Skocz do zawartości

Humor


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Przy całym szacunku dla ś.p. prezydenta, pomnik to dzieło artysty i jego zadaniem jest, oprócz uformowania wizerunku, oddać jakiś przekaz. Mam nadzieję, że jak przyjadę i zobaczę, to to uchwycę i nawet nie przyjdzie mi do głowy oceniać garnitur. Niestety zdjęcie nasuwa mi jedno odczucie. Kiedyś to się nazywało „socrealizm”.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rudolf napisał:

Może i szklane, ale dlaczego sąsiadowi z naprzeciwka można pożyczyć cukier przez okno?

No w Nowej Hucie to takich udogodnień jeszcze nie wymyślili, ale to nie powód, żeby wracać do tamtych tradycji estetycznych, szczególnie w dziedzinie sztuki monumentalnej.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2018 o 12:46, Bacio napisał:

Przepraszam najmocniej, Panowie, ale czy macie polewkę, że zmarły się tak, a nie inaczej ubierał, czy też, że ubierał się zgodnie z zasadami tylko rzeźbiarz nie ogarnął?

Ja się śmieję z wątpliwych walorów estetycznych pomnika. To czy tak wyglądała rzeczywistość to już sprawa drugorzędna. Od artysty trzeba oczekiwać sztuki, a zamiast tego jest dziadostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już nie odpisywać, bo to dział humor i lepiej byłoby już nie brnąć dalej. Kolega chyba złą ścieżką poszedł. Rozumiem za długie spodnie, ale walory estetyczne? Wiem, że żartów się nie tłumaczy, ale w tym przypadku poproszę cokolwiek. Albo jakiś przykład pomnika głowy państwa - takiego estetycznego co by porównać.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rumcajs43 napisał:

 Po ich zabraniu zostają za długie spodnie.

Dlatego bezpieczniej jest artystom bez doświadczenia forumowo-blogowego robić wersje oszczędne. 

Przypuszczam, że w przypadku Paderewskiego rzeźbiarz wziął za modela jakiegoś filharmonika we fraku, skąd wypełnienie ramion. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne wrażenie, że marynarki są jakieś takie... Niepomnikowe.

POMNIK%20PAPIE%C5%BBA%20JANA%20PAW%C5%81

JFK_STATUE_STATEHOUSE-23196.jpg

 

Wyjścia są trzy:

a)przyjąć inną formę,

b)"nadać dynamikę" przez np. rozpięcie marynarki, obrócenie postaci.

c)poczekać jeszcze 3 dekady, a wtedy nikt się nie zorientuje, że ten na pomniku trochę jednak do siebie niepodobny.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mosze locked this temat
  • mosze unlocked this temat

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.