Skocz do zawartości
jachobs

Płaszcz, kurtka, itd. - dyskusje i porady

Rekomendowane odpowiedzi

On 1/30/2019 at 8:09 PM, adamW said:

Follow. Tez szukam zimowej parki, najlepiej granatowej. Podrzuccie adresy.

Ja używam od zeszłej zimy takiej z vistuli i chwalę

https://vistula.pl/kurtka-tedy-bis-vistula-1

Bardzo ciepła, sporo tego puchu ma w sobie, oczywiście nadaje to trochę wygląd ludzika Michelin, ale nawet na -20 daje radę, jak takiej szukasz. Co ciekawe futerko przy kapturze jest naturalne co dziwi przy tak niskiej półce cenowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, rumcajs43 napisał:

Od jakiegoś czasu w wielu produktach stosują 3M Thinsulate - mnie to odrzuca.

Dziwny argument. Może rozwiń dlaczego powyższa technologia jest odrzucająca?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam podobny wełniany płaszcz z Vistuli, z czasów gdy jeszcze nie wiedziałem jak ubrania generalnie powinny leżeć. Takie same okropne kwadratowe ramiona jak na tym zdjęciu, prosty krój i ocieplina thinsulate przez którą płaszcz leży jeszcze gorzej. Generalnie nie polecam.

• Oceniam pozytywnie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat ocieplina dla niektórych będzie bardzo dobrym pomysłem. W większości płaszczy z teoretycznie "grubej wełny" jest mi po prostu zimno, gdy spędzam na dworze np. godzinę albo więcej. Raz pożyczyłem od taty płaszcz z ociepliną i jest jednak zdecydowanie cieplej, a to czy jest to materiał techniczny lub nie mało kogo obchodzi, ma się sprawdzać i tyle 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam bardzo podobny płaszcz / kurtkę z Vistuli - ten model jest w sprzedaży od wielu lat, z minimalnymi zmianami typu guziki. Ma kwadratowe ramiona, jest dość szeroki i prosty (a przy tym długi jak na "bosmankę") - z dzisiejszej perspektywy uważam, że leży słabo. Za to moim zdaniem 3M Thinsulate  jest głównym plusem tego modelu i tego typu płaszczy Vistuli. Pewnie wolałbym, aby użyty materiał zewnętrzny był sam w sobie wystarczająco gruby i ciepły, ale chciałbym zobaczyć przykład takiego płaszcza / kurtki dostępnego RTW (i to nie tylko w cenach Vistuli). A zimowe wełniane płaszcze / kurtki w których z uwagi na materiał i brak podpinki jest zimą zimno, są dla mnie nieporozumieniem (choć oczywiście mam świadomość różnej tolerancji na niskie temperatury).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi