Skocz do zawartości

Płaszcz, kurtka, itd. - dyskusje i porady


jachobs

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, PantaRhei napisał:

z perspektywy odbicia w małym lustrze mam wrażenie, że chyba żadna sie nie nadaje.... 

L to straszny worek, M mniejszy worek, ale z za krótkimi rękawami

 

będę wdzięczny za opinie, to moja pierwsza kurta tego typu...

Ja bym odpuścił i spróbował znaleźć coś inspirowanego M-65, np. z Massimo Dutti.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodniejsza część roku powoli się zbliża i, jako że w poprzednim roku nie kupiłem, powrócił u mnie temat bosmanki. Panowie, gdzie znajdę klasyczną, w kolorze navy blue? Nie chcę wydać tyle, ile kosztuje Bondowska, zastanawiałem się nad Luxire, ale jednak ryzyko niedopasowania i późniejsze dodatkowe koszty z tym związane mnie zniechęcają do tego pomysłu. Jakieś pomysły?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A jak z jakością materiałów i wykonania w porównaniu do starych kurtek Barbour? Pytam, ponieważ ostatnio mierzyłem nową woskowankę i wydawała mi się dużo lżejsza i jakby mniej solidna od tej starej znoszonej. Być może to tylko subiektywne odczucie, ale ciekaw jestem Waszych spostrzeżeń.

Poza tym, kurtka wygląda świetnie, oby długo służyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Szukam jakiegoś płaszcza, wolę krótkie, albo kurtki pasującej do garnituru, na jesień zimę i mrozy, ważne, żeby był dobrej jakości i starczył na kilka lat, do 1000zł.

Najlepiej zakup przez internet jak np. z zalando, słyszałem że firma Barbour jest dobra ale nie ma tam wielu modeli.

Coś w tym stylu:

https://www.zalando.pl/michael-kors-prochowiec-black-1mi22s01m-q11.html

ale to jest bez ocieplenia więc nie wiem czy na zimę dobry i czy ta firma produkuje jakościowo wytrzymałe i trwałe wyroby?

I drugie pytanie - płaszcz z poliestru to dobre czy słabe rozwiązanie?

https://www.johnlewis.com/boss-green-joxtech-jacket-navy/p3279297

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam granatowy garnitur, wkrótce czeka mnie uroczystość i chrzciny dziecka koleżanki. W związku z tym zamierzam kupić płaszcz który dobrze wygląda do garnituru w rozsądnej cenie. Może ktoś poleca gdzie kupić? Najlepiej w W-wie.

P.S.  Jak idę do sklepu to najlepiej zakładać garnitur żeby łatwiej przymierzyć dopasowana z płaszczem? Może to głupie pytanie, jestem młody i nie mam doświadczenie z płaszczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2017 o 11:23, hinderyt napisał:

Szukam jakiegoś płaszcza, wolę krótkie, albo kurtki pasującej do garnituru, na jesień zimę i mrozy, ważne, żeby był dobrej jakości i starczył na kilka lat, do 1000zł.

Najlepiej zakup przez internet jak np. z zalando, słyszałem że firma Barbour jest dobra ale nie ma tam wielu modeli.

Coś w tym stylu:

https://www.zalando.pl/michael-kors-prochowiec-black-1mi22s01m-q11.html

ale to jest bez ocieplenia więc nie wiem czy na zimę dobry i czy ta firma produkuje jakościowo wytrzymałe i trwałe wyroby?

I drugie pytanie - płaszcz z poliestru to dobre czy słabe rozwiązanie?

https://www.johnlewis.com/boss-green-joxtech-jacket-navy/p3279297

Plaszcz z poliestru jest równie dobry co garnitur z poliestru, koszula z poliestru czy buty skórzane z poliestru. 

PS

To drugie z linku to kurtka, a nie plaszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, BrotherM napisał:

Plaszcz z poliestru jest równie dobry co garnitur z poliestru, koszula z poliestru czy buty skórzane z poliestru. 

 

Ech :? O tkaniach technicznych to kolega nigdy nie słyszał?

Odzież wierzchnia z poliestru/poliamidu jak najbardziej ma rację bytu. Ba - szok i niedowierzanie - nawet bielizna z poliamidu też ma rację bytu (przy czym jest sporo droższa od bawełnianej). Nie mówiąc już o tkaniach obiciowych z poliestru (np. Mystic, Alcantara), też niekiedy droższych od skóry naturalnej itd. itp.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dziko napisał:

O tkaniach technicznych to kolega nigdy nie słyszał?

Tylko czy płaszcze z poliestru w sieciówkach to drogie tkaniny techniczne (klik) czy tanie poliestry szyte jak najtaniej, dla jak największego narzutu? Bo jeśli przykładem takiej fajnej (lepszej) tkaniny techniczne jest to co w linku to ile by kosztował taki płaszcz i jak dziwacznie by wyglądał przy takiej strukturze? Okej - może być techniczna z inną strukturą, ale coś czuję że 100% poliestrowy płaszcz Próchniaka (HMu, Reserved, cokolwiek) przeceniony z 1200 na 200 (z 600 na 200 itd.) nie jest z drogiej tkaniny technicznej, a z taniego poliestru bez cudownej struktury.

Poliestry używane w sportowych tkaninach technicznych (bieliźnie itd.) faktycznie mogą mieć zupełnie inne właściwości niż tanie ścierwo używane dla zbicia kosztów produkcji (plus nie zgnije w wilgotnym kontenerze płynąc z Wietnamu), tylko kto robi płaszcze codzienne (nie kurtki, sztormiaki, kombinezony do wspinaczki wysokogórskiej) czy garnitury z tego?

Bo to że jakaś tkanina jest droższa od skóry jeszcze mnie nie przekonuje że jest lepsza dla danego zastosowania. Może być, ale kryterium ceny nie jest dla mnie potwierdzeniem tego wprost. Alfredy Sargenty kupiłem taniej niż Nord Meka, ale uważam że są lepsze od Norda. Natomiast faktycznie wolałbym droższą teczkę od kolegi Skalpela niż tańszą wyprodukowaną przez Kogę (nieważne z czyim logiem sprzedaną ;) ).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.