Skocz do zawartości

Płaszcz, kurtka, itd. - dyskusje i porady


jachobs

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, musa19 napisał:

Wróć, nakłamałem nieświadomie. Moja to model eskdale - jest znacząco dłuższa niż inne "kilty".

 

Coś mi nie grało z tym liddesdale przykrywającym marynarkę, ale nie wiedziałem jakiego jestes wzrostu. Potwierdzam, że Eskdale przykrywa marynarkę nawet na osobie o 185cm wzrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Zajac Poziomka napisał:

Liddesdale bez problemu przykrywa marynarkę. Ale w wersji klasycznej, a nie wyslimowanej i przykrótkiej wersji heritage.

Bedale też, ale na osobach niższych (tak mniej wiecej <176 cm). Dlatego tak ważne jest podanie nie tylko nazwy modelu kurtki, ale i wzrostu danej osoby. Np. na mnie Bedale wygląda komicznie, bo mam 185 cm wzrostu i kurtka kończy mi się na wysokości górnej krawędzi kieszeni spodni, a wiele osób poleca ją jako "overcoat".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, eduardo napisał:

Pytanie jak Liddesdale leżałaby na osobie, które nosi koszule i marynarki slim fit (czasem nawet extra slim fit).

Jak worek, ale istnieją jeszcze przeróbki krawieckie. Ja tak zrobiłem i za pomocą krawca Liddesdale zamieniło się w dłuższe Liddesdale Heritage.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zamierzam z zakupem kurtki pikowanej.

Milera biorę pod uwagę tylko z tego względu, że jestem w stanie kupić, przymierzyć i odesłać jeżeli by nie pasowała. Wziąć inny rozmiar i zostawić. Ma też podane w tabeli rozmiarów wymiary produktu.

Barboura kupiłbym już dawno, ale nie wiem jaki rozmiar dobrać. 178cm wzrostu, 94cm w klatce. Koszule także biorę slim fit. Stąd bliżej do zakupu wersji Heritage. Jaki rozmiar byście brali? Pod nią koszula z marynarką lub swetrem, skłaniam się ku S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się za przystępną cenowo (do 600-700zł) granatową dyplomatką. Niestety aktualnie droższe płaszcze nie wchodzą w grę. TKMaxx odpuszczam. Nie wiem, jak np. w Warszawie, w Łodzi nigdy nie znalazłem nic, co by mi się spodobało/miałoby dobry rozmiar.
Po krótkich poszukiwaniach znalazłem te:

https://vistula.pl/plaszcz-voland-basic-vistula-1 (tutaj brałbym z kimś 2sztuki w cenie 1) - 600zł

https://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0631777005.html dzisiaj na przecenie wychodzi 480zł

https://www.bytom.com.pl/plaszcz-barack 449zł

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z którymś z nich? Porównywał na żywo i może coś więcej powiedzieć? Ew., jeśli nie, który z nich sami byście wybrali? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aron też o nim myślałem, z tym że: po pierwsze to już kolejne parę zł więcej; po drugie, nie mam innego płaszcza i ten będzie używany dość często. Pomyślałem, że niewielki dodatek poliestru (~20%) może mi się przydać, bo zwiększy wytrzymałość materiału. Jeśli się mylę, proszę mnie poprawić :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziesz trzymał dłoni w kieszeniach i na ramieniu paska od torby, to nic nie powinno się stać. Ten Lantier lepszy, tylko guziki ma tandetne z tymi wielkimi napisami. Wybrałbym go, a jak nie masz nikogo chętnego do wspólnych zakupów, to poczekaj chwilę, pewnie zaraz wróci ta promocja 50% na płaszcze i wyjdzie to samo (ogłaszali ją 4 października).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2018 o 21:31, Jakbog napisał:

Również rozglądam się za bosmanką. Moją uwagę zwrócił płaszcz z SuSu. Uważacie, że w tym budżecie to dobra opcja? Czy jednak lepiej poszukać alternatyw (a jeśli tak, to gdzie warto się rozejrzeć)? Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Kupiłem ostatnio dokładnie ten model :)  Bosmanki szukałem ponad rok, przymierzałem również ten od Zack Roman (bardzo dobry, ale cieńszy i na łagodniejszą zimę). Mogę podesłać jakieś zdjęcia lub odpowiedzieć na wszelkie pytania. Ogólnie nie żałuję. Warty ceny, kupiłbym jeszcze raz ;)

Z ciekawostek - lewa kieszeń jest fałszywa. Obie ręce można schować tylko w kieszonkach na wysokości piersi. Bardzo ciepły, raczej na sezon późna jezień/zima aniżeli na wczesną jesień. Fantastycznie stawia się kołnierz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wally, o, świetnie. Tak się składa, że zamówiłem tę bosmankę dokładnie kilka godzin przed Twoim postem. :D Cieszy mnie to, co piszesz. Szukałem właśnie czegoś cieplejszego, a słyszałem, że płaszcze z SuSu przeważnie są bardziej dostosowane do temperatur bliskich zera, a nie do mrozów. Także bardzo fajnie.

Zastanawia mnie tylko długość rękawów. Z tego, co widać na zdjęciach na stronie, są raczej długości tych od marynarki. Oczywiście "efekt finalny" zależy jedynie od długości rąk właściciela. Jestem po prostu ciekaw, czy miałeś wrażenie, że rekawy mogłyby być dłuższe i że może to być słaby punkt podczas chłodniejszych dni. Czy to tylko taki chwyt, żeby dobrze wyglądało na zdjęciach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jakbog napisał:

@wally, o, świetnie. Tak się składa, że zamówiłem tę bosmankę dokładnie kilka godzin przed Twoim postem. :D Cieszy mnie to, co piszesz. Szukałem właśnie czegoś cieplejszego, a słyszałem, że płaszcze z SuSu przeważnie są bardziej dostosowane do temperatur bliskich zera, a nie do mrozów. Także bardzo fajnie.

Zastanawia mnie tylko długość rękawów. Z tego, co widać na zdjęciach na stronie, są raczej długości tych od marynarki. Oczywiście "efekt finalny" zależy jedynie od długości rąk właściciela. Jestem po prostu ciekaw, czy miałeś wrażenie, że rekawy mogłyby być dłuższe i że może to być słaby punkt podczas chłodniejszych dni. Czy to tylko taki chwyt, żeby dobrze wyglądało na zdjęciach? 

Oj widzisz, przepraszam ale ostatnio bardzo rzadko wchodzę na forum ;) Jeśli chodzi o zakres regulacji cieplnej to jest on indywidualny, w moim przypadku do -5 stopni powinno się sprawdzić. Jeśli chodzi o długość rękawów to na zdjęciach są przesadzone, na żywo są normalne (nie za krótki, nie za długie). Jeśli zamawiasz płaszcz w tym samym rozmiarze co marynarkę to nie powinno być problemów. Zresztą, jeśli cokolwiek nie będzie pasowało to odsyłaj bez żalu :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eduardo Trudno mi powiedzieć, ja chciałbym uważać się za wysokiego (180 cm :P)  i przy moim wzroście rozm. 48 jest ok. A teraz na serio: nie we wszystkich produktach mają tak zróżnicowaną rozmiarówkę, więc w braku rozmiarów long pozostaje tylko szablon na normal. Wszystkie wymiary produktu podane co do milimetra są na stronie www, jedyny sposób to zamówić i najwyżej odesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.