Skocz do zawartości

Humor


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Nie no, ale to jest perełka:

"Kogoś może dziwić, że taki fan marynarek jak ja rekomenduje trampki, a nie na przykład monki. Ale przecież nie zawsze mamy okazję do zakładania klasycznych pantofli – po wyprowadzce z Warszawy odczuwam to bardzo wyraźnie."

 

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, eye_lip napisał:

A czym się różnią trampki od tenisówek?

Za moich młodych lat (czasy wojny rosyjsko- japońskiej) to była zasadnicza różnica. Trampki to było obuwie sportowe płócienne na gumie  za kostkę. Nnajczęściej marki Stomil lub Hanoi- Vietnam (takie wykapane Conversy).

Tenisówki zaś to było obuwie sportowe płócienne przed kostkę. Najczęściej białe i zalecane na W-F, więc nikt tego badziewia nie lubił :)

EDIT ( znalazałem w necie):

trampki:

stomil.jpg.cd0de62fda34028aea5141838e3321ef.jpg

tenisówki:

1499577232_teniswki.jpg.dc1dea602c0482bcf6f0a3fc7a9a201a.jpg

Edytowane przez Tanatos70
  • Like 6
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tanatos70 napisał:

Za moich młodych lat (czasy wojny rosyjsko- japońskiej) to była zasadnicza różnica. Trampki to było obuwie sportowe płócienne na gumie  za kostkę. Nnajczęściej marki Stomil lub Hanoi- Vietnam (takie wykapane Conversy).

Tenisówki zaś to było obuwie sportowe płócienne przed kostkę. Najczęściej białe i zalecane na W-F, więc nikt tego badziewia nie lubił :)

te "Conversy" były zwane sierżantkami; ogólnie funkcjonując jako pepegi; 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, eye_lip napisał:

Ja najgorzej wspominam sportowe obuwie które nosiłem w wojsku, brzydkie jak berluti bez patyny, na szczęście wylądowały na drzewie w Sieradzu na koniec służby.

 

 

Jako dezerter rezerwy nie znam z autopsji, ale coś pamiętam. Model dla wojska to była taka hybryda- trampki w fasonie tenisówek (przed kostkę) w jakimś takim burym kolorze. Też chyba marki Stomil i też raczej nie lubiane. Widziałem u chłopaków na poligonie w Drawsku w 1992 r. Prowadziliśmy tam badania archeologiczne w lesie (na poligonie) i mieszkaliśmy w koszarach w Konotopie. Do domu dzwoniło się przez centralę używając kryptonimów i haseł. Szło jakoś tak- tu Szafir, łączyć z Rubinem :).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiechy na bok, pamiętacie coś takiego jak korkotrampki ?

korkotrampki_600_600.jpg.48d48444c1a7d319d90a8d6e2ce20d10.jpg

Kiedy byłem jeszcze młody i zwinny, zażyłem za ich pomocą bywalców ścianki wspinaczkowej na Kole. Dobre buty do wspinaczki kosztowały jakieś 300zł (w 2006r. za tyle miesięcznie wynajmowałem cały pokój na Mokotowie). Ja nabyłem korkotrampki w sportowym za 20zł, obciąłem nożem korki i miałem świetne buty do wspinaczki amatorskiej.

  • Like 5
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia nazwa sklepu - przecież Caruso to włoska marka: https://www.esquire.com/uk/style/news/a8228/six-of-the-best-italian-tailors-worth-seeking-out/ (nr 6). Śmieszne.

A przy okazji polecam serię na YouTube "The good Italian", stworzoną przez Caruso, fajnie się ogląda. Pierwsza część: Caruso presents: The Good Italian I

 

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mosze locked this temat
  • mosze unlocked this temat

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.