Skocz do zawartości

Płaszcz, kurtka, itd. - dyskusje i porady


jachobs

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli w praktyce, obserwując CMDNS, nic co by nas jakoś bardziej interesowało w kontekście forumowym, bo i te marki się nie przewijają poza pojedynczymi wzmiankami na forum (no, Loro Piana w kontekście wełen jeszcze). Aczkolwiek jako ciekawostka zawsze się sprawdzi. Dobrze tylko dodać że nie wszystkie poliestry to super tkaniny techniczne i Próchniaki za 2 stówy raczej nie mają tych świetnych rozwiązań płaszczy za 2k euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

Szukam budrysówki na jesień, niestety w polskich sklepach nie znalazłem nic ciekawego - natomiast znalazłem na zalando marki pier one https://www.zalando.pl/pier-one-plaszcz-welniany-plaszcz-klasyczny-niebieski-pi922n003-k11.html. Czy posiada ktoś coś tej marki i mógłby się wypowiedzieć czy sens to kupować ? Zastanawiam się też nad rozmiarem, czy do wzrostu 177 lepsza będzie Ska, czy Mka. 

Jakby ktoś mógłby się wypowiedzieć w temacie zlinkowanej kurtki, bądz zna alternatywy w podobnej cenie, będę wdzięczny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szukam w miarę eleganckiej zimowej parki puchowej do kwoty 1000 zł. Czy moglibyście wskazać jakiś polski sklep, który miałby taki parki w swojej ofercie?

Poszukiwania internetowe prowadzą do wniosku, że w miarę ładne parki z puchem w powyższej kwocie w Polsce sprzedaje tylko Bytom. Swoją drogą - kupował ktoś u nich kurtki zimowe i mógłby podzielić się opinią?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Miro napisał:

Jak sądzicie, czy płaszcze ulstery Szarmanta są szyte w Chinach? Tak się zastanawiam, bo prototyp tego płaszcza, który prezentował na sobie w styczniu, w Chinach szyty raczej nie był?

A czy to ma znaczenie? SuSu szyje w Chinach i jakość jest bardzo dobra ... tam też można znaleźć dobre szwalnie wszystko jest kwestią ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że są Chiny, i Chiny, i jeszcze inne Chiny. Czysta ciekawość i  jednak antyglobalizm (czy jak to  nazwać). Np. lubię nosić krawaty z  Poszetki także dlatego, że są szyte w Katowicach, dokąd co miesiąc jeżdżę na koncerty w NOSPR-ze, że znam osoby z tej manufaktury z widzenia, że telefonicznie ustalam z nimi wymiary itd. Produkt staje się wtedy niejako oswojony, mam miligram duszy w sobie :) A nie przypływa w kontenerze razem z tonami bezosobowych produktów.

Ale też mnie frapuje, że opłaca się (obu stronom) szyć kilkadziesiąt sztuk płaszczy - po parę (czasem dosłownie jednej) sztuce z jednego rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomocy! Da radę gdzieś taki sznurek do budrysówki zdobyć? Szukałem już i w pasmanterii i w castoramie. O dziwo sznurek z castoramy bardziej pasował, ale mniej solidny był.

Naprawiał ktoś takie coś? Budrysówka Gloverall, tak zapięcie górne wygląda po 2 zimach.

budrysowka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartek Blues napisał:

Panowie, pomocy! Da radę gdzieś taki sznurek do budrysówki zdobyć? Szukałem już i w pasmanterii i w castoramie. O dziwo sznurek z castoramy bardziej pasował, ale mniej solidny był.

Naprawiał ktoś takie coś? Budrysówka Gloverall, tak zapięcie górne wygląda po 2 zimach.

budrysowka.jpg

Identycznego raczej nie znajdziesz. Najlepsze wyjście to znaleźć sznurek ktory ci się podoba i niestety wymienić wszystkie sznurki na takie jakie ci sie podobają. Każdy krawiec może to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz zamówić ze strony firmy, kiedyś patrzyłem i mieli, więc i teraz pewnie znajdziesz. Inną opcją jest wzmożone i zaawansowane przeszukanie Allegro, eBay'a, etc. Ewentualnie kupienie sznurka, całkowita wymiana zapięć.

Swoją drogą, albo bardzo eksploatowałeś ją, albo słabsza jakość zapięć się trafiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza niemal idealnie klasyczna, ale trochę za niska zawartość wełny (ja uznałem 75% za swoje minimum), druga trochę lepszy materiał ale nie wiem czy wzór będzie wszechstronny.

Ja chyba bym dał im szansę, bo sam dałem 2x więcej a komplementy sypią się jeden po drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/10/2017 at 1:59 PM, Bartosz_U said:

Zawsze możesz zamówić ze strony firmy, kiedyś patrzyłem i mieli, więc i teraz pewnie znajdziesz. Inną opcją jest wzmożone i zaawansowane przeszukanie Allegro, eBay'a, etc. Ewentualnie kupienie sznurka, całkowita wymiana zapięć.

Swoją drogą, albo bardzo eksploatowałeś ją, albo słabsza jakość zapięć się trafiła.

2 zimy nosiłem codziennie więc chyba bardzo :)

 

Napisałem do nich na facebooku, ich pierwsza reakcja mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła, no ale po podesłaniu mojego adresu na razie brak kontaktu. Zobaczymy, może za kilka dni im wystawię laurkę...

gloverall.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, noise napisał:

Jeśli ktoś myśli o zakupie płaszcza linii Vicenza z SS na jesień, to odradzam.

Jest co prawda bardzo ładny i dobrze leży, ale jest w nim zdecydowanie zbyt chłodno w temp. mniejszej niż 5-7 stopni. Raczej wiosenna historia niż jesienna.

 

Czysta wełna? Ale dzięki, bo rozważałem.

Acz na swoje DB z SuSu nie narzekam, chociaż to inne, cieplejsze materiały (wielbłąd, kaszmir, etc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem. Kupiłem sobie szary bez podszewki z myślą o wrześniu, wczesnym październiku, a chodzę w nim teraz z grubszym swetrem. Na poniżej 15 stopni, jak myślałem, będzie za ciepły. Owszem, na minusowe temperatury może się te płaszcze nie nadają, ale w okolicach zera powinny być w porządku. Mam zamiar sprawdzić ich parkę z flaneli na mroźniejsze dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 16.03.2017 o 16:22, White Haven napisał:

Ja z kolei kilka miesięcy temu wyhaczyłem w TK'u coś takiego. Czysta bawełna (podszewka też), ściągacz w talii. 

20170316_161143.jpg

Widzialem ostatnio tę kurtkę we wrocławskim Tk w Renomie, a jako, ze sam swego czasu szukałem takiej (skoncyło sie na Alphie), to dzielę sie info, żeby miec oczy szeroko otwarte, jak ktoś szukał, bo w innych mogła sie równiez pojawic, jak to zwykle ma miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.