Jump to content

Recommended Posts

2 godziny temu, Awopiotr napisał:

befsztyk tatarski vege = hummus? 

To zupełnie inne smaki, ale znam dużo potraw, które są wegańskie, a smakują jak te z mięsem. Najlepszym przykładem są klopsiki z Ikei. Polecam jednak spróbować smalec z fasoli (nie znam żadnego mięsożercy, który by odgadł, że je roślinę), selera po grecku (= ryba po grecku), czy bakłażana po kaszubsku (= śledź po kaszubsku).

@Biggy, określanie produktów wege "o smaku" ma swoje uzasadnienie, ponieważ w ten sposób najłatwiej opisać smak. Moja żona jest weganką i w ten właśnie sposób zachęcała mnie do próbowania "dziwnych" potraw.

Nie jestem weganinem ani nawet wegetarianinem.

• Like 2

@Grafa, nie odbierz tego osobiście, ale czy jedzenie wegańskie nie powinno po prostu smakować tym z czego jest zrobione ? Patrząc zupełnie z boku (nie mam wśród najbliższych nikogo, kto jest weganinem) produkty typu "śruta sojowa o smaku boczku" pachną mi nie boczkiem a rozdwojeniem jaźni. W moim naiwnym przekonaniu weganizm miał być właśnie ucieczką od wszystkiego co zwierzęce, ale może się mylę ?

• Like 3
  • Upvote 6

54 minuty temu, Żorż Ponimirski napisał:

nie odbierz tego osobiście, ale czy jedzenie wegańskie nie powinno po prostu smakować tym z czego jest zrobione ?

A dlaczego miałbym odbierać Twoje opinie osobiście? Jedzenie wegańskie smakuje tym, z czego jest zrobione. To przyprawy w dużej mierze odpowiadają za smak. Dlatego mięso też przyprawiamy, nieprawdaż?

Godzinę temu, Żorż Ponimirski napisał:

Patrząc zupełnie z boku (nie mam wśród najbliższych nikogo, kto jest weganinem) produkty typu "śruta sojowa o smaku boczku" pachną mi nie boczkiem a rozdwojeniem jaźni.

Nie mam pojęcia, co to "śruta sojowa o smaku boczku", ale pewnie w tym określeniu jest tyle samo prawdy, co w parówkach z cielęciną i czipsach o smaku boczku. Tofucznica też nie smakuje jak jajecznica. Według mojej córki tofucznica jest zdecydowanie lepsza.

Godzinę temu, Żorż Ponimirski napisał:

W moim naiwnym przekonaniu weganizm miał być właśnie ucieczką od wszystkiego co zwierzęce, ale może się mylę ?

Znam wegankę, która ma psa, więc sprawa jest chyba bardziej skomplikowana.

• Like 1

Top 5 humor BwB summer edition:
1. Wegetarianie są niekonsekwentni.
2. Niemcy nie są tak źli, jak się powszechnie uważa.
3. Ktoś założył sandały.
4. Ktoś zrobilł błąd ortograficzny.
5. Sklep sprzedaje brzydkie buty.
Gdyby ktoś ośmielił się wkleić dowcip o poruczniku Rżewskim, silnik forum chyba spaliłby się ze wstydu.
Wrzucam coś politycznie poprawnego, wszak koty na forum rządzą:
eeae4217901cf1a37f5748f36e1d90bb.jpg

• Like 2
  • Upvote 1

50 minut temu, Grafa napisał:

A dlaczego miałbym odbierać Twoje opinie osobiście? Jedzenie wegańskie smakuje tym, z czego jest zrobione. To przyprawy w dużej mierze odpowiadają za smak. Dlatego mięso też przyprawiamy, nieprawdaż?

Ale chyba jednak wziąłeś to do siebie ;) Mięso solimy/przyprawiamy, aby wydobyć z niego jeszcze więcej smaku mięsa, a nie żeby smakowało jak fasolka szparagowa :)

51 minut temu, Grafa napisał:

Nie mam pojęcia, co to "śruta sojowa o smaku boczku",

Kolega @xkoziol dal dobry przykład:

kotlet.thumb.jpg.db6cd835acb6a44ec5de5f8ac1ad2794.jpg

52 minuty temu, Grafa napisał:

Znam wegankę, która ma psa, więc sprawa jest chyba bardziej skomplikowana.

Jeśli zrobi z niego kisiel i ciastka to sprawa się skomplikuje jeszcze bardziej...

@Grafa - luz, tak się tylko droczę. Nie mam nic do wegan/wegetarian. Sam przechodzę powoli na dietę wegańską i jem tylko wołowinę "grass fed" ;)

• Like 1
  • Upvote 1

Nie każdy porzuca jedzenie mięsa dlatego że mu nie smakuje, wtedy może szukać zamienników właśnie dzięki takim kotletom sojowym ala schabowe :)

• Like 2
  • Upvote 2

44 minuty temu, Najmniejszy napisał:

Ciekawi mnie, czy chipsy ziemniaczane paprykowe i cebulowe, albo żelki haribo o smaku coca-coli są tak samo zabawne. 

Nie są bo niczego na siłę nie udają. Dlaczego sojowy kotlet wegański czy wegetariański nie może być po prostu kotletem sojowym? W jakim celu rezygnować ze schabu żeby potem udawać, że się je schab? Jakieś marzenia niespełnione czy wstyd może? ;-)

• Like 3
  • Upvote 4

1 godzinę temu, xkoziol napisał:

Nie są bo niczego na siłę nie udają. Dlaczego sojowy kotlet wegański czy wegetariański nie może być po prostu kotletem sojowym? W jakim celu rezygnować ze schabu żeby potem udawać, że się je schab? Jakieś marzenia niespełnione czy wstyd może? ;-)

Ale nie udaje, jest wyraźnie napisane, czym jest, i o jakim smaku

• Like 1

1 godzinę temu, Najmniejszy napisał:

Ale nie udaje, jest wyraźnie napisane, czym jest, i o jakim smaku

Kończąc przeokrutny off topic zapytam czy Janusz a'la Grażyna będzie w łóżku Januszem czy Grażyną? :D

ps - nie mam nic do wegan, wegetarian, czerwonych, zielonych, cyklistów, czarnych czy malarzy pokojowych.

Zapraszam do podstawówki, tam uczą czytania ze zrozumieniem. Nie wiem, jakie masz zwyczaje łóżkowe, że porównujesz je do posiłków, ale chyba oczywiste, że kotlet sojowy będzie, w łóżku czy na talerzu, kotletem sojowym, a skoro jest a la schabowy, to będzie w smaku i konsystencji, w łóżku czy na talerzu, przypominał kotlet schabowy (a przynajmniej starał się przypominać). 

4 godziny temu, xkoziol napisał:

Dlaczego sojowy kotlet wegański czy wegetariański nie może być po prostu kotletem sojowym?

Może być, ale są wegetarianie, którzy nie jedzą mięsa z przyczyn etycznych (-> cierpienie zwierząt), ale lubią smak i starają się znaleźć podobne smaki bez zabijania.

Z drugiej strony jarosze nie jedzą mięsa uznając je za niezdrowe, ale smak lubią. Kupując wegański a'la schabowy mają chociaż namiastkę w smaku tego, czego im jeść nie wolno.

Jak nie mogę jechać na koncert Tiny Turner, to chociaż posłucham jej piosenek w wykonaniu lokalnej piosenkarki. Czy lokalna piosenkarka nie może być po prostu lokalną piosenkarką i musi śpiewać piosenki Tiny Turner?

• Like 1
  • Upvote 1

6 godzin temu, Najmniejszy napisał:

Ciekawi mnie, czy chipsy ziemniaczane paprykowe i cebulowe, albo żelki haribo o smaku coca-coli są tak samo zabawne. 

Albo dmuchana lala? Aczkolwiek ona akurat może być zabawna :). Zostawmy wegan w spokoju i wróćmy do humoru.

• Like 1
  • Upvote 1

Proponuję, abyśmy ograniczali się do żartów na poziomie i jakoś związanych z tematyką forum. Po prostu po to, aby nie duplikować innych forów tudzież całych portali dedykowanych śmiesznym historyjkom.

On 7/30/2019 at 2:30 AM, xkoziol said:

To samo co tu:

20171027_190112.jpg

@xkoziol widzę że masz duże wpływy na rynki finansowe...

AA18E37E-5122-42E6-ACA9-C8B897F9563D.jpeg

• Like 4

@Beny23 buty w sejfie...gość jest totalnie oderwany od rzeczywistości... ale i tak to nic w porównaniu ze sprzedawaniem temperówek po jedyne 325 USD za sztukę 😂😂😂

• Like 3

13 godzin temu, xkoziol napisał:

"Znajomi Brytyjczyka już uruchomili w internecie zbiórkę pieniędzy, by pomóc mężczyźnie w powrocie do zdrowia"