Skocz do zawartości

Płaszcz, kurtka, itd. - dyskusje i porady


jachobs

Rekomendowane odpowiedzi

On 1/30/2019 at 8:09 PM, adamW said:

Follow. Tez szukam zimowej parki, najlepiej granatowej. Podrzuccie adresy.

Ja używam od zeszłej zimy takiej z vistuli i chwalę

https://vistula.pl/kurtka-tedy-bis-vistula-1

Bardzo ciepła, sporo tego puchu ma w sobie, oczywiście nadaje to trochę wygląd ludzika Michelin, ale nawet na -20 daje radę, jak takiej szukasz. Co ciekawe futerko przy kapturze jest naturalne co dziwi przy tak niskiej półce cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny wełniany płaszcz z Vistuli, z czasów gdy jeszcze nie wiedziałem jak ubrania generalnie powinny leżeć. Takie same okropne kwadratowe ramiona jak na tym zdjęciu, prosty krój i ocieplina thinsulate przez którą płaszcz leży jeszcze gorzej. Generalnie nie polecam.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ocieplina dla niektórych będzie bardzo dobrym pomysłem. W większości płaszczy z teoretycznie "grubej wełny" jest mi po prostu zimno, gdy spędzam na dworze np. godzinę albo więcej. Raz pożyczyłem od taty płaszcz z ociepliną i jest jednak zdecydowanie cieplej, a to czy jest to materiał techniczny lub nie mało kogo obchodzi, ma się sprawdzać i tyle 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobny płaszcz / kurtkę z Vistuli - ten model jest w sprzedaży od wielu lat, z minimalnymi zmianami typu guziki. Ma kwadratowe ramiona, jest dość szeroki i prosty (a przy tym długi jak na "bosmankę") - z dzisiejszej perspektywy uważam, że leży słabo. Za to moim zdaniem 3M Thinsulate  jest głównym plusem tego modelu i tego typu płaszczy Vistuli. Pewnie wolałbym, aby użyty materiał zewnętrzny był sam w sobie wystarczająco gruby i ciepły, ale chciałbym zobaczyć przykład takiego płaszcza / kurtki dostępnego RTW (i to nie tylko w cenach Vistuli). A zimowe wełniane płaszcze / kurtki w których z uwagi na materiał i brak podpinki jest zimą zimno, są dla mnie nieporozumieniem (choć oczywiście mam świadomość różnej tolerancji na niskie temperatury).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Się porobiło- w Country Attire nie ma już marki Barbour a było to chyba najlepsze miejsce na zakup kurtek tej marki (pod kątem ceny, szybkości dostawy i ewentualnych darmowych zwrotów przy płatności PayPal). Gdzie można Liddesdale kupić w najlepszych cenach?

 

EDIT: Co ciekawe Country Attire ma stronę po polsku i tu nie ma Barboura (https://www.countryattire.pl/shop-by-brand), natomiast strona brytyjska ma Barboura (https://www.countryattire.com/shop-by-brand).

No niezłe jaja: okazuje się że ze strony UK nie można zamówić Barboura do Polski. Widzę, że nie dla Polaka Barbour.

2019-07-25 08_10_56-Barbour Jackets & Hunter Boots _ British Style _ Country Attire.png

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adamW napisał:

Się porobiło- w Country Attire nie ma już marki Barbour a było to chyba najlepsze miejsce na zakup kurtek tej marki (pod kątem ceny, szybkości dostawy i ewentualnych darmowych zwrotów przy płatności PayPal). Gdzie można Liddesdale kupić w najlepszych cenach?

 

EDIT: Co ciekawe Country Attire ma stronę po polsku i tu nie ma Barboura (https://www.countryattire.pl/shop-by-brand), natomiast strona brytyjska ma Barboura (https://www.countryattire.com/shop-by-brand).

No niezłe jaja: okazuje się że ze strony UK nie można zamówić Barboura do Polski. Widzę, że nie dla Polaka Barbour.

2019-07-25 08_10_56-Barbour Jackets & Hunter Boots _ British Style _ Country Attire.png

Dziwne. Sam kupiłem u nich model, który masz w koszyku za kwotę ok 250 zł i miałem zamiar kupić w przyszłości inny model Barboura, może do nich napisać z prośbą o wyjaśnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mili państwo, pozwolę sobie poszukać porady - rozglądam się za płaszczem na zimę, najchętniej dwurzędowym, dobrze leżącym na szczupłym facecie i z dobrego materiału. Budżet do 300 euro, raczej bespoke nic nie dostanę w tym zakresie, a nawet nie wiem o czym warto myśleć. Czy mogę liczyć na sugestię? Dziękuję! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do panów, którzy uszyli płaszcz na miarę. Czy wasze płaszcze, poza samym materiałem, były dodatkowo ocieplane? Pan Błoński zaproponował mi wstawienie między materiał a podszewkę cienkiej warstwy wełnianej watoliny. Wydaje się ok, jest bardzo lekka, no ale na forum nie ma dobrej prasy. Czy podzielicie się opinią, najlepiej na podstawie własnych doświadczeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś, gdzie znajdę klasyczny, czarny, dwurzędowy płaszcz męski (dyplomatka) na okres jesienno-zimowy, sięgający do kolan lub połowy uda (mile widziany układ guzików ze zdjęcia)? Budżet: circa pięć, sześć stówek (nie musi być to wełna z kaszmirem spod igły znanej marki; godzę się na domieszkę poliestru) - czy w tym budżecie jest to realne?
Ewentualnie, czy może widział ktoś coś takiego na Zalando Lounge lub w innym miejscu w Internecie bądź ile mniej więcej wynosiłoby uszycie ww. płaszcza u krawca?

IMG_20190922_233624.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej chyba w Vistuli - kojarzę ze w październiku ruszają tam promocje na kurtki i płaszcze i pewnie większość będzie za polowe ceny. Składy tkanin takie jak podałeś, jedyny problem to zwykle dość kwadratowe ramiona ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzień dobry wszystkim, to mój pierwszy post na forum, którego czytelnikiem jestem od dawna :) Do założenia konta zmotywowały mnie właśnie długie poszukiwania płaszcza - niby prosta rzecz ale nie mogę znaleźć nic dla siebie. Gdzie dostanę

  • płaszcz z przynajmniej 70, 80% wełny
  • DŁUŻSZY niż do uda - to w ogóle jakiś żart, są fajne modele ale krótkie jak marynarka. Płaszcz powinien sięgać do tego kolana/lekko nad kolana(mam 180 cm więc dłuższy odpada)
  • budżet - 1000 - 1500 zł. Ma starczyć na dobre 5 lat albo dłużej
  • takie i do garnituru i na co dzień - fajnie jakby miały kołnierz- stójkę.
  • krój raczej wyszczuplony, z regular jest różnie niektóre są za obfite a rozmiar mam 50
  • kolor granatowy, w drugiej kolejności czarny, szarości czy beże odpadają

Przejrzałem już Zalanda, Peek&Clopenburg i inne Gomezy, na suitsupply są bardzo eleganckie modele ale te które mi się podobają mają jakieś wady

https://eu.suitsupply.com/pl/coats/płaszcz%2C-granatowy/J626.html?cgid=Coats&from=home&pdp=true  oczywiście dłuższa wersja 98 cm długości, przy 180 cm wzrostu sięgnie nad kolana akurat(tylko na filmiku widać jak nieszczęsna podpinka wybrzusza się z tyłu, niby można ją zdjąć ale to po co dopłacać za podpinkę)

https://gomez.pl/en/product/boss-kurtki-sintrax3-50394076 fajny ale granatowy byłby lepszy. I znowu ta długość

https://www.zalando.pl/hugo-malte-plaszcz-welniany-plaszcz-klasyczny-hu722t039-k11.html?size=98 długo bo 100 cm ale krój zbyt elegancki

Porzucić półki tradycyjnych sklepów i przerzucić się na poszukiwania na e-bay? Vistula czy Bytom - tam mi się kroje nie podobają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.