim rodzinnym domu na wsi, to buty za 500 PLN z Kazara są drogie i bardzo wysokiej jakości, po powrocie do miasta buty za 1000 PLN z Patine to entry-level, z którymi można rozpocząć przygodę z lepszym obuwiem.

Dla każdego rzeczywistość jest chyba inna, adekwatna do miejsca, w którym się żyje.

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubo, wydaje mi się, że rzeczywistość u szewca też byłaby inna, gdyby jednak szył buty. Skoro za podzelowanie gumą i wymianę fleków zapłaciłem u niego 90 zł (standard w Trójmieście za taką usługę to 50-60 zł), to nie wierzę aby uszycie całych pantofli miało kosztować 600. Nijak nie składa mi się to w całość, ale może po prostu brakuje mi wyobraźni 😛

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

How Cars and Hygiene Killed the Middle-Class Hat

Quote

A hat could protect a person from the rain, the wind, or the soot from local smokestacks. Long before SPF 55 was readily available, hats were also the single biggest protector from the sun. The sweatband could catch beads of perspiration before they got into your eyes. And at a time when showering regularly wasn’t especially feasible, hats could also keep environmental dirt and grime away from the hair.

The advents of standing showers, shampoo, and an interest in more stylish hairstyles were very much a part of the hat’s demise. Every time a man removed his cover, he’d need to recomb his hair, which was often slicked back or parted to the side. As longer, more styled hair became the style in the 1950s — think Elvis’s close cut and James Dean’s artful mess — coifs and covers were at odds.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zamawiając koszule MTM w monachijskim Cove&co zapytałem, gdzie je szyją. Odruchowo ucieszyłem się, że w Polsce. Szybko sobie jednak wyobraziłem pracujące w pocie czoła i za grosze szwaczki w jakimś małym miasteczku. Koszule wykonane zostały solidnie, bo też za solidną cenę. Gorzej sprawili się monachijscy miernicy, bo dwie koszule identycznie uszyte, ale w zależności od materiału różnie się zbiegły po praniu (to powinni wiedzieć).

Czy Made in Poland oznacza przede wszystkim niskie koszty produkcji, czy ma też w sobie inne dodane wartości?

https://www.rp.pl/Felietony/307199951-Andrzej-Malinowski-Nie-Made-in-Poland-ale-Invented.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Głos prezydenta PRP to raczej głos wołającego na puszczy. Hasło prezydenta Clintona - Gospodarka głupcze! - poszło w zapomnienie. Pracuję w branży chemicznej i codzienie borykamy się z owocami fatalnego systemu edukacji. Pozyskanie pracownika, który na hasło rozwój-innowacje-testy reaguje zaciekawieniem jest teraz trudniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. A bez zmiany nastawienia młodego pokolenia pozostanie nam równia pochyła. Mimo, że mam dużo dowodów na to, że po stronie zagranicznych kooperantow też nie jest najlepiej w kwestii "podejmowania wyzwań" to mam wrażenie, że ten ich statek zwany gospodarką ma solidnego kapitana, a nasz to raczej Jack Sparrow (pozbawiony kompasu i  uroku tegoż szaleńca😀). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.wsj.com/articles/brooks-brothers-poised-to-be-acquired-by-authentic-brands-simon-venture-11597102902?mod=hp_lista_pos4

Dobre wieści dla Brooks Brothers. Zamkną 75 z 200 sklepów ale nie zbankrutują na szczęście. Mam nadzieję że restrukturyzacja się uda bo to jedna z moich ulubionych amerykańskich heritgage brands.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
W dniu 11.08.2020 o 04:47, Beny23 napisał:

Dobre wieści dla Brooks Brothers. Zamkną 75 z 200 sklepów ale nie zbankrutują na szczęście. Mam nadzieję że restrukturyzacja się uda bo to jedna z moich ulubionych amerykańskich heritgage brands.

Restrukturyzacja się jednak nie udała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.