Skocz do zawartości

Płaszcz, kurtka, itd. - dyskusje i porady


jachobs

Rekomendowane odpowiedzi

Kup coś podobnego do Woolrich Arctic Parka w klasycznym kolorze (granat?):

https://www.woolrich.eu/en/se/men/men-s-outerwear/parka-and-coats/WOCPS1674-CN01.html?dwvar_WOCPS1674-CN01_color=GOR#start=1

a jeśli jakiś ortodoksyjny wyznawca Jedynie Schodzącej Się Przyszwy ew. Obłożyny i Temu Podobnych wytknie Ci, że to nie KME, to mu powiedz, że Ci zimno;-)

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Wstawiam obiecane zdjęcia.
Rękawy wydają się być zbyt długie i jest trochę zbyt luźna co widać na trzecim zdjęciu. 




Dziękuję za zdjęcia.
Tak jak napisał@Wodzu leży dobrze. Jest bardziej wytaliowana niż klasyczna Liddesdale. Rękawy można skrócić za grosze lub podwinąć.
Z drugiej strony wygląda na zbyt krótką, żeby nosić na marynarce. Wydaje mi się, że jest duże ryzyko, że marynarka właściwej długości będzie wystawać.
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, pi_senny napisał:

Zdajesz sobie sprawę, że to już jest dosyć uczciwa cena? 

Jak najbardziej. Zadane pytanie to raczej głośna myśl. Ponieważ mi się specjalnie nie spieszy, a kurtka ma być uzupełnieniem już posiadanej Próchnika, to i tak zapewne poczekam jeszcze trochę i sprawdzę rozwój sytuacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Patrząc na ogólny rozmiar i potencjalną marynarkę pod kurtką to wybierać Liddesdale - tak jak pisali koledzy wyżej.

Rękawy naprawdę długie jak na ten rozmiar, ale z drugiej strony wg strony internetowej, którą wskazał kolega kilka postów wyżej, długość rękawa L - 81,5    M - 80. Z pomiarów, które robiłem kiedyś do softshella firmowego - klarka 104 cm, rękaw 82 cm. 

 

Na Tobie kurtka leży dobrze. Masz na sobie marynarkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mam pod kurtką marynarkę.

Widać, że jest to 'generous fit' ;-) ale taki ten Barbour ma być. Taka jego geneza. Choć faktycznie nie jest to współczesny 'look'.
Tym niemniej jest wygodna i mi pasuje.
Jak trochę pochodzę to pójdę skrócić rękawy. Taliowania nie planuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michau napisał:

Wrzucam zdjęcia Barbour Liddesdale (nie heritage) rozmiar S.
Wymiary podobne jak u kolegi@Remii. Wzrost 175, klatka 100.
Może przyda się komuś takie porównanie.

Czujesz się opięty w klatce wraz z marynarką? Dużo za szeroka przy samej koszuli i swetrze? Mam mniej w klatce kilka cm i zastanawiam się czy nie brać XS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, 

potrzebuje małej pomocy. Szukam obecnie kurtki na pseudo-zimowe dni, do wychodzenia z psem ;) Upatrzyłem sobie dwa modele, w niskiej cenie, w rodzimej marce Bytom:

  1. Kurtka Timothy
  2. Kurtka Nomada

Pierwsza kurtka to "100% nylonu", natomiast wypełnienie w drugiej to 90% puchu i 10% pierza. Kolor odpowiada mi bardziej tej pierwszej kurtki. Moje wątpliwości dotyczą jej składu i zarazem wypełnienia - 100% nylonu. Jakie macie zdanie o takim składzie produktu? Jest coś warty, czy lepiej wybrać opcję, gdzie wypełnienie to puch i pierz?

Dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujesz się opięty w klatce wraz z marynarką? Dużo za szeroka przy samej koszuli i swetrze? Mam mniej w klatce kilka cm i zastanawiam się czy nie brać XS.
Zdecydowanie polecam Ci wziąć oba rozmiary i przymierzyć. Zwrot kasy na zwrot towaru przy płatności PayPal daje ten komfort.
W kurtce w rozmiarze S i marynarce nie czuję się opięty w klacie.
Koszula plus grubszy kardigan pod kurtką też dobrze się nosi.
Przy samej koszuli jest luźno. Do takiego zestawu biorę inna kurtkę.
Nie można mieć wszystkiego. Odpowiedniego luzu do marynarki i dopasowania do samej koszuli.

Dodam, że pod kurtkę w rozmiarze XS nie byłem w stanie zmieścić marynarki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy plaszcze SuSu sa mocno dopasowane? Nosze marynarki 50 (glownie Lancerto x Mr.Vintage). Jaki rozmiar plaszcza bedzie najodowiedniejszy? Nie chce aby plaszcz byl mocno dopasowany, zle sie czuje w takim dopasowaniu. Pytam w kontekscie wczesniej przedstawianej bosmanki. Mam z SuSu welniana ocieplona kamizelke w rozmiarze 52, nie jest jakos przesadnie luzna.

Edit. Koszule SuSu nosze 41-42 przy czym slim jest dosc workowaty (do wytaliowania) za to super slim jest mocno dopasowany, zwlaszcza rekawy sa bardzo waskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcinCichocki napisał:

Czy ktoś może widział gdzieś ładne budrysówki w kolorze camel/navy? Tak do 1000zł, jakich marek warto poszukać? Chciałbym coś na dłużej

Zobacz jeszcze marke Brixtol. Maja fajne budrysowki. Nie wiem czy aktualnie jest cos na Zalando. Ja swoja kupilem tam jakies 3 lata temu. Swietny material, dobre wykonanie. Jedynie co ki po czasie nie pasuje to fakt ze zupelnie nie posiada podszewki, nawet w rekawach. Klopotliwe jest zakladanie/zdejmowanie gdy pod spodem jest marynarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam budrysówkę z Vistuli, kupiłem parę lat temu na wyprzedaży za 500 zł. Włoska wełna (78%) z dodatkiem poliamidu, dobra jakość; oprócz budrysówkowych "kłów" jest również suwak - bardziej praktyczne rozwiązanie. Polecam, o ile jeszcze można kupić, a w tej cenie był to znakomity zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎11‎-‎03 o 16:30, eduardo napisał:

Osobiście poluje na taką w stylu Barbour Eskdale. Na Z i ZL narazie nic. Tą Miler'a też rozważałem, ale cena z kosmosu. Do tego na forum niewiele jest opini. Nie do końca też wiadomo gdzie on to szyje.

Eskdale znajdziesz tutaj https://www.vintagestore.pl/kurtka-barbour-eskdale-oliwkowa-s-small-p-2487.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.